Noworodki i niemowlaki

Bóle brzuszka u Maluszka - grupa wsparcia dla rodziców

Redakcja

Redakcja wpis edytowany

Czy Twoje dziecko również ma problem z kolką? Obecnie aż 20% niemowląt cierpi z powodu dolegliwości związanych z kolką. Kolka jelitowa wywołuje długotrwały, niekiedy wręcz spazmatyczny płacz maluszka. Dolegliwości brzuszne mogą się objawiać wzdęciami bądź zaparciami. Dzieci cierpiące na kolkę często podkurczają nóżki, instynktownie chcąc zmniejszyć ból.
http://kontoredakcyjne.strefa.pl/dziecko3-bawiace-sie-SuperZabawkaMR-B.jpg
Poznaj przytulankę, która pomoże pozbyć się dolegliwości związanych z kolką u Twojego dziecka. SuperZabawka MR B to przytulanka, która posiada funkcję ogrzewania. W bezpieczny sposób grzeje maluszka i pozwala ukoić troski. SuperZabawki MR B można używać, jeśli dziecko ma kolkę lub jest przeziębione.

Ciepła przytulanka to bezpieczne urządzenie, które nie powoduje oparzeń, jak inne tego typu produkty. Dodatkowo jest ciekawą i przyjazną zabawką, która oprócz ogrzewania, stymuluje wzrok i dotyk dziecka swoją fakturą i wyglądem.http://kontoredakcyjne.strefa.pl/SuperZabawkaMRB_zalety.jpg

Zachęcamy do opisywania Waszych sposobów na kolkę u niemowlaków. Co pomaga Waszym dzieciom? Czy próbowaliście preparatów dostępnych na rynku, które pozwalają ogrzać brzuszek dziecka? A może stawiacie na domowe metody?

Serdecznie zapraszamy do dyskusji! Zachęcamy do dzielenia się swoimi doświadczeniami dotyczącymi bólów brzuszka u dzieci. Za jakiś czas pojawi się tutaj konkurs, więc bądźcie czujni :)

20243 redakcja Kobieta, 32 lata, Lublin

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Ala1986

Ala1986

W sumie moja córcia nie cierpiała dzięki Bogu na kolkę :-) Ale bratanica już miała i strasznie płakała. Co gorsza, nie bardzo cokolwiek skutkowało - żadne masowanie brzuszka. Jedyne co dawało chwilę oddechu, to spanie dziecka na brzuchu u matki i tylko na półsiedząco (półleżąco). Inna matka mówiła mi, że Espumisan dla maluszków pomagał.

--

http://fajnamama.pl/suwaczki/113th86.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/94iwl9o.png

34956 ala1986 Kobieta, 33 lata, Lublin
Avril87

Avril87

Ja będę mamą dopiero w kwietniu, jednak co nie co o kolkach zdążyłam się dowiedzieć ;)
Nie wiem, jak będzie to wyglądało w praktyce, ale słyszałam, że masowanie ciepłą dłonią brzuszka jest jak najbardziej wskazane: kolisty masaż. A z domowych sposobów, ponoć sprawdza się napar z kopru.
U mojej bratanicy sprawdzało się noszenie na rękach i kładzenie jej na brzuszku.
Jeśli problem wcześniej nie występował i pojawił się nagle, warto się zastanowić, czy nie zostało coś wprowadzone do diety, jakaś nowość, albo coś zmienione, np. mleko.
Maluchy nie lubią drastycznych zmian ;)

--

http://s2.suwaczek.com/201404304578.png

36533 avril87 Kobieta, 32 lata, Śląsk
Koralinka

Koralinka

u moja córa nie miała jakiś specjalnych kolek, wystarczył delikatny masaż brzuszka i to pomagało. Ciekawe teraz jak druga pociecha będzie reagować ...

--

http://www.suwaczki.com/tickers/mh063ieydomnj7b3.png

27424 koralinka Kobieta, 45 lat, Lublin
~Kalina B.

~Kalina B.

No właśnie kolka to udręka. Dobrze, że z reguły kończy się po jakimś czasie. A co w ogóle jest przyczyną kolek? Czy można im w jakiś sposób zapobiec? Też słyszałam, że dieta ma znaczenie i kolka może powstać z powodów alergicznych.

Ulla

Ulla

mój synuś też nie specjalnie narzekał na brzuszek jednak bywały takie sytuacje wówczas uwielbiał bujanie na moich kolanach a jak był starszy dostał od mojej mamy misia któego rozgrzewało się w piekarniku:) cudne rozwiązanie

--

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

27582 ulla Kobieta, 39 lat, Jaworzno
Annie

Annie

Tęsknię za czasami, gdy myślałam, że kolka dotyczy tylko ćwiczenia/biegania. :D Masowanie, ciepły okład to chyba podstawa. Podoba mi się instruktaż masowania . Fajnie, że powstają takie alteratywne pomoce do nagrzewania. :D

36470 annie Kobieta, 32 lata, Łódź
Margeritka

Margeritka

u nas też na szczęście nie było kolki, ani przy jednym ani przy drugim dziecku, ale były problemy z brzuszkiem w pierwszym miesiącu życia, kupka, bączki to była wypracowana sprawa i rozumiem rodziców, którzy mają problemy z bólami brzuszka u dziecka, maskotka wygląda ciekawie, może pomaga, ale na pewno noszenia na rękach i przytulania w czasie bólu brzuszka nie zastąpi

27583 margeritka Kobieta, 33 lata, Lublin
Ulla

Ulla

wiadomo najcieplej i najprzyjemniej jest zawsze na rączkach u rodziców

--

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

27582 ulla Kobieta, 39 lat, Jaworzno
~Michanna

~Michanna

A ja gdzieś czytałam, że na taką prawdziwą kolkę cierpi wcale nieduża liczba dzieci. Bodajże Harvey Karp tłumaczył, że płaczące dzieci po prostu w ten sposób dostosowują się do środowiska poza brzuchem matki i potrzebują przede wszystkim kołysania, ciasnego spowijania, a nawet jednostajnego szumu, który usypia i pomaga sie zrelaksować. I wcale tu nie chodzi o taki ból brzucha czy coś. To chyba było w książce "Najszczęśliwsze niemowlę w okolicy".

~Mamuśka-nie-domowa

~Mamuśka-nie-domowa wpis edytowany

Tak, to było w tej książce. Z tym, że niektóre zawarte tam stwierdzenia i metody uspokajania dziecka były jak dla mnie straszne. Any way... bóle brzuszka są niestety baaaardzo częste, bo układ pokarmowy Maluszka dojrzewa. Najczęściej skutkuje to wzdęciami...zaparciami... gazami. Najskuteczniejszym rozwiązaniem w takim wypadku jest niezaprzeczalnie MASAŻ i ROZGRZEWANIE, bo nie powinno się wykonywać masażu na zimnych mięśniach. Żaden espumisan czy bobotic czy jak inne substancja chemiczna nie działa tak dobrze. Tylko ważne aby masaż wykonywać kilka razy w ciągu dnia, a nie w momencie napadu szału dziecka.

i jeszcze jedno - termofory z wodą są niebezpieczne! można poparzyć dziecko. MR B jest jak dla mnie genialny! Zero problemów z gotowanie wody, nalewanie, stresem etc. Łamie się patyczek, 3 sekundy i już. A do tego rączki i nóżki sprawdzą się przy ząbkowaniu. Wiem coś o tym!