Skocz do zawartości
Forum

Ząbkowanie - jak u was przebiega?


Rekomendowane odpowiedzi

lara82
Jestem ciekawa kiedy wasze maluchy zaczely zabkowac i ile to trwalo?
Moja corcia objawy zabkowania ma juz od 2 miesiaca zycia.Teraz ma 4.5 mies a zabkow nie widac choc juz od 2 miesiecy czuc 2 zabki na dole , dziaselka czerwone popuchniete , slini sie na potege meki przechodzi straszne a zabkow jak nie bylo tak nie ma.Ile moze sie wyzynac taki zabek?
U nas do tej pory wygladalo to tak ze np tydzien krzyk i opuchlizna dziasel , pozniej ok 1,5 tyg spokoj i od nowa.Takie cykle , ale juz od 10 dni malutka ma ogien w buzi takie czerwone i popuchniete , piastki jakby mogla to by polknela.Zele nie pomagaja , a nie chce jej faszerowac zbyt czesto p /bolowymi.
Dodam ze te 2 zabki na dole to kly a przeciez zazwyczaj pierwsze ida dolne jedynki , tymczasem te sa wyczuwalne juz od polowy 2 miesiaca zycia!!!Pediatra potwierdzil.

Ile to moze potrwac , zameczy sie ta moja biedulka , nawet jesc zaczela mniej...

U niektórych dzieci zęby pojawiają się wyjątkowo wcześnie, tak, że do pierwszego roku mają już biały uśmiech. Czasami jeden ząb może wyrzynać się kilka miesięcy, co bywa bardzo bolesne i męczone dla dziecka i rodziców. warto stosować różne środki pomocnicze typy żele czy schłodzone gryzaczki, jednak i tak nie ma innej rady jak przeczekać ten trudny czas.

Odnośnik do komentarza

Ja chyba też, jeszcze zależy jak dziecko będzie do tego podchodziło, bo gdy będzie się bało taki prezent może spełnic funkcję nagrody za trud jakim jest wypadanie zęba, oczywiscie wszystko w granicy normy wiec za drogie prezenty puszcza mnie z torbami :D ale ja mysle ze to fajny pomysl to docenianie pewnego etapu dojrzewania u dziecka, ze to naturalne, fajne, gratuluje itp no i oczywiscie prezencik na pocieszenie jesli dziecko cierpi przy wypadaniu zebow albo sie boi wyrwac itp. a co do ząbkowania to z tym chlebem ja tez slyszalam ze nie tylko skorke ale całą pietke chleba mozna dac zeby dziecko przezuwało

Odnośnik do komentarza

dokładnie, szkoda trochę bo pogoda piękna ale cóż poradzić, mojej koleżanki dziecko teraz ząbkuje to mówi, że też praktycznie nie korzysta z majówki bo ciągle mały ma temperature płacze i jest niespokojny i chyba to racja ze żele pomagaja chwilowo w koncu przeciez cos sie z nimi dzieje a co chwile podawac ponownie to tez nie bardzo

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...