Noworodki i niemowlaki

Lutóweczki 2014

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Marlonek

Marlonek

Moja Zocha znowu upodobała sobie lewą stronę i ogarnęła, że może machać nogą i ręką jednocześnie przez co brzuch mam często w poprzek, bo tak ręka gdzieś w pachwinie, dupka wypięta koło pępka, a syra pod żebrami. Tak to sobie wyobrażam, a jakie wygibasy tam robi to kto wie ;p

Co do szyjki to moja się właśnie się skróciła. W poniedziałek lekarka wymacała, że lekko się skróciła i na wtorek odesłała mnie na usg by dokładnie zmierzyć i wyszło, że jednak skróciła się bardziej niż trzeba (wtedy miała 22mm). Jutro idę do szpitala i będą mi zakładać pessar. Myślałam, że to kółko to takie małe, giętkie, ale jak zobaczyłam to teraz to jestem przerażona!!! Wydaje się przeogromne. Chyba się posram jak będą mi to "montować" ;/ Póki co mam leżeć plackiem w łóżku. Mam nadzieję, że po założeniu tego pontonu będę mogła chociaż chodzić, bo od tego leżenia idzie sfiksować ;(

36730 marlonek Kobieta, 34 lata, Szczecin
aldonka

aldonka

Coś musi być w tej prawej stronie bo moja też głównie leży po tej stronie. Co do kopniaków to czasem jakiegoś dostanę pod żebrami ale głównie to się pcha jakby chciała wyjść przez brzuch. Czasem jest to bolesne np. wczoraj postanowiła się przeciągnąć uciskając mi rączkami na jajnik a stopy wypchnęła pod sercem. Oj bolało... Długość szyjki lekarka bada mi na każdej wizycie i teraz mam mniej niż 3 cm. Z pracy mam ubezpieczenia w allianzie i przynajmniej nie muszę płacić dodatkowo za wizyty więc korzystam ile wlezie :D

--

http://www.suwaczki.com/tickers/bhywf71x0n847o2o.png

34681 aldonka Kobieta, 33 lata, warszawa
~stokrotka90

~stokrotka90

Marlonek nie martw się, mnie lekarka straszy od 20 tyg pessarem ale mówiła,że jest to absolutnie bezbolesne i bezpieczne. Tylko trzeba przed tym przejść "kurację"napozbycie się ewentualnych zakażeń bakteryjnych lub grzybiczych, dlatego ja profilaktycznie dostałam jakieś globulki na literę M, ale w końcu nie założyła mi pessaru. Tylko po założeniu pessaru nie można współżyć i też trzeba na siebie uważać, ponieważ ciało obce w pochwie może być powodem infekcji.

roza82

roza82

W szkole rodzenia położne mówiły, że na 6 tygodni przed porodem należy zaprzestać współżycia, natomiast w terminie porodu można ile się tylko da, bo sperma ma takie właściwości, które pomagają w rozluźnianiu się szyjki i szybciej można urodzić. No i później po porodzie również abstynencja seksualna co najmniej 6 tygodni, albo czekać aż lekarz w badaniu stwierdzi, że już można.

36857 roza82 Kobieta, 37 lat, Żagań
roza82

roza82

Dobra, ja zmykam i kończę na dziś. Idę się robić na bóstwo przed naszą małą sesją brzuszkową, żeby jakoś wyglądać na tych zdjęciach :)

36857 roza82 Kobieta, 37 lat, Żagań
Marlonek

Marlonek

Dzięki Stokrotka90, oczywiście naczytałam się o tym pessarze jak to boli przy zakładaniu i już panika. Co do niego samego jak jest potrzebny to niech zakłada, ale martwi mnie to, że jest źródłem infekcji. Od samej ciąży borykam się z tym dziadostwem, teraz pobrała mi wymaz, ale boje się że przez ten pessar to się jeszcze bardziej pogorszy i zamiast pomóc to zaszkodzi ;/

roza82 Pochwal się potem jakimś zdjęciem :))))

36730 marlonek Kobieta, 34 lata, Szczecin
~stokrotka90

~stokrotka90

Marlonek moja gin mówiła, że wzmożone dbanie o higienę, częsta wymiana wkładek higienicznych pomoże uniknąć infekcji. I Jogurtów dużo jedz, one zawierają kultury bakterii, które wspomagają naturalną florę bakteryjną. To wiem jeszcze z czasów, kiedy po jednej solidnej kuracji antybiotykowej (chyba na zatoki) borykałam się z infekcją grzybiczą, bo tak mnie te antybiotyki wyjałowiły. Iod tamtej pory zawsze kiedy brałam antybiotyk wspomagałam się dużą ilością jogurtów, problem się już nie powtórzył.

Sylwita

Sylwita

Dziewczyny a jaki materacyk kupowałyście do łóżeczka?

--

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3df9h109rx4xp.png

35636 sylwita Kobieta, 46 lat, Warszawa
sandrus5885

sandrus5885

a noo ruchy to faktycznie już są inne, też kopniaki ale bardziej przypomina takie rozpychanie hehe :)
i tez glownie na prawa strone się wypycha moj synek :)
a materacyk ja mam ten gryczano-kokosowy.
Wszyscy polecali mi go :)

35853 sandrus5885 Kobieta, 27 lat, Toruń
aldonka

aldonka

też kupiliśmy gryczano kokosowy, lateksowy mi w sklepie odradzono ponieważ podobno kiepsko przepuszcza powietrze i maluszki się pocą

--

http://www.suwaczki.com/tickers/bhywf71x0n847o2o.png

34681 aldonka Kobieta, 33 lata, warszawa