Skocz do zawartości
Forum

Gronkowiec u noworodka


Gość kawcik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałby zapytać o leczenie gronkowca u noworodka. Niestety nic więcej nie wiem poza tym że lekarz twierdzi że antybiotyki mogą być podawane tylko w szpitalu. Dziecko nie ma żadnych objawów choroby, ładnie je i przybiera na wadze. Proszę o informację czy dziecko na pewno musi być w szpitalu. Czy może lekarz chce tylko na siłę realizować kontrakt z NFZ.

Odnośnik do komentarza

Moge wypowiedziec sie na ten temat bo tez niedawno to przechodzilismy :( A wiec u nas w drugiej dobie synka wyszło kilkakrotnie podwyższone CRP (wynik krwi) no i szukali przyczyny. Dziecko równiez nie wyglądało na chore. Pierwsze co to zostało zrobione zdjecie płuc ale było ok, wiec pobrali krew na posiew. Pierwszy wynik ok, niestety drugi już nie :( Wyszedł gronkowiec i tylko jeden antybiotyk na niego działał (z tego co pamietam była to wankomecyna czy jakos tak). ekarze mowili ze jest to bardzo silny antybiotyk i podaje sie go dozylnie co 8 godzin. Nie wspominam tego miło :( Synek miał ciągle zmieniane wenflony (główka,rączka,nóżka i tak na zmiane). Antybiotyk brał 8 dni i naszczescie pomogło :) Ale w szpitalu łącznie bylismy 15 dni. Malutki leżal na neanatologi. NIestety nie mógł byc ze mną wiec chodziłam go karmic, przewijac itp. Teraz ma prawie 3 miesiace i za tydzien mamy druga wizyte kontrolna. Mam nadzieje ze to ,,g...,, juz nie wróci i wam tez zycze szybkiego powrotu do zdrowia :)
A jeszcze zapytam...skad malenstwo załapało gronkowca? Nam wpierali,że to wrodzony ale...w naszym przypadku to nie możliwe (m in. dlatego,że był urodzony przez cc).

http://www.suwaczki.com/tickers/syy2i09kczkni8xy.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

U nas dziecko zostało zabrana na oddział dla noworodków w pierwszej dobie po urodzeniu (podobno jakoś nietypowo oddychało). Kiedy pierwszy raz pierwszy rozmawialiśmy z lekarką powiedziała, że to zakażenie - nic więcej. Po tygodniu dowiedzieliśmy się, że w wyniku posiewu wyszedł gronkowiec. Podobno było to zakażenie wewnątrzmaciczne - tak wyraziła się ta pani doktor. Dziecko urodziło się przez CC. Dzisiaj jest już w domu (wreszcie!!! to wszystko trwało 2 tygodnie).

Odnośnik do komentarza

Jesteśmy w trakcie leczenia gronkowca skóry. W pierwszej dobie po porodzie pojawiły się pęcherze ropne i zaczęły pekac odsłaniając skórę właściwą. Obecnie jesteśmy w 13 dobie, synek dostaje ampiciline z gentamycyna. Jutro ostatnia dawka.... Niestety od 4dni pojawił się nowy rzut pęcherzy w miejscach wygojonych....Choroba nie objęła twarzy, dłoni, stopek i brzucha tylko plecy, pachwiny, przedramion min. Współczuję sobie i innym którzy mają lub będą mieli z tym,, daniem,, do czynienia,,.

Odnośnik do komentarza

U mojego 1,5 miesięcznego dziecka też wykryto gronkowca skórnego. Zaczelo się od tego, że dziecku powiększył się węzeł.chlonny pod paszką (później okazało się że był to nop po szczepieniu przeciwko gruźlicy) który później znacznie się powiększył i nabrał. Skierowano nas na oddzial chirurgii, gdzie maluszek miał wycięty zaropialy wezel chlonny. Po wymazie okazało się że to gronkowiec złocisty (skóry). Do dziś mnie to dziwi że będąc tam przez 5 dni nie podano dziecku antybiotyku, gdyż zdaniem lekarza nie było takiej potrzeby bo dziecko nie goraczkowalo. Prawdopodobnie zarazony został nim wczesniej szpitalu. Dobrze, że to już za nami. Mam nadzieję, że więcej z tym świństwem nie będziemy mieli styczności.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...