Skocz do zawartości
Forum

Ząbkowanie - jak u was przebiega?


Rekomendowane odpowiedzi

U Nas idzie ciężko gryzaczki, masaże na ukojenie na porzadku dziennym, do tego ostatnio kupiłam w aptece żel na ząbkowanie Bobolen i bardzo pomaga, łagodzi objawy ząbkowania, synek się uspokaja po nałożeniu żelu na dziąsłą, mam nadzieję, że najgorsze za nami i będzie coraz lepiej.

Odnośnik do komentarza

Witam mamy,
Mam takie pytanie, czy ktoras z Was zaobserwowala podczas ząbkowania grymsy na twarzy dziecka? Mamy juz wyczowalne dolne jedynki i od tygodnia gdy lezy na brzuszku wykrzywia twarz w dziwnym grymasie i spina ciałko, maz mowi ze to pewnie przez zabki a ja sie zaczynam obawiac czy to nie jakies neurologiczne problemy.

Odnośnik do komentarza
Gość bezradna mama

A moja córcia już 10 dni gorączkuje, w dzień i w nocy, pokazały się dwa ząbki na dole i myślałam że w końcu to minie a tu dalej to samo, Mała nie chce jeść, chociaz tyle ze pije dużo wody, podaje jej czopki z paracetamolem bo gorączka czasem 40 stopni oraz Camilie żeby uśmierzyć ból ale to juz prawie dwa tygodnie a ja padam na twarz a córcia słabiutka, ile to jeszcze potrwa? Czy to normalne? Drogie Mamy pomóżcie

Odnośnik do komentarza

stosowaliśmy Gengigel, świetny preparat! przypadkiem trafiłam na niego w internecie. świetnie sobie poradził. doczytałam że ma w składzie ksylitol, który działa przeciwpróchniczo. z całego serca bedę polecać ten preparat szczególnie dla dzieci, ale przy ostatnich moich problemach stomatologicznych tez go użyłam i ból przeszedł! :)

Odnośnik do komentarza

Witam 

Powiedzcie mi czy to normalne że mój synek za chwilę.będzie miał 5 msc. Ząbki powoli będą się przebijać tylko jakoś wyjątkowo bo 4 na górnym dziasle.Jedynek jeszcze nie widac. Przeważnie jedynki i dwójki się przebijają 

Odnośnik do komentarza
W dniu 20/3/2009 o 10:12 PM, lara82 napisał:

Jestem ciekawa kiedy wasze maluchy zaczely zabkowac i ile to trwalo?
Moja corcia objawy zabkowania ma juz od 2 miesiaca zycia.Teraz ma 4.5 mies a zabkow nie widac choc juz od 2 miesiecy czuc 2 zabki na dole , dziaselka czerwone popuchniete , slini sie na potege meki przechodzi straszne a zabkow jak nie bylo tak nie ma.Ile moze sie wyzynac taki zabek?
U nas do tej pory wygladalo to tak ze np tydzien krzyk i opuchlizna dziasel , pozniej ok 1,5 tyg spokoj i od nowa.Takie cykle , ale juz od 10 dni malutka ma ogien w buzi takie czerwone i popuchniete , piastki jakby mogla to by polknela.Zele nie pomagaja , a nie chce jej faszerowac zbyt czesto p /bolowymi.
Dodam ze te 2 zabki na dole to kly a przeciez zazwyczaj pierwsze ida dolne jedynki , tymczasem te sa wyczuwalne juz od polowy 2 miesiaca zycia!!!Pediatra potwierdzil.

Ile to moze potrwac , zameczy sie ta moja biedulka , nawet jesc zaczela mniej...

Moja córka zaczęła ząbkować jak skończyła 4 miesiące. Były lepsze i gorsze chwile. Stosowałam Gengigel- i tylko to nam pomogło.

Odnośnik do komentarza
Gość Monika

Witajcie mamy ☺

Piszę tu do Was z dość nietypową sprawą (przynajmniej tak mi się wydaje)

Mój synek tez bardzo szybko zaczął ząbkować, a pierwszy ząb, który się pokazał w postaci białej kropki na dziasle to ząb trzonowy, aczkolwiek pierwsze przebiły się jednak dolne jedynki ☺ 

Wracając do tej nietypowej sprawy ...

Ilekroć mojemu synowi zaczynają wyżynać się zeby ją też czuję bol w miejscu gdzie do połowy przebita mam 8 i w miejscu,w którym jeszcze jej nie mam i pewnie juz nie będę mieć...czy któraś z Was też tak miała? Wszyscy się dziwią, a dla mnie to oznaka tej jedności z moim dzieckiem 😁

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...