Skocz do zawartości
Forum

Czym smarować twarz i ciałko noworodka?


Rekomendowane odpowiedzi

Wierzcie lub nie, ale ja smaruje moje dziecko oliwa z oliwek. Naturalna I najlepsza. Glowke, gdzie jest ciemiaczko, cale cialko po kapieli I twarz kazdego ranka po umyciu. Oczy przegotowana ciepla woda. Kazde oko wacikiem jednorazowo aby bakterii nie rozprzestrzeniac. Polecila mi to polozna. Robilam to rowniez z pierwszym dzieckiem. Efekt fantastyczny. Pupe niemowlaka zawsze przemywam ciepla woda I wacikami I smaruje olejem. Zadnych odparzen, zaczerwienien I nie ma potrzeby aby uzywac Sudokrem czy inne chemikalia. Polecam sprobowac. :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, w pierwszym 28 dniach dziecko powinno sie myć rzadko, a po porodzie nie powinno sie kompać noworodka (nawet przez kilka dni). Badania na temat wpływu kosmetyków na skóre noworodków są, jednak lekarze jak i położne jakoś nie czytają. Myć tylko wodą, bez dodatków żadnych. Conajmniej przez te pierwsze 28 dni. A smarować olejem kokosowym ( jak już trzeba) oliwa zatyka pory.

Odnośnik do komentarza

Lipikar Lait nie jest dla osób z AZS, emulsję można spokojnie stosować w prypadku osób, któe mają bardzo przesuszoną skórę, u dzieci które mają bardzo delikatną skórę, zimą skóa dużó bardziej się przesusza więc dodatkowe nawilżenie na pewno się przyda.

Odnośnik do komentarza

~pkb
a po porodzie nie powinno sie kompać noworodka (nawet przez kilka dni)

W Austrii w szpitalu potrafili dzieci po połowie dnia od porodu umyć, nawet problemu z zanurzeniem pępka w wodzie nie mają (a kiedyś słyszałam, że się zanurzać nie powinno nim nie odpadnie zaschnięta pępowina). Oczywiście myją bez żeli i nawet dzieci zbytnio nie smarowali oliwkami ani niczym takim.

Moja mała ma natomiast na oliwkę dla dzieci uczulenie - całe brzuszek i nóżki po posmarowaniu czerwone miała. :/
Skóra z buzi jej często schodzi za to.. Myślicie że kremem Nivea mogę jej buźkę posmarować? Nie chcę za wiele eksperymentować z kosmetykami.

https://www.suwaczki.com/tickers/thgfyx8ds56okvbm.png

Odnośnik do komentarza

Waniliowa, oliwkę odstaw całkowicie i nie używaj jej. Tradycyjna oliwka zostawia tylko tłustą warstwę na skórze i nie pozwala jej oddychać i przyjmować składników odżywczych zawartych w kosmetykach. Jeśli dziecko ma skórę normalną, to nie ma potrzeby jej niczym smarować. Buzię można kremować jedynie na wyjście. A czy to będzie Nivea czy inny krem, to już kwestia indywidualna, zwróć uwagę by w składzie nie było SLS, parabenów czy PEG-ów.
Co do pępków, to przy dwójce najstarszych dzieci, pępków nie zanurzało się w wodzie aż do czasu jego całkowitego wygojenia, a przy najmłodszym (ma teraz 3l.) pępek już można było moczyć, tylko trzeba było potem pilnować by go idealnie wysuszyć.
Co parę lat zmieniają się różne zalecenia ;)

Odnośnik do komentarza

z noworodkami trzeba uważać z eksperymentowaniem nowych kosmetyków bo jednak skóra jest na tyle delikatna że nie długo trzeba i jest podrażniona. My od początku bazujemy na dermedic linum emoliet baby, mamy płyn i masełko do ciała, twarz też smaruje córeczce bo jednak gdzie nie gdzie jest przesuszona. Może bym kupiła coś innego ale miałam akurat tych emolientów próbki w niebieskim pudełku, sprawdziła się i kupiliśmy duże opakowania.

Odnośnik do komentarza

Też jestem zdania, ze mniej znaczy więcej, ponieważ skóra dziecka jest bardzo delikatna i wrażliwa. Oprócz tego, ze używam kosmetyków opartych na emolientach, to z racji tego, że mój synek miał problem z zaczerwieniami na pupce , za poleceniem znajomej kupiłam ochronny krem pod pieluszkę z Motherlove, który dzięki naturalnym, ziołowym składnikom, m. in z nagietkiem, skutecznie koi podrażnioną skórę maluszka.

Odnośnik do komentarza

~agataaaaaaaaaaaaaaa
a gdzie można kupić taki ziołowy krem na odparzenia z motherlove? Lubię naturalne kosmetyki więc z chęcią bym wypróbowała bo z odparzeniami u naszej małej bywa na prawdę różnie.

Najłatwiej zamówić bezposrednio na stronie motherlove http://pl.motherlove.eu/, tam masz zakładkę produkty, wybierasz co Cię interesuje i po sprawie:)

Odnośnik do komentarza

Johnsons Baby
Magda_z_lasu
Oj uważaj z tym Johnsonem. U mnie córka dostała po produktach Johnsona strasznego uczulenia, a miała już ponad rok jak użyliśmy. Wiele dzieci i dorosłych ma uczulenie na ich produkty.
Ja do kąpieli dzieciaków używam emolientów (Oillan, Oilatum, Emolium i podobne) i wtedy już niczego nie trzeba używać dodatkowo. Skóra jest nawilżona i gładziutka. Te produkty nie uczulają, są polecane dla ludzi i dzieci z atopowym zapaleniem skóry.
Stosowałam też produkty Ziajki do kąpieli i też były OK, więc jak szukasz niedrogiego rozwiązania to Ziajkę polecam z czystym sumieniem.

Z niepokojem przeczytaliśmy Twoją odpowiedź. Chcielibyśmy dowiedzieć się, na które produkty Johnson & Johnson wystąpiło uczulenie? Ze swojej strony możemy zapewnić Cię, że kosmetyki Johnson & Johnson są przeznaczone specjalnie dla wrażliwej skóry noworodków i są hipoalergiczne. Może byłabyś zainteresowana rozmową z naszym ekspertem, który postara się wyjaśnić Twoje wątpliwości i obawy? Prosimy o przesłanie szczegółowego opisu sytuacji w wiadomości prywatnej.

Nie zgodzę się z Panią, ja używam oliwki w żelu z Johnson & Johnson i skóra mojego maluszka, która od urodzenia była kłopotliwa jedt super nawilżona i delikatna. Wcześniej używałam produktów „x” i skóra mojego dziecka była wysuszona a twarz cała czerwona. Jestem zadowolona z ich produktów, sama używałam badać już w ciąży i może dzięki tej oliwce nie mam rozstępów. Uważam ze każde dziecko inaczej reaguje na dane kosmetyki dlatego nie wolno od razu zaznaczać ze coś będzie złe jeśli na nasze dziecko nie podziałało. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

No właśnie nie wiem czy oliwka ta jest taka dobra. W składzie ma jedynie parafinę oraz oleje mineralne. Ładnie pachnie i tylko tyle. Kazda mama wybiera to co jest dla jej dziecka najlepsze i ma prawo wyboru, jednak jeśli chodzi o mnie to robiłam kosmetyki dla dziecka samodzielnie. Nie jest to takie trudne a przynajmniej wiedziałam co kosmetyki mają w składzie :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...