Skocz do zawartości
Forum

Żółtaczka noworodka


Rekomendowane odpowiedzi

u nas nie było żółtaczki, to znaczy śladowa, nie leczona naświetlaniem itd, nie każdą leczy się naświetlaniem w szpitalu, moja siostra rodziła w lipcu, w terminie porodu 40 tydzień, wyszła do domu z żółtaczką u dziecka i lekarz zalecił, żeby naświetlała małą przez szybę w domu i tak robiła i to pomogło, duży procent noworodków ma żółtaczkę

Odnośnik do komentarza

Ja ze swoją córką wyszłam ze szpitala na 3 dobę, na 6 dobę przyszła położna i stwierdziła, że córcia ma podwyższony poziom bilirubiny, ma żółtaczkę fizjologiczną. Poleciła mi wypożyczalnie lamp do domowej fototerapii. Zadzwoniłam i przyjechali do mnie zmierzyli poziom bilirubiny specjalnym miernikiem. Poziom był 14 i była możliwość wypożyczenia lampy od ręki. Dzięki temu nie wróciłam do szpitala.
Podaję stronę www.fototerapianoworodkow.pl

Odnośnik do komentarza

A moje obie corki urodIly sie w 37 tygodniu i ibie mialy zoltaczke, ktora utrzymywala sie bardzo dlugo, bilirubina systematycznie spadala, ale bardzo powoli. Dopiero jak mialy pol roku doszla do normy. Starsza zostala przebadana wzdluz i wszerz w poszukiwaniu przyczyn i nic nie zbalezoono, teraz ma 7 lat i zadnych problemow z tym nie bylo potem. Z mlodsza juz lekarze tak nie szaleli, zalozyli, ze to zapewne tak maja rodzinnie. Oprocz zoltaczki wszystko z nimi bulo super i jest.

Odnośnik do komentarza

40 tydzień, żółtaczka w 2. dobie ale bez naświetleń.

Żółtaczka fizjologiczna noworodków nie wymaga żadnego leczenia. Jeśli jednak stężenie bilirubiny jest wciąż bardzo duże stosuje się naświetlania jak największej powierzchni skóry dziecka promieniami ultrafioletowymi, emitowanymi przez specjalną lampę. W przypadkach, gdy fototerapia nie pomaga (zdarza się to niezwykle rzadko) konieczne jest przetoczenie krwi. (źródło: http://szczepimy.com.pl/akademia-zdrowego-dziecka/niemowle-0-12-msc/zdrowie/dolegliwosci/)

Odnośnik do komentarza

Mój synek urodził się w 39 + 4. W 3 dobie poziom bilirubiny około 15 dokładnie nie pamiętam. Prawie trzy dni był naświetlany (położne przywozily mi go tylko na karmienie). W 6 dobie bilirubina spadła do 9 i wypisali nas do domu. Zazolcony był przez prawie 3 miesiace. W 3 dobie miał również podwyższone crp, które spadło po naświetlaniach.

Odnośnik do komentarza

Moja corka urodzona w 40 tygodniu w 3 sobie dostala zoltaczki miala poziom bilirbuliny 13 czegos tam . Naswiwtlenia 12 h troche orzerwy 12 h. Mialysmy wyjsc do domu okazalo sie zs orawie nic nie spadlo wiec znowu 16 h i 10 h . Spadlo znowu malo ale juz ponizej 12 miala 11 z czym i wyszlysmy po tygodniu do domku . Zoktaczka utrztmywala sie dosyc dlugo. Po jakims czasie robilysmy jeszcze badania z krwi ile ma twj bilirbuliny miala jeszczs 6 wiec u nas spadala bardzo powoli. Ale jest dobrze . To bylo 7 miesiecy temu ponad ;)

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/21243http://www.suwaczki.com/tickers/x7g1egz2xvcderxt.png[url=]

Odnośnik do komentarza

U nas żółtaczka prawie 22 dni…masakra się martwiliśmy chociaż już byliśmy w domu. Okazało się że synek ma zespół Gilberta (oczywiście sami dotarliśmy do tego jakie badania mu zrobić i robiliśmy prywatnie test dna). Przynajmniej wiemy że wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
U nas była żółtaczka, tydzień w szpitalu naświetlany był 4dni. Wypisany z poziomem 11,5. Pediatra obserwowała żółtaczkę 2,5tyg po wypisie ze szpitala poziom bilirubiny 9,5. Dopiero po 5tyg spadło na 3,8. Było tez usg brzuszka dla kontroli wątroby itp. Pomimo karmienia mieszanego utrzymywała się długo.
Ja bym radziła skontrolować czy nie wzrasta poziom bilirubiny.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...