Skocz do zawartości
Forum

Lutóweczki 2014


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie na wadze tydzień temu było 12,8kg, a teraz (32t.c.) nie wiem bo wagi w domu nie mam. Przerażenie mnie bierze, bo nie chciałam dużo przytyć (jak każda pewnie), apetytu wielkiego nie mam, nie jem dużo, ale nie dlatego żeby nie przytyć tylko po prostu nie mam potrzeby. Jem nawet mniej niż kiedyś - może dlatego, że żołądek jest ściśnięty? Nie wiem. Te dodatkowe kilogramy widać najbardziej na nogach (głównie uda) i w biuście - jest wielki :/ Twarz mam nadal szczupłą na szczęście. Znajomi i rodzinka mówią, że nie widać tych dodatkowych kilogramów i że ładnie wyglądam - nie wiem czy to tak żeby mi przykro nie było, czy faktycznie tak uważają. Ja w każdym razie to widzę - faktycznie tragedii nie ma, ale jednak...
Co do opuchlizny, to czasami puchną mi dłonie, palce robią się jak parówki - nie jest to przyjemne uczucie. Natomiast nogi może troszkę czasami, jakoś specjalnie tego nie zauważam. Faktycznie cieszmy się, że to nie lato, bo problem byłby ogromny - przynajmniej dla mnie, bo i bez ciąży zawsze podczas upałów puchnę.
Zgaga męczy mnie codzennie, zawsze przed snem piję herbatę miętową - przynosi ulgę i jakoś da się spać.
A ruchy są fajne, takie wypychające, narazie niebolesne, świetne uczucie :)
Termin coraz bliżej, często myślę o porodzie. Podczytuję posty dziewczyn z listopada i z grudnia.

Odnośnik do komentarza

Ja tez od jakiegos czasu podczytuje ich posty i tak im zazdroszcze, ze maja juz swoje maluszki przy sobie:)))
Ja mam dzisiaj wizyte to zobacze ile przytylam, ale w 30tc mialam 10,5kg na plusie. U mnie tyja ramiona, buzia i troszke uda- niestety zawsze tyje w tych miejsach, typowe jablko...a chcialam zeby mi w tylek cos poszlo i w biodra, ale nic z tego. Co do opuchniec, to tylko raz spuchly mi kostki jak siedzialam od 8-20 na zajeciach, a tak to nie mam z tym problemu. Lekarz na kazdej wizycie patrzy czy nie mam obrzekow

Odnośnik do komentarza

Zazdroszczę Wam z tymi kilogramami, mi przybyło już 14 :/ ale pocieszam się tym że sama dzidzia i reszta w brzuchu ważą ok 5 g. Muszę się przyznać że jak to kobieta w ciąży siedząca sama w domu mam głupie pomysły i parę dni temu ważyłam sobie biust :D nie wiem ile było przed ciążą ale teraz każda pierś waży 1,5 kg to już wiem czemu plecy bolą :) wczoraj byliśmy na kolejnych zajęciach w szkole rodzenia i trochę inaczej sobie to wyobrażałam, myślałam że zajęcia o nazwie "poród" będą pokazywali różne metody łagodzenia bólu itd a tu sama teoria... mojemu mężowi się trochę przysnęło :) Opuchlizny nie mam, jedynie co to strasznie mi nogi drętwieją w nocy i tak mniej więcej co 1,5 godziny muszę zmieniać bok.

http://www.suwaczki.com/tickers/bhywf71x0n847o2o.png

Odnośnik do komentarza

aldonka
Ja też była, trochę rozczarowana zajęciami w szkole rodzenia właśnie ze względu na zbyt dużą ilość teorii i zbyt mało praktyki. Szczególnie zależało mi na praktycznych zajęciach dotyczących oddychania i pozycji wertykalnych w czasie porodu oraz tych dotyczących pielęgnacji noworodka. Oddychanie położna pokazała tylko raz i kazała sobie ćwiczyć w domu (więc ćwiczę i jak się okazuje to wcale nie jest takie proste i niestety nie mam nikogo kto skorygowałby ewentualne błędy, które popełniam). Pozycje wertykalne zostały pokazane na plakacie :/, a pielęgnację noworodka położna wykonała też tylko raz nie zapraszając nas do przećwiczenia. Ogólnie - jestem zawiedziona.

Odnośnik do komentarza

roza82 ja nie bede robila bo i tak mam cesarke, ale moja kolezanka sobie robila na dwa miesiace przed porodem- nie wiem na ile to jej pomoglo, ale urodzila 4,5kg syna a drugiego 4kg i jej poszlo bez problemu.

Bylam dzisiaj u lekarza, szyjka trzyma mocno, jest zamknieta, a tak sie balam:) lekarz powiedzial, ze za 2,5tygodnia mam przyjsc na wizyte i zrobimy ostatnie usg ale mam sie napic wczesniej wody, zeby lepiej bylo widac. I bede miala robiony wymaz na paciorkowca- tez bedziecie to mialy?

Odnośnik do komentarza

Ten masaż krocza to czytałam, że od 34 t.c. się zaczyna. Różnie piszą. generalnie chodzi o to, że jakby jakieś skurcze się pojawiły przy tym, to taki dzidziuś jest już w stanie sam funkcjonować mimo, że wcześniak. Ogólnie są dwa przeciwwskazania do takiego masażu - właśnie występujące przedwcześnie skurcze oraz ewentualna infekcja pochwy. Ja będę sobie masować, bo chcę w miarę możliwości jak najbardziej sobie pomóc, żeby nie popękać za bardzo lub tym bardziej żeby mnie nie cięli. Byłam dziś w aptece po jakiś olejek do tego masażu i babka poleciła mi ciekłą parafinę i kupiłam. To samo mam dla dzidziusia zamiast oliwki jeśli trzeba będzie smarować (położna poleciła) - napewno nie uczuli.

Odnośnik do komentarza

loli86
Co do paciorkowca, to nie wiem, muszę zapytać swoją lekarkę podczas następnej wizyty. Chodzę prywatnie, więc zawsze mam wszystkie badania robione w odpowiednim czasie, tego jeszcze nie miałam, ale zapytam.
A jeśli chodzi o olejek do masażu, to najlepiej jakiś naturalny, np. -
- olejkiem do masażu krocza, firmy Weleda
- migdałowym
- z kiełków pszenicy
- jojoba
- z dziurawca
- ciekła parafina.
Ja kupiłam to ostatnie, jest napewno bezpieczne, bo nie uczula i jest stosowana w wielu sytuacjach, np. dla noworodków i niemowląt zamiast oliwki, albo w szpitalu przed porodem do lewatywy (w moim szpitalu lewatywa jest na życzenie pacjentki).

Odnośnik do komentarza

roza i loli jezeli chodzi o paciorkowca to ma to 30%kobiet w ciazy- koszt takiego badania dochodzi do 70zł. Robi sie wymaz z pochwy i odbytu miedzy 33 a 37tc. Z tego co wiem to nie kazdy lekarz zaleca to badanie, ale warto sie o nie upomniec, poniewaz dla samej kobiety nie jest to niebezpieczne, ale jezeli ma sie paciorkowca to moze on przejsc na dziecko w czasie porodu a to juz bardzo niebezpieczne. Bynajmniej moj lekarz kazal mi sie nie martwic i powiedzial ze jezeli paciorkowiec jest to daje sie antybiotyk i juz:) warto zrobic to badanie asekuracyjnie ale kompletnie nie panikowac:)))

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny jak tam Wasze skurczę przepowiadające... mi sie zaczely od 20 tygodnia, ale bardzo rzadko, raz czy dwa razy dziennie na kilka sekund.. A dzisiaj w nocy pierwszy raz łapały tak bardzo mocno, w ciagu calej nocy mialam ich 4, niebolesne ale malo przyjemne, na szczescie nie regularne , nie nasilaly sie ale trwaly juz znacznie duzej i mocniej.
Brzusio mega twardy, zmieniałam pozycje i przechodzilo.
Jak to wyglada u Was teraz gdy zostalo coraz mniej tygodni do porodu ?
Chyba musze porzadnie wziasc sie za kompletowanie rzeczy i pakowanie torby do porodu, wszystkie jestescie spakowane?
Mi jeszcze duzo rzeczy brakuje, myslalam o pakowaniu sie po nowym roku

http://www.suwaczki.com/tickers/ug378u69530q8seb.png

Odnośnik do komentarza

Witam Was mamuśki :) dawno się nie odzywałam ale czytam Was na bieżąco ;) jak u Was z przygotowaniami ? czytałam ze chodzicie już na KTG ? ja jeszcze nie .. w sumie zapytam we wtorek lekarza od kiedy mam zacząć :) no i jak się czujecie ...? ja coraz gorzej .. spać nie umiem w nocy .. bo na prawym boku źle ..na lewym źle a na plecach nie umiem ;/ masakra jakaś ;p Ja zaczynam powoli prać ubranka .. żeby do 16 stycznia mieć już torbę spakowaną:) bo nigdy nic nie wiadomo ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/bfars8fw2xvx0u0v.png
http://www.suwaczki.com/tickers/km5sbd3mfw6twrgm.png
http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6i09kqjcp66u9.png

Odnośnik do komentarza

U mnie tez poawily sie ok 20 tygodnia, tez sa kilkanascie rzy dziennie. A czy Wam tez towrzyszy ciagle zatkany nos? Ja juz czasem nie daje rady, do tego splycony oddech przez ucisiete macica pluca-maskra. Te wszystkie roztwory soli morskiej do nosa nic nie daja, dzialaja tylko standardowe spraye typu otrivin,ale nie wim czy mogeje stosowac :/ Czy moze sie cos stac dziecku zlego od zwyklego sprayu do nosa?

http://www.suwaczki.com/tickers/zem38iikgm0azy6b.png
[url=http://www.suwaczki.com/]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...