Skocz do zawartości
Forum

Lutóweczki 2014


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie szyjkę sprawdza zawsze w badaniu ginekologicznym i usg dopochwowy, miesiąc temu było 45mm teraz jest 34mm. Co do kremów, używałam palmersa ale na moją bardzo przesuszoną skórę nie zadziałał i przez przypadek kupiłam krem nieva baby i jest rewelacyjny, świetnie nawilża i doprowadził moją skórę do normalności.
Jeśli chodzi o siarę to u mnie się pojawiła w 20 tygodniu. Na szczęście sama nie wycieka, ale jak się smaruję i czasem jakoś pierś ucisnę to się sączy.

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvhdgexxj5t3ng.png

Odnośnik do komentarza

Ja sie boje teraz isc na wizyte, bo pewnie znow zbada mi dlugosc, a mam nadzieje ze orzez te skurcze sie nie skrocila za bardzo- najlepiej w ogole:) ale to dlatego sie boje, bo mnie nastraszyl, ze jak sie skraca i ma ponizej 2,5cm to trzeba do szpitala jechac i lezec (ale on zawsze straszy szpitalem, wiec moze az tak zle to nie jest:P) A ja wcieram sobie oliwke zwykla i bardziej pilnuje tego moj maz niz ja;) Jezeli chodzi o siare to mam ja od 17 tc, ale to chyba dlatego, ze mam duze piersi a jak bralam tabletki anty w wieku 19lat to pierwszym objawem na hormony byla u mnie laktacja i to baaaardzo obfita- takze taka moja uroda, ale moze przynajmniej nie bede miala problemu z pokarmem- mam nadzieje!

Odnośnik do komentarza

Ale sie ciesze! Wózek juz zamowiony :)
Bedzie sie szyl u producenta...do 14 dni powinien przyjsc do sklepu i tesciowie mi odbiora i wysla paczka do Irlandii :)
Kupiliśmy tez odrazu do niego fotelik maxi-cosi na adapterach pasuje to stelaża- dodaje zdjęcie z fotelikiem, jak przyjdzie wozio caly to wtedy dodam reszte :)

Co do siary to ja zauwazylam kilka tygodni temu ze jak przycisne mocniej piers to wtedy wyplywa przezroczysta, lekko klejaca siara, bez zapachowa, bardziej z prawde, jak przyciskam lewa to tylko zbieraja sie kropeczki jak rosa... jeszcze mało , nie mecze nie cisnę więcej :p Przy samym dotykaniu, masowaniu nic nie leci.

Co do ciemnej kreski to nazywa sie ona linea negra.
Mi zaczela pojawiac sie bardzo szybko, zauwazylam ja juz w ok 3-4 miesiacu, u mnie jest koloru lekko opalonej skory.
Ja mam jaśniejszą od mostka do pepka a leciutko ciemnejsza- wyrazniejsza od pepka do wzgorka łonowego.
To naturalne, nie kazda kobieta ma powstaje wyniku odkładania się w tym miejscu zwiększonej ilości barwnika - melaniny.
tutaj krociutko o tej lini jak ktos chce wiedziec wiecej:
http://parenting.pl/portal/linia-na-brzuchu-w-ciazy.

A co do rostepow to ja uzywalam na poczatku przez pierwsze 5 miesiacy Bio- Oil 2 razy dziennie ale bardzo mi przeszkadza konsystencja olejku, nie wchlania sie sie szybko, trzeba czekac na wchloniecie bo jak nie to wyciera sie od ubrania.
Postanowilam wymienic oliwke na krem, na irlandzkich forach wyczytalam o kremie Derma Mum, drogi ale duze opakowanie 500ml i jestem z niego bardzo zadowolona, mega nawilza, rano jak posmaruje sie a na wieczor biofre prysznic to czuje jak brzuch jest sliski i sie dopiero zmywa kremik. Odkad go uzywam nie mam rozstepow nowych na piersiach (a mimo smarowania Bio-Oil mi sie zrobily)
Puki co brzuch caly i zdrowy...ale jest napiety, czuje to i obawiam sie ze najlepszy krem nie powstrzyma skory przed pekaniem:( Ale zobaczymy

monthly_2013_11/lutoweczki-2014_5731.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/ug378u69530q8seb.png

Odnośnik do komentarza

donia2210 witamy Ciebie i Twoją pociechę i liczymy na aktywność na forum:)
Ja mam ta linie, ale nie pamietam od kiedy, w sumie pojawila sie nagle. Ma szerokość ok 2mm i biegnie rowniutko, ale rzeczywiscie nie kazda kobieta ja ma- i dobrze bo wcale nie wyglada to atrakcyjnie a i tak do niczego nie jest potrzebna;)

Odnośnik do komentarza

Kreseczki nie mam i już pewnie mieć nie będę. Kiedyś słyszałam że częściej się pojawia jak ma się urodzić chłopiec.Ale ile w tym prawdy to nie wiem. Mi szyjkę macicy sprawdzają za każdym razem na badaniu gin, długość, twardość i czy jest zamknięta. A dodatkowo czasem przez USG dopochwowe. Siara poleciała mi do tej pory 3 razy i to w nocy, musiałam jakoś uciskać piersi podczas snu. Było to dziwne jak się obudziłam i miałam przyklejoną koszulkę do cycka :) Dzisiaj zaczynam pranie rzeczy dla malutkiej. Zaczynam właśnie 30 tc i to chyba najwyższa pora jeśli mam je jeszcze spokojnie wyprasować :D Powiedzcie mi proszę czy nadal odczuwacie normalne kopniaki? Bo mojej chyba robi się ciasno i teraz raczej wierci się i przekręca niż kopie.A brzuch wygląda jakby był w nim kosmita bo najczęściej przesuwa mi się gula po całej długości. Raz też poczułam jak wypychała mi małą stopkę przez brzuch i nie chciała schować :D Genialne uczucie mieć takiego łobuza w środku :)))

http://www.suwaczki.com/tickers/bhywf71x0n847o2o.png

Odnośnik do komentarza

Ja tej kreski u siebie nie widzę (a ma być chłopiec), pytałam lekarza czy to normalne, że jej nie ma - i ponoć jej brak to nic złego, zależy od hormonów i od karnacji - im więcej pigmentu w skórze, tym kreska wyraźniejsza. Więc nie martwmy się my, które kreski nie mamy lub gdy jest słabo widoczna :)
Rozstępów jeszcze nie mam, smaruję zwykłą oliwką dla niemowląt Johnson.
Siara też jeszcze się nie pokazuje, mam nadzieję, że nie będę miała później problemów z laktacją. Gdzieś czytałam, że może pojawić się nawet dopiero po porodzie.
Co do szyjki - zawsze mam badaną ginekologicznie, ale bez podawania konkretnych wartości, lekarka mówi tylko, że ładnie trzyma. Może podczas usg też coś tam widać, ale ona nic mi nie mówi. Nie wiem. Może zapytam o to przy następnej wizycie.
A jeśli chodzi o ruchy dzidziusia, to faktycznie są już troszkę inne - mniej kopniaków (chociaż też trochę ich dostaję) a sporo takiego przesuwania się w brzuchu. Świetne uczucie :) Chociaż dzisiaj mój maluszek chyba jakiś trochę leniwy, bo mało go czuję.

Odnośnik do komentarza

U mnie maluszek się jeszcze chyba wierci, ale już nie tak jak np. 2 tygodnie temu, kopie w większości w te same miejsca. Co do zachcianek, to na początku odrzuciło mnie od słodkiego, a jestem na nie łasuchem, i mogłam jeść tylko ogórki kiszone. Teraz za to mogłabym jeść cały dzień czekoladę (ciasto nie bardzo i inne słodkie też).
Co do lini to nie mam a będę mieć synka.

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvhdgexxj5t3ng.png

Odnośnik do komentarza

Ja spodziewam sie córki i linie mam gdzieś od 4 mies,taka leciutką:) rozstępów narazie nie widać używam też oliwki Johnson i dziś kupiłam krem nivea baby żeby smarować w ciągu dnia.Obawiam ich sie od samego początku mam suchą skóre ogólnie a teraz to już wogóle ale jak jest to ponoć uwarunkowanie genetycznie to moge być spokojna moja mama po czterech ciążach nie ma nic siostra po dwóch tak samo:)

Odnośnik do komentarza

aldonka ja tez juz inaczej odczuwam ruchy, raczej wlasnie takie przesuwanie niz kopniecia i to jest ssssuper:D ostatnio Mala tak jezdzila mi po brzuchu (chyba stopka), ze az mnie bolalo, tak jakby chciala ja na zewnatrz wywalic;) az w pewnym momencie pomyslalam, zeby przestala. Uwielbiam jak sie wypycha!! Nagle widac taka gorke, raz mniejsza raz wieksza:)zawsze sie zastanawiam co to, chociaz chyba umiem juz odroznic stopke od np pupci albo glowki, bo jednak wielkosc jest inna. Czytalam gdzies na forum, ze kobiety pod koniec ciazy wiedza juz dokladnie gdzie noga, gdzie reka, gdzie glowa a gdzie plecki:) nie wiem czy bede tak umiala odroznic:) dodam zdjecie jak sie wypina:)

monthly_2013_11/lutoweczki-2014_5747.jpg

monthly_2013_11/lutoweczki-2014_5748.jpg

Odnośnik do komentarza

czytałam, ze najpozniej obracaja się do 38tygodnia, ale sa i takie, ktore obracaja sie nawet w dniu porodu-ale jest to rzadkie. Im pozniej sie obraca tym bardziej jest to odczuwalne- ze wzg na mala ilosc miejsca obracanie dziecka jest czasami bolesne dla matki. Z tego co wiem, to najczesciej obracaja sie ok 32tc i juz tak zostaja. Moja nadal lezy posladkowo, przez co od poczatku kopie mi w pecherz i po bokach brzucha:) nie czuje jej tez przez to pod żebrami, bo ma tak glowke a nie nozki. Chociaz wczoraj wydawalo mi sie, ze uderzyla mnie zaraz przy zebrach, ale moze byla to raczka:)Od paru dni czuje ja coraz wyzej, a dotychczas byl to dol i okolice pepka, a teraz jezdzi mi tez sporo nad pepkiem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...