Skocz do zawartości
Forum

Rozpieszczanie dzieci


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie
Zastanawia mnie ostatnio jak powinnam wychowywać małą by nie byłą rozpieszczona tzn, zeby umiała sie dzielić, bawić z innymi itp.
Kuzynka pierwsze dziecko ma tak rozpieszczone ze masakra, nikt małej nie lubi ja osobiście też nie przepadam za nią, nie umie sie dzielić i z tego wynika ze nie umie sie bawić z innymi dziećmi, nie miała kontaktu z dziecmi jak była malutka i może to jest przyczyną... poniekąd mi jej żal bo nikt jej nawet w szkole nie lubi, a w dodatku ciąge chce by być w centrum uwagi.

Jakie wy mieliście sposoby żeby wasze pociechy były lubiane i nie rozpieszczone?

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9gu1r1avuguhd.png

Odnośnik do komentarza

witaj, bardzo ciekawy wątek:)
powiem tak, w pewnym wieku dzieci mają taki etap, że wszytsko jest ich i im się należy, moja dwuletnia Ola w zeszłym roku na placu zabaw nie protestowała kiedy ktoś zabierał jej zabawki, w tym roku potrafiła ze środka placu zabaw wracać do piaskownicy z krzykiem oddaj piłką czy foremkę...a teraz nie pozwala się pobawić siostrze swoimi zabawkami: bo dzidzia zniszczy, porwie lub zje:) nasz sąsiad nie jest rozpieszczany, bo zostaje w domu z babcią, która ma sporo obowiązków, a rodzice pracują i on, jak widzi, że idą do niego dzieci, to potrafi chować zabawki przed nimi...i dzieci tak mają, trzeba zawsze tłumaczyć, że jak bawimy się z innymi dziećmi, to jest fajniej, ja zawsze w piaskownicy czy na placu zabaw zachęcam inne dzieci do zabawy z Olą, razem się huśtają, wspinają, bawią ciuchcią i lubią to, a czasem też widzą, że jak więcej dzieci gra w piłkę, to jest weselej, czy jak więcej kręci się na karuzeli...

Odnośnik do komentarza

mambach po części sama odpowiedziałaś sobie na postawione pytanie ale ja uważam ze w wychowaniu dzieci istotną rolę odgrywa pokazywanie im że nie są pępkiem świata, że są na świecie dzieci i ludzie słabsi, potrzebujący pomocy innych, trzeba uczulić dziecko na krzywdę, nauczyć nieść pomoc a na pewno wyrosną nie na samolubów a na wrażliwych ludzi i właśnie to jest rola rodziców w codziennych zachowaniach pokazujemy dzieciom ze są rzeczy ważniejsze i mniej ważne

Odnośnik do komentarza

no właśnie jest tak jak dziewczyny piszę - mój z zasady dzielił się i czasami tylko zabierał - w odpowiednich okresach rozwoju - są dni kiedy teraz nie chce podzielić się zabawką ale to normalne nawet ze swoim braciszkiem który jest niemowlakiem - ja dużo tłumaczyłam dużo też pokazywałam podczas zabawy że ja zabieram że nie oddam - na mojego to działało lepiej niż mówienie

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem nie ma prostych odpowiedzi, bo każe dziecko jest inne. Moja mama opowiadała mi, że z nami nie było większych problemów (była nas czwórka). Bawiliśmy się w miarę razem, poza tym zabawek nie było na tyle żeby każdy miał ich 50:) Tak sobie też myślę, że dzieci chłoną otoczenie. Skoro dzisiaj każdy chce mieć więcej za wszelką cenę, panuje wszechobecny pęd do postaw typu "to jest moje", "potrzebuję jeszcze", "nie podzielę się" to dziecko pojmuje tak samo. Ostatnio 2,5 letni synek mojego brata, kiedy zobaczył, że mój mały (1 rok) bawi się jego zabawkami, czym prędzej przybiegł żeby je zabrać. Bratowa powiedziała, że to wpływ żłobka, poza tym wiadomo, prawie każe dziecko tak reaguje. Jednak dopowiedziała na końcu "ale to dobrze, musi walczyć o swoje". Skoro mama tak twierdzi to jakim cudem dziecko będzie myślało inaczej? :)

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się,że do wszystkiego trzeba dojść samemu i na forum nie udzieli konkretnych rad odnośnie wychowania-tutaj masz chociażby różne artykuły które mogą pomóc i odpowiedzieć,udzielić ogólnych porad,natomiast jedna zasada: konsekwencja,właśnie to jest podstawą wychowania. Ntomiast czy dziecko będzie rozpieszczone czy nie- to już zależność kilku naprawdę różnych czynników.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...