Skocz do zawartości
Forum

Jak nauczyć niemowlaka pić wodę i herbatkę?


Rekomendowane odpowiedzi

Gość avellles

Witam, przerobiłam kilka rodzajów mleka modyfikowanego i stanęło na Hipp :) jestem z niego bardzo zadowolona:) kupy są, nie ma problemów z brzuszkiem, jest super:) a co do zatwardzenia u dzieciaczka - miałam z tym problem gdy córcia była na Nan Pro, niestety to mleko zawiera spore ilości żelaza. Na zatwardzenie u nas sprawdziła się ciepła woda (około 40 ml ) podana na czczo zaraz po obudzeniu. Efekt gwarantowany:)))))) ale generalnie zmieniłam mleko i kłopoty zniknęły:)))))

Odnośnik do komentarza

Mój synek od urodzenia jest na hipp bio combiotic 1 (zwykłe), a ma aktualnie 1,5 miesiąca. U nas nie było potrzeby kupna hipp comfort.
Zarówno mój lekarz jak i położna bardzo chwalą to mleko ze względu na pro i prebiotyki pomagające w kupce.
Też ma czasami wzdęcia, ale wtedy podajemy sab simplex lub bobotic i problem znika. Symetykon w nim zawarty nie wchłania się do organizmu więc nie jest szkodliwy dla malucha.
Co do dopajania - moje dziecko tego nie lubi, czasem udaje mi się wcisnąć trochę wody lub herbatki rumiankowej hipp (bardzo rozwodnionej), ale maksymalnie 20 ml.
Nie wiem czy ono jest konieczne przy mm.
Przynajmniej w naszym wypadku dziecko jest zdrowe, pięknie przybiera, kupy robi 2-3 razy dziennie.
Ja nie jestem zwolenniczką podawania glukozy, dlatego też herbatkę bardzo rozwadniam - cukier nie jest najzdrowszy i jak ktoś napisał może pobudzać maluszka, a jeżeli już wychodzą ząbki to dodatkowo może na nie szkodzić.
Ale co lekarz i mama to inny sposób, inne rady i musisz sama zadecydować co będzie dla Was najlepsze.

Odnośnik do komentarza

lekarka zmieniła na bebilon pepti, jak zapytałam o hippa to stwierdziła,żebym już nie kombinowała, ale mała go nie chce pić? przyzwyczai sie do nowego smaku dopiero? nastepny na liście mam hipp ;) ale od wczoraj podaję bebilon pepti i dziś piewrszy raz od dłuższego czasu kupa pojawiła sie sama ;) bez rurek,czopków i wody ;) dzis pije bardzo mało i przy tym płacze, ale nie wiem czy to reakcja po szczepieniu czy nowy smak mleka.

Odnośnik do komentarza

Koleżanka zaczęła podawać swojej córce bebilon pepti.
Na początku mała w ogóle nie chciała go ruszyć, więc zmieszała ze zwykłym mlekiem. Później stopniowo zwiększała bebilon, aż został sam.
Fakt pije mniej niż zwykłego mleka, ale mimo to przybiera na wadze.

Odnośnik do komentarza

Z tego co pamiętam to np. dwie miarki nan i jedna bebilon, później na odwrót i na końcu sam bebilon.
Oczywiście efektów nie było pierwszego dnia, kilka dni to trwało.
Wiem, że niektórzy mieszają mleka przechodząc z jednego na drugie. Ale od pediatry tego nie słyszałam:)
Ja chciałam oszczędzić i przejść na bebiko i tak właśnie robiłam. Ale że zaczęły się problemy z kupą to wróciłam do hippa, tym bardziej że można je taniej dostać w tesco czy rossmanie i wtedy robię zapas.
Chyba odbiegłam do tematu:)

Odnośnik do komentarza

Przekonałam się już dość dawno do wody antyoksydacyjnej. Jest trochę problem z dostępem do niej, chyba tylko przez Avatari można ją wytworzyć. To urządzenie jest od Noma Medica i ma wszelkie potrzebne badania medyczne co do składu wody, także można mieć pewność że woda jest faktycznie antyoksydacyjna.

Odnośnik do komentarza

Z herbatką niestety nie pomogę, bo się zgapiłam - nauczyłam córkę pić wodę, a że sama herbat nie piję, to ona też nie piła. Zaczęła niedawno (ma prawie 5 lat), przekonały ją przedszkolne herbatki i to, że dzieci piją. Ale zaznaczę, że chodzi do pkola od 2 roku życia i dopiero teraz się przekonała, że herbata to nie trucizna :D
A jak chodzi o wodę, to poszło mi gładko :) Nie podawałam żadnych soków aż do ukończenia 1 r.ż. Więc mała nie znała nic innego. Najpierw miała zwykły kubeczek z twardym ustnikiem - nie pasowało jej. Więc próbowałam ze zwykłej szklanki i z kubka typu 360 stopni. Ten drugi już kupiłam kolorowy, żeby jej się podobał i zachęcał.

Teraz mój synek wchodzi w wiek rozszerzania diety i już mam kupione 2 fajne kubeczki z Chicco: na początek Kubeczek z twardym ustnikiem, a na potem też Kubek 360 stopni. Są bardzo ładne wizualnie i myślę, że to będzie miało znaczenie oraz moja cierpliwość + odrobina szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...