Skocz do zawartości
Forum

Trądzik niemowlęcy i schodząca skórka


Rekomendowane odpowiedzi

kazda madra ksiazka mowi inaczej, dlatego chce to sprawdzic z doswiadczonymi matkami.
moj synek ma na twarzy czerwone ropne krosteczki, kotre znikaja jak jest zimnoa pojawiaja sie jak jest cieplo lub spi na tej strone,pojawily sie w 3 tyg po zycia, powiedziano mi ze to trodzik niemowlency i zniknie po kilku tyg. polozna doradzila mi mycie twrzy dziecka przegotowana woda, czy znacie inne sposoby, moze jakis krem??? kolejna sprawa wczoraj zauwazlyam ze synkowi schodzi skorka z glowy a ze skorka jego bujna czuprynka, wyczesuje skorke i smaruje oliwka, czy powinnam uzyc czegos innego???
z gory dziekuje za odpowiedzi na moje pytania,

Odnośnik do komentarza

Skoro położna (która to widziała) mówi,że to trądzik niemowlęcy,to pewnie tak jest. Mój mały też to miał-robi się to z powodu dużej ilości naszych hormonów.Znika samo-nie musisz nic robić (i absolutnie nie smaruj jakimiś kosmetykami na "dorosły" trądzik!").Sama widzisz,że raz się pojawia,raz znika-mój mały ma już 3 miesiące i od dobrego miesiąca już tego nie ma.Też przemywałam przegotowaną wodą buźkę,potem smarowałam kremem nivea dla dzieci (tylko musisz sprawdzić,jak Twoje dziecko na krem zareaguje;jak nie ma takiej potrzeby,to może nie smaruj...).

Co do skóry główki-jeśli wyczesujesz coś z włosków i zauważyłaś na skórze głowy żółtawą skorupkę,to jest ciemieniucha. Mój Staś to miał całkiem niedawno,bo dopiero dzisiaj ma ładną główkę. Początkowo próbowaliśmy się tego pozbyć smarując skórę głowy oliwką,zostawialiśmy na około godzinę i wyczesywaliśmy; później myliśmy też główkę,żeby pozbyć się oliwki. Ale to nie za bardzo pomagało-tzn. pomagało,ale ciemieniucha wracała. Niedawno więc kupiłam krem Oillan na ciemienuchę-użyłam 2 razy (2 godzinki przed kąpielą,raz dziennie-można częściej,ale to jak dla mnie nieładnie pachniało i nie mogłam znieść tego zapachu :); po użyciu i odczekaniu 2 godz. wyczesywałam,potem kąpiel (kupiłam też szampon z tej samej serii Oillan-nawilżający). Zobaczymy co się będzie działo,ale póki co-odpukać-główka śliczna,nic nie ma na skórze :)

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

dziekuje bardzo za porady, naprawde sie przydaja i czlowiek czuje sie mniej zagubiony majac te informacje. jakos mloda mama mieszkajaca zagranica bez babci i cioc przy boku ciezko mi sie odnalesc. tutaj dzieci wychowuje sie maluchy jednak inaczej i polozne doradzaja cos innego,
jak juz pislam maluch ma tradzik niemowlecy skorka twarzy zrobila sie bardzo sucha czy powinnam ja czyms smarowac??czy oliwka JJ wystarczy czy powinnam kupic krem do twarzy. zaznaczam ze tradzik ciagle jeszcze jest na policzkach choc juz przysycha

Odnośnik do komentarza

o oliwce JJ nie słyszałam dobrych opinii, moim zdaniem lepiej natłuszczać kremem linoderm z zieloną zakrętką - ja mam go do pupci, ale naprawdę świetnie natłuszcza i jak trzeba, to inne miejce też nim smaruję, mąż smaruje nim skórę pod oczami, bo ma bardzo suchą i mu pomaga, a on jest alergikiem i nie wszytko u niego się sprawdza, to krem z serii linomag, możesz też czystą lanoliną, jeśli dostaniesz w aptece (używają do kremów robionych na zamówienie i czasem sprzedają)

Odnośnik do komentarza

Meya, ja też odradzam kosmetyki/kremy do twarzy. Takim maleństwo wystarczy obmywanie twarzy wacikiem nasączonym przegotowaną wodą.
Ewentualnie kąpiele w oliatum fajnie nawilża. Ale ja np. miałam/mam na to uczulenie. Gdy syn brał w tym kąpiel, to ja się drapała i mnie w się skóra wysuszała:/

Nie znam tego kremu, o którym pisze Margeritka. Marg, czy na siniaki pod oczami też działa?? To sobie kupię ;)

Odnośnik do komentarza

dziekuje za podpowiedzi. juz jest lepiej, na twarzy nie krosteczki zniklely prawie wszystkie tylko skorka zrobila sie sucha od wody a jak smaruje ja kremem nivea dla dziecie to sie pojawiaja czrwone plamki wiec niczym nie smaruje..jakies sugestie?? a skora z glowki schodzi,mama kupilam mi specjalny playn ktory nakalda sie na glowke i splukuje po 30 min, plyn wysusza i ciemucha znika:)::

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...