Skocz do zawartości
Forum

Rotawirusy i pneumokoki - szczepicie?


Rekomendowane odpowiedzi

Dziubala ze śmiesznych filmów, na czym polega kręcenie biznesu, i jak z dobrego pomysłu zrobić nico ale sprzedajne ludziom, polecam chociażby "Dolinę krzemową". Ale chyba nie będziemy rozmawiać o dzikim, bezwzględnym kapitalizmie, myślałam, że to inny poziom rozmowy będzie :)

Jak dla mnie świat nie jest czarno-biały, nie istnieją tylko dobrzy i tylko źli, a już na pewno nie postrzegam w kategoriach tylko nastawienia na zyski koncernów farmaceutycznych, to byłoby śmieszne, nie obraź się proszę. Każdy ma oczywiście swoje zdanie, moje o szczepieniu na rotawirusa jest takie, ze warto szczepić :)

Odnośnik do komentarza

Ez_ze, filmu nie widziałam, ale jak będzie okazja to będę o nim pamiętać ;)
I nie obrażam się, nie ma na co ;)
Świat nie jest czarno-biały, to fakt, ale pewne rzeczy czarno-białe są. Pewne tematy, produkty tym wypadku leki/szczepionki dla koncernów farmaceutycznych są przeliczalne tylko na pieniądze, (nie)stety. Ale jest tu też druga strona medalu, ta pozytywna dla nas, czyli pomaganie w chorobach, czy profilaktyce. Ale nawet lekarze mówią, że nie należy wykorzystywać wszystkich szczepionek czy leków, które dostępne. Teraz pokolenia mamy słabsze niż naszych rodziców, kolejne mają być jeszcze słabsze. Pomijając kwestię żywości czy powietrza, to jak organizmy ludzkie mają sobie radzić z chorobami, kiedy chronimy dzieci na każdym kroku (np. szczepiąc je na wszystko) i nie dając organizmowi powalczyć. A przechorowanie pewnych chorób nie dość, że uodparnia na tę chorobę, to uodparnia też na inne.
Kwestia przekonań, ja uważam, że na rotawirusy nie warto szczepić.

Odnośnik do komentarza

Serio to nie lubię opowieści pod tytułem "teraz pokolenia mamy słabsze, niż naszych rodziców", bo to nie jest prawda - ile mamy seniorów? Jakość i długość życia są naprawdę okazałe. 100 lat temu jak to wyglądało?

A to czy jesteśmy zdrowi głównie zależy od higieny naszego życia i dobrej diety a nie przechorowywania wszystkiego z czym organizm się spotka - w tych czasach mamy okazały wachlarz chorób. Szczepionki to inwestycja w zdrowie. Nie wszystkie należy brać, ale tę warto :)

Czyli ja tak, a Ty tak opinią :) No i też dobrze...

Odnośnik do komentarza

Es_ze, w sumie ja też nie lubię takich tekstów i argumentuję wtedy podobnie jak Ty ;), ale tu chodzi o inny kontekst, mogłam doprecyzować ;). Fakt, że teraz jest lepszy dostęp do opieki, leczenia itd., i że długość życia się wydłużyła. Ale pisząc, że ludzie kiedyś byli silniejsi, to miałam na myśli to, że tak często nie chorowali, nie było tylu alergii, a przysłowiowy kaszelek nie zdarzał się tak często jak teraz.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...