Skocz do zawartości
Forum

6-miesięczne niemowlę i angielski


Halia

Rekomendowane odpowiedzi

Margeritka tego nie mogę potwierdzić. Każde dziecko jest inne i rozwija się we własnym tempie. Mój syn ma niecałe dwa lata, mówi ładnie jak na swój wiek (łączy 2 i więcej wyrazów,w miarę wyraźnie ) no i właśnie w dwóch językach. Za to mój bratanek zaczął mówić dopiero jak miał ok 2.7 roku a ma styczność tylko z polskim. Siostrzenica mojego męża zaczęła mówić jak miała 2.5 roku, jest jednojezyczna. Także wszystko zależy od dziecka, od jego pewności siebie i charakteru :)

Odnośnik do komentarza

~dociaak
Margeritka tego nie mogę potwierdzić. Każde dziecko jest inne i rozwija się we własnym tempie. Mój syn ma niecałe dwa lata, mówi ładnie jak na swój wiek (łączy 2 i więcej wyrazów,w miarę wyraźnie ) no i właśnie w dwóch językach. Za to mój bratanek zaczął mówić dopiero jak miał ok 2.7 roku a ma styczność tylko z polskim. Siostrzenica mojego męża zaczęła mówić jak miała 2.5 roku, jest jednojezyczna. Także wszystko zależy od dziecka, od jego pewności siebie i charakteru :)

to prawda, wiele zależy od dziecka:)

Odnośnik do komentarza

Moja koleżanka ma synka 4 latka. W wieku 7 m-cy uczył się angielskiego,bo Paula miała wyjechać do Anglii. A teraz Luke mówi po polsku i angielsku biegle. Mimo tego mały uczy się hiszpańskiego. No nie wiem. Jeśli mieszkasz w Polsce to myślę,że to za wcześnie.Ja Hermionę dopiero w przedszkolu na coś będę zapisywać.http://www.suwaczki.com/tickers/8kf5onyxyznish5u.png

~♥Być może urodziłaś się bez skrzydeł.Ale najważniejsze byś nie przeszkadzała im wyrosnąć.♥~

Odnośnik do komentarza

Myślę, że ma to sens jeśli dziecko ma na co dzień kontakt z drugim językiem w podobnym nasileniu jak z językiem ojczystym. Zajęcia 2-3 razy w tygodniu na pewno nie przyczynią się do mówienia w obcym języku. Upór osób, które mówią na zmianę w dwóch językach na co dzień zazwyczaj skutkuje tym, że dziecko również mówi w dwóch językach, a im wcześniej tym lepiej:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...