Skocz do zawartości
Forum

Dysplazja bioder u niemowląt


Rekomendowane odpowiedzi

Niestety w drugim miesiacu leczenia nie ma dużej poprawy. Nadal stopień IIIc. Lekarz sam stwierdzil że nie jest zadowolny z postępów. Przed nastepna wizyta mamy RTG bioderek i mam wrażenie że jesli do tego czasu nie bedzie znaczacej poprawy to czeka nas inne leczenie. Nie chce używać słów typu gips czy wyciąg w szpitalu, ale bardzo wisi mi to bad głową, nie moge przestać o tym myśleć...

Odnośnik do komentarza

Mam dobre wiadomości! Bioderko na ostatniej wizycie okazalo się zdrowe- z IIIa na Ia. Gdyby nie rtg i usg nie uwiezylabym w słowa lekarza. Nastepna kontrole mamy w pazdzierniku, a do tego czasu orteze zakladamy tylko na noc dla utrwalenia. Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Teraz z perspektywy czasu gdyby ktoś mi powiedzial na poczatku leczenia, że za 3 miesiace corka bedzie zdrowa to nie martwila bym sie tak :)

Odnośnik do komentarza

Hej, halo jest tu kto? Jeśli jest to prosze o wskazówkę jak wy mamy, zmienialyscie pieluchy w ortezie tubingera, czy odpinaliscie swoje maluchy, czy robilyscie to na zapietej szynie. U nas maluch dopiero pierwszy dzień na ortezie, ma 6 tygodni, stwierdzono IIC lub nawet d jak się wyraził lekarz.

Odnośnik do komentarza

Na pewno nie powinno się takich badań bagatelizować ani o nich zapominać Usg bioderek powinno być wykonane odpowiednio wczesnie.. U dziecka powinno byc wykonane pomiędzy 6 a 8 tygodniem życia. Co jest opisane na tej stronie:

https://depilacjalaserem.info.pl/co-to-sa-badania-preluksacyjne/

Badanie jest bezbolesne i obejmuje usg stawów biodrowych plus badanie ortopedyczne.Sama byłam prywatnie na badaniu z dzieckiem (w balumedzie w Warszawie). Można wybrać się na usg na fundusz ale terminy są odległe tak wiec bym pewnie czekała i czekała.... 

Odnośnik do komentarza

Drodzy fajni jestem świeżo po teleporadzie z pediatrą w temacie infekcji 4 miesięcznego niemowlaka.
Tak się zastanawiam jakimi kryteriami kierują się teraz pediatrzy decydując o tym w ktorym momencie zakończyć "leczenie" przez telefon i zbadać fizycznie dziecko.Dotychczas było nie do pomyślenia żeby lekarz zlecił leki bez osluchania dziecka a nagle okazuje się że telepatycznie jest na przykład w stanie ocenić że duszący kaszel jest spowodowany katarem.
Jakie są Wasze doświadczenia?
Czy jako rodzic mamy prawo domagać się wizyty stacjonarnej czy tylko i wylacznie lekarz może o tym zdecydować?
Może mamy na grupie pediatrę, który mógłby się w tym temacie wypowiedzieć.
Powiem szczerze że jestem przerazona tym co będzie się działo gdy sezon przeziębień rozkręci się na dobre.
A może leczy ktoś dzieci w prywatnych poradniach tj Luxmed, Medicover?czy tutaj rownież leczenie odbywa się "przez telefon"

No i jak to jest obecnie z badaniem bioderek? Czy da się dostać na fundusz?  https://kongresrehabilitacjapolska2.pl/kiedy-konieczne-jest-usg-bioderek-u-dziecka/

Odnośnik do komentarza
Gość Karolina

Hej :) nie wiem czy jeszcze ktoś tu jest, ale .... 

miś urodzenia mała ma stwierdzoną dysplazje. Okazało się ze to wrodzona zwichnięcie obustronne. Rodziłam przez CC wiec nie mogło się to stać podczas porodu. 
 

na początku szerokie pieluchowania. Od 4 tygodnia orteza tuninger. Teraz mamy 6 tygodniu i w piątek kontrola. W szpitalu na Niekłańskiej stwierdzono ze orteza, a jak to nie pomoże to 6 tygodni w szpitalu i wyciąg i później gips. Jednak byłam jeszcze na wizycie u dr Czubaka i on za to stwierdził ze te wszystkie ortezy i wyciągi nic nie dadzą i żeby dać dziecku spokój do 18 miejsca życia i dopiero wtedy zrobić operacje. Sama nie wiem co o tym wszystkim myśleć ....

Odnośnik do komentarza
Gość Do Karolina

Próbuj wszystkiego ,tylko nie operacji, ja jetem takim przypadkiem, gdzie lekarze w ogóle nei zauwazyli dysplazji i dopiero gdy zaczęłam chodzić zauwazyli wadę i gdy miałam półtora roku zrobili mi operację , a za nią kolejną i kolejną i żadna nie przynosiła efektów, a potem w dorosłym życiu endoprotezy (już 5) i zniszczone kości . Obecnei jest źłe. Moje bratanice natomiast miały dysplazję i wszystko zauwazone od razu i wyeliminowane . Zdrowe dziewczynki teraz.

Odnośnik do komentarza

Najważniejsze, aby trafić na dobrego lekarza, bo przy całym zaangażówaniu rodziców ,to i tak za mało jełśi lekarz nie wie co robi,dziecko potem może to przypłącić ograniczeniem sprawności, także oprócz własnej uwagi na dziecko,potrzebna jest kompetencja lekarza.Polecajmy sobie dobrych specjalistów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli lekarz wam zalecił USG bioder u dziecka, to nie ma się nad czym zastanawiać, nie kombinujcie z czekaniem na termin za kilka miesięcy, tylko załatwcie to w sprawdzonym miejscu, gdzie mają te terminy normalne. W Multimedzie to trwało kilka dni, a nigdy nie widzieliśmy, żeby gdzieś indziej mieli wyposażenie na takim poziomie. No i tutaj wszystko było załatwione profesjonalnie. Pozytywnie zaskoczenie. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...