Noworodki i niemowlaki

Lutóweczki 2014

Odpowiedzi znajdują się poniżej

stokrotka90

stokrotka90

2dotka1987 wszystkiego najlepszego dla Synusia! :)

--

http://www.suwaczki.com/tickers/zem38iikgm0azy6b.png
[url=http://www.suwaczki.com/]

37006 stokrotka90 Kobieta, 29 lat, Xx
halborg

halborg

monisop może mają długie terminy ważności, bo są hermetycznie zamykane? Jeśli robimy np. słoiki kiszone lub cokolwiek kładziemy w słoik ma długą przydatność do spożycia. Ale możliwe, że są konserwanty i chemia, nie spieram się, więc tym bardziej po co wcześnie pakować w maluchy jedzenie? Jeszcze się w życiu najedzą :D
A stu procentowa pewność co jemy to jak sobie w ogródku wyhodujemy o ile coś wyrośnie w dzisiejszych czasach bez "polepszaczy".
dodtkadużo zdrówka dla Michałka, dobrze, że łagodnie zniósł szczepienie :)

--

http://www.suwaczki.com/tickers/relgqps6y21vyxps.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371eytw5xu8.png
http://www.suwaczki.com/tickers/pf0pegz2tz7vsgtp.png

35954 halborg Kobieta, 34 lata, Norwegia
pasia

pasia

dotka wszystkiego dobrego i duzo zdrowka dla synka:)
Zgadzam sie z halbor, ze teraz nigdzie nie ma pewnosci ze to co kupimy czy nawet wyhodujemy bedzie zdrowe- bo teraz juz chyba nie ma niczego bez konserwantow i chemii- takie czasy:)
Co do wprowadzania pokarmow to moim zdaniem najwazniejsze jest zeby patrzec na reakcje Malucha i nie przesadzac z radami ekspertow i scislymi normami (oczywiscie w granicach), bo kiedys nikt internetu nie mial i bylo dobrze:) na pewno mniej stresowo;) ale kazdy ma swoj rozum i nie mam zamiaru nikogo osadzac czy daje dziecku cos czy nie daje ani sie nad tym szczegolnie zastanawiac tylko robic swoje:)

--

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49p07w12bsmsek.png http://www.suwaczki.com/tickers/3i49p07w12bsmsek.png http://s5.suwaczek.com/20130504050114.png

34836 pasia Kobieta, 30 lat, Głogów
aldonka

aldonka

dotka wszystkiego najlepszego dla synka ! Moja Maja dzisiaj kończy 4 miesiące :D

Dziewczyny mam pytanko, coś mnie zaczyna dopadać. Nie wiem czy to katar czy osłabienie organizmu. Może ma już dość 24 godzinnego dyżuru przez 4 miesiące i postanowił się zbuntować.
Jest coś co Wam pomagało przy przeziębieniu i co mogłyście przyjmować w czasie KP?

Przesyłam zdjęcia mojej 4 miesięcznej buby :D

  • th_lutoweczki-2014_10949.jpg
  • th_lutoweczki-2014_10950.jpg
--

http://www.suwaczki.com/tickers/bhywf71x0n847o2o.png

34681 aldonka Kobieta, 33 lata, warszawa
flaflusiowa86

flaflusiowa86

Hej Dziewczynki dziękuję za słowa wsparcia w związku z naszą nową sytuacją mieszkaniową. Musimy jakoś dać radę choć będzie nas mieszkać w sumie 17 osób pod jednym dachem(!) Rodzina wielopokoleniowa jak to się mówi. Nie szukamy teraz nic nowego, bo raz że tak na szybko to można się wpakować niestety a Kraków tani nie jest a dwa że są i plusy tej sytuacji, bo właśnie z Dziećmi będzię miał kto zostać a i ja gębę do kogo otworzyć;) Przerabialiśmy już ten temat jak chodziłam z Olafem w ciąży i przez pierwsze 8 miesięcy Jego życia. Nie zawsze było kolorowo, ale cóż jak się nie da rady wytrzymać to będziemy szukać jakiegoś lokum tymczasowego choć z drugiej strony szkoda teraz kasy, lepiej szybciej na swoje uciekać:)

Wczoraj byliśmy u lekarza, Oliwier dalej odroczony ze szczepieniami, bo u Olafa dopiero w sobotę zszedł ten rumień i co prawda nie powinień Maluszka problem dotyczyć, bo to choroba dzieci od 2 lat, ale lekarka każe czekać jeszcze tydzień. Oliwierkowi pojawiły się za to na skórze suche miejsca i jest podejrzenie skazy białkowej choć ja bardziej podejrzewam, że to kosmetyk jakiś lub proszek.
Ojejku później napiszę dalej, bo Oliwierek się przebudził znów a On dziś cycozwis straszny... Chyba na tą pogodę...

--

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpranliwfmzs2gl.png

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpri09kddv4wg73.png

29824 flaflusiowa86 Kobieta, 33 lata, Kraków
stokrotka90

stokrotka90

aldonka, wszystkiego najlepszego dla córuni!!!!!!!!!!!!

--

http://www.suwaczki.com/tickers/zem38iikgm0azy6b.png
[url=http://www.suwaczki.com/]

37006 stokrotka90 Kobieta, 29 lat, Xx
flaflusiowa86

flaflusiowa86

Jestem z powrotem:) Najserdeczniejsze życzenia dla dzisiejszych Solenizantów czyli Michałka i Majusi:)

Dziewczyny czy Wasze Maluchy przy tej pogodzie też takie marudne? Mój to już dziś bije rekordy, nie dość że usypia tylko przy cycku (teraz Tatusiowi udało się dać mu smoczek i śpi Mu na rękach) to nawet jak zaśnie to dalej ciumkoli przez całą drzemkę... A potem po przebudzeniu płacz, bo brzuchol twardy i pewnie boli. Już sobie przygotowałam zestaw do odgazowania jak tylko wstanie będzie Jego dupka brana pod uwagę... Oby w nocy Mu się nie poprzestawiało...

Co do rozszerzania diety to ja się będę trzymać tego co przy pierwszym Synku czyli marchewka po 4 miesiącu. W tym miesiącu już słabiej przybył, bo tylko 700g, ale podobno w normach się mieści więc pewnie pediatra sama zaproponuje po 4 miesiącu rozszerzanie tak jak przy starszym Dziecku.
Pierwszego Synka karmiłam słoiczkami od początku, bo Mu smakowały. Później z nich korzystałam przy wprowadzaniu nowych smaków. Ja zaczynałam od marchewki, potem do tego dodawaliśmy ziemniaczek, potem zupka jarzynowa. U mnie bardzo ciekawie, bo Olafek jabłka jadł tylko ze słoiczka a Babcia gotowała Mu jabłuszko z dynią i nie chciał tego jeść. Teraz je surowe jabłko - słodkie, kwaśne bez różnicy:) Bananów w żadnej postaci nie chciał a teraz je. A z obiadu woli zupy, z drugim czasem grymasi albo wyje tylko mięso czy rybę, chyba że pierogi czy naleśniki to zajada ze smakiem. A przecież mączne dania zaczął jeść dopiero niedługo przed roczkiem.
Przy Olafku przegapiłam ekspozycję na gluten więc kaszki glutenowe zaczął jeść bardzo późno. Wcześniej gotowałam mu kaszkę kukurydzianą lub kleik ryżowy na wodzie i podawałam z deserkiem.
Przy wprowadzaniu pokarmów zawsze dawałam na początek dwie trzy łyżeczki a potem dojadał cycem. Potem nawet jak zjadł cały słoiczek (mały) to i tak chciał pociumkać cycka. No ale to był Cycolubiś, jak będzie tym razem nie wiem.
Aha i jeszcze po czwartym miesiącu dawałam Mu chrupki kukurydziane, ciumkał tymi bezzębnymi dziąsełkami ze smakiem:)

--

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpranliwfmzs2gl.png

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpri09kddv4wg73.png

29824 flaflusiowa86 Kobieta, 33 lata, Kraków
justine86

justine86

aldonka świetna ta Twoja Mała, jaka roześmiana:) także samych uśmiechów Wam życzymy:)

--

http://www.suwaczki.com/tickers/3i498u69p7uzu87o.png
http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5er6dd4mtd.png

34857 justine86 Kobieta, 33 lata, Łochów