Skocz do zawartości
Forum

Karmienie mieszane u 3,5 miesięcznych niemowląt


Gość Arletkaj

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Arletkaj

Ratunku, jestem mamą bliźniąt i do tej pory karmiłam tylko piersią obu chłopców. To był wspaniały bezstresowy okres karmienia na żądanie. Od dwóch tygodni jeden z bliźniąt zaczął płakać przy jedzeniu, nie mógł odnaleźć puszczonej piersi i się coraz bardziej denerwował. Drugi niestety, pomimo że jadł spokojnie, płakał mu do towarzystwa. Karmienie równocześnie obu zaczęło być stresujące, więc zaczęłam karmić ich oddzielnie, ale problem nie znikł-nerwusek dalej płakał. W nocy natomiast jadł bez problemu. Mama kazała mi ich dokarmiać mlekiem modyfikowanym, bo stwierdziła, że płaczą z głodu. I tu zaczyna się kolejny problem - dając najpierw pierś, ile dać mleka modyfikowanego? Ile ml mleka sztucznego podaje się 3,5miesięcznym niemowlętom (waga ok. 6 kg)? Używam Enfamilu - tam napisali że jedna porcja to 180-200ml na ten wiek i wagę. Dla moich chłopców to za dużo - ledwo dojadają 50 ml po piersi. Dokarmiać sztucznym mlekiem po każdym karmieniu piersią, czy na przykład raz w nocy i dwa razy w ciągu dnia zamiast piersi? Jak karmić żeby ich nie przekarmić (bo niechętnie piją z butli, a pili wcześniej z butli odciągany pokarm chętniej)? Jak karmić w systemie mieszanym, żeby nie stracić pokarmu naturalnego? Co ile godzin karmi się wtedy na sztucznym mleku? Błagam o pomoc, bo zaczynam wątpić w swoje możliwości karmienia naturalnego i w swoje siły, żeby to wszystko ogarnąć (przygotowywanie mieszanki, mycie butelek, sterylizacja).

Odnośnik do komentarza

Kochana, przede wszystkim karmiłaś ponad 3 m-ce i było dobrze, więc jak najbardziej potrafisz wykarmić swoje dzieci. To, że dziecko denerwuje się przy piersi wcale nie oznacza, że jest głodne i trzeba mu podać mm. W pierwszej kolejności przyjrzyj się temu co jesz (może synek ma alergię), wycisz dom (3,5 m-czne niemowlęta coraz więcej zauważają z otoczenia i może je to rozpraszać), spróbuj może zmienić pozycję karmienia. Może synek dostał pleśniawek (sprawdź buzię) lub idą mu zęby, więc karmienie jest dla niego nieprzyjemne/sprawia mu ból.
Jeśli zdecydujesz się podawać mm po karmieniu to musisz zaufać swoim dzieciom - te wytyczne na opakowaniach są podawane dla dzieci karmionych tylko mieszanką, nijak maja się do dzieci kp. Moim zdaniem, jeśli chcesz utrzymac laktację to przystawiaj dzieci tak często jak sie tego domagają - mozesz miec wrażenie, że w piersiach juz nie ma pokarmu, ale bez obaw. Pokarm produkowany jest na bieżąco, a laktacje masz juz ustabilizowaną, więc uczucie pełności piersi będzie coraz rzadsze.
Dzieci płaczą z różnych powodów - z całym szacunkiem dla twojej mamy, ale na podstawie czego stwierdziła, że dzieci sa głodne? Jesli zalezy ci na kp i uważasz, ze dziecko nie dojadło - przystaw je znów. Jesli odmówi piersi to nie chce jeść - powód placzu jest inny (ból brzuszka, zmęczenie, potrzeba przytulenia, ząbki, nuda, zbyt duzo wrażeń, moze maluch chce pozwiedzać dom na twoich rękach, a może razi go światło?)

Odnośnik do komentarza

witaj, na pewno nie jesteś sama, podziwiam Cię, że karmisz bliźniaki piersią, to bardzo trudne i wiele mam albo rezygnuje już na samym początku, albo po miesiącu czy dwóch...mlekiem modyfikowanym zawsze możesz sobie pomóc i nic się nie stanie, jak zaczniesz im podawać, przede wszystkim zastanów się, jak dalej chcesz karmić dzieci, czy naturalnie, czy sztucznie czy łączyć oba sposoby, możesz zapytać ekspertów na naszym forum położną albo doradcę laktacyjnego

Odnośnik do komentarza
Gość Anieszka

może spróbować karmić przez nakładkę silikonową. Moja na początku łapała pierś, później ok 3 miesiąca marudziła przy piersi, płakała kiedy chciałam ją przystawić. Pomogły nakładki z nuk. Mała je przez nakładkę, czasami przez butelkę i nie płacze. Podaje tylko swoje mleko, w butelce odciągnięte.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...