Skocz do zawartości
Forum

Rehabilitacja


Rekomendowane odpowiedzi

hejka dziewczyny:)
mój synek ma stwierdzone wzmożone napięcia mięśniowe i asymetrie, skończył 2miesiące, ćwiczony jest metodą ndt bobath, bywa że podczas rehabilitacji płacze, czasem bardziej a czasem mniej, czasem wcale. Pani twierdzi że niektóre ćwiczenia nie są przyjemne i dlatego, czy Wasze maluchy też płaczą podczas rehabilitacji? najchętniej dziecko bym jej zabrała ale w ten sposób to kiedy bezie ćwiczył jak wiadomo że jest dla niego czas np pół godzinki i później kolejne dziecko... jak to u Was wyglądqa?
pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza

w mojej rodzinie jest problem ze wzmożonym napięciem, ale kuzynka mówi, ze ćwiczenia dużo dają...rehabilitacja jest trudna dla dziecka, ale dziecko nie będzie jej pamiętało, a ćwiczenia są bardzo potrzebne, efekty na pewno będzie niedługo już widać, trzmaj się dzielnie, mam nadzieję, że stopniowo będzie lepiej ze znoszeniem tych ćwiczeń

Odnośnik do komentarza

Moja córka jest rehabilitowana metodą Vojty, czyli bardziej agresywną (i skuteczniejszą) niż NDT Bobath. Podczas ćwiczeń zawsze się drze, ale nie dlatego, że ja to boli, ale dlatego, że wymusza się na niej pracę mięśni, których normalnie nie chciałoby się jej użyć.
Czy jest ciężko - tak, bo ćwiczę ją w domu 4 razy dziennie, ale już po tygodniu widać efekty i to jest budujące. Znajoma ćwiczyła dziecko przez rok i dziecko w ogóle tego nie pamięta, zatem mamuśki zacisnąć zęby i do roboty - robicie to tylko dla dobra swoich dzieci, a nagrodą jest ich zdrowie! I nie dajcie sobie wmówić, że krzywdzicie dziecko, bo nie robiąc nic krzywdzicie je najbardziej!

"Jeżeli wiesz wszystko, to znaczy, że zostałeś źle poinformowany" - przysłowie chińskie.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sjw4ztyz9vlop.png

Odnośnik do komentarza

2 miesięczne dziecko, ma fizjologiczne wnm i asymetrię, chyba bym sie wstrzymała z rehabilitacją, do czasu aż dziecko skończy 3,4 mc. A na asymetrię polecam zmieniać ułożenie dziecka do snu np 3 dni na prawym boczku 3 dni na lewym. Ja popełniłam ten błąd i zaczęłam rehabilitację w 3 mc, teraz bym poczekała.

U nas płakała jak ćwiczyła z fizjoterepautką (2 spotkania) nd bobath, potem poszłyśmy na rehabilitację na nfz i tam o niebo lepiej, wcale nie płakała. Dodatkowo okazało się że mało ma obniżone napięcie, a nie wzmożone, gdyż przez to że ma słaby brzuch dodaje sobie napięcie w barkach co jest mylące i może sugerować wnm...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...