Noworodki i niemowlaki

Jak SKUTECZNIE zwiększyć laktację?

szczęśliwa

szczęśliwa

Mamusie pomocy do tych czas nie miałam z tym żadnych problemów tzn nie było tak żę były przepełnione lało się czy coś ale mały się najadał i jeszcze dodatkowo potrafiłam odciągnąć po 100ml z każdej aż tu nagle z dnia na dzień co raz mniej mały je co 1,5 -2 h więc przyczyną nie może być za rzadkie przystawianie. podobno na laktacje pomaga kawa zbożowa więc piję herbatka z hippa też po niej bez zmian więc co jeszcze mogę zrobić?
przeczytałam o tabletkach laktinacal i tu moje pytanie próbowała je któraś?? bo w sumie one mają tylko koper włoski i anyż czyli to co znajduje się w herbatce a mimo wszystko dziewczyny chwalą te tabletki przeczytałam też właśnie o kozieradce dziewczyny pisały że po niej po dwóch dniach dosłownie wyciekało mleko ale w końcu nie wiem jak się ją stosuje bo jak wyszukałam to pisze że to jest przyprawa do mięs np ;p CZY KTOŚ COŚ O TYM WIE I MOŻE POMÓC??

--

https://www.bobovita.pl/home/klub/galeria/14928 PROSIMY O GŁOSIKI :) :)

http://www.suwaczki.com/tickers/1usai09k72n4zaio.png

http://www.weselinka.pl/suwaczek/12/2010-09-18.png

28661 szczesliwa-1 Kobieta, 32 lata, Śląskie

Odpowiedzi znajdują się poniżej

j_kaminska

j_kaminska

Herbatka hippa na pewno nie pomoże, bo w swoim składzie nie ma nic co zwiększa laktację. Jest seria herbatki i kawy zbożowej Bocianek (czy jakoś tak) i one na pewno są na zwiększenie laktacji. Wygooglaj sobie i zobacz gdzie można kupić, bo wiem że ciężko dostać. No i co jak co, ale u mnie pomogła klasyczna babciowa bawarka (czyli herbata z mlekiem), takiego nawału po niej dostałam, że nie nadążałam ściągać, a nie wierzyłam w jej skuteczność. Nie brałam żadnych tabletek, więc nie znam ich skuteczności. Pobudzałam laktację raczej w sposób naturalny. Możesz też laktatorem dodatkowo popracować.
Może dziecię wypija więcej niż do tej pory, stąd Twoje wrażenie, że masz mniej pokarmu? Przystawiaj często i przede wszystkim nie stresuj się, bo to też dobrze nie wpływa ::):

--

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlpx9irfiwi27s.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdgeaocg228v.png

26325 j-kaminska Kobieta, 39 lat, Kleszczewo
Margeritka

Margeritka

patrzę właśnie na wiek Twojego dziecka i pamiętam, że kryzys laktacyjny jest własnie w okolicach 3 miesiąca życia dziecka, ja też to przechodziłam przy Oli i w sumie to przeszło samo, pilam tylko herbatkę laktacyjną ziołową 4 zioła, w 3 miesiącu też jest skok rozwojowy i mleko dostosowuje się do potrzeb dziecka, na pewno ten kryzys laktacyjny jest czymś normalnym i potrzebnym i nie trwa długo, trzeba na to cierpliwości i czasu, na pewno będzie dobrze

27583 margeritka Kobieta, 33 lata, Lublin
kajka84

kajka84

Dokładnie tak, Margeritka ma rację, to jest po prostu skok rozwojowy, zwiększa się zapotrzebowanie na pokarm a co za tym idzie maluszek musi częściej jeśc. też to przerabiałam i najlepszą metodą na zwiększenie laktacji jest takie częste przystawianie. Nawet jeśli ssie a nie leci zbyt dużo lub wogóle to ssąc dziecko pobudza wytwarzanie pokarmu. To po prostu taki sygnał dla organizmu że potrzeba więcej mleczka. Więc przystawiaj tyle ile chce i czekaj aż się wszystko unormuje. No i dużo pij wody.

--

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stgf6yr4el5k7.png

http://www.suwaczki.com/tickers/1usatgf6yhdp217r.png

19162 kajka84 Kobieta, 35 lat, pomorskie
szczęśliwa

szczęśliwa

Dziękuje dziewczyny będę próbować wszystkiego co się da bo zależy mi na tym żeby karmić jak najdłużej. A jeszcze teraz wyczytałam że wpływ na laktacje ma też @ niestety i to by się zgadzało bo mały właśnie od tego dnia mniej zaczął jeść tzn niechętnie ;/ podobno w tym czasie się właśnie zmniejsza a dziecku może mleko nie smakować bo zmienia się smak ;/ więc już mam kolejną rzecz która trzeba przeczekać...
Szkoda tylko bo potrzebuje już na sobotę odciągnąć na prawie cały dzień bo muszę jechać do szkoły i mąż nie będzie miał czym nakarmić ;( przecież mały się nie na je jak będzie mu podawał tylko po 60ml ;(

--

https://www.bobovita.pl/home/klub/galeria/14928 PROSIMY O GŁOSIKI :) :)

http://www.suwaczki.com/tickers/1usai09k72n4zaio.png

http://www.weselinka.pl/suwaczek/12/2010-09-18.png

28661 szczesliwa-1 Kobieta, 32 lata, Śląskie
kasia_tom1

kasia_tom1

szczęśliwa Jeżeli chcesz obliczyć mniej więcej ile dziecko potrzebuje pokarmu to można to tak policzyć : Waga dziecka * 120 / ilość posiłków (np 8),
Przykład: 5500*120=660000/8=82,5 ml mleka. ( jest to oczywiście przybliżone obliczenie,dziecko może o jakieś 20-30 ml wypić mniej lub więcej, tak mówiła mi pani od laktacji)

Pozdrawiam

--

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bej28usnhr3g0.png

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6ru1d9w23734w.png

29945 kasia-tom1 Kobieta, 38 lat, Bydgoszcz
~IWA23

~IWA23

Tak jak dziewczyny pisały teraz może być kryzys laktacyjny ,często maluszka przystawiaj,pij dużo wody nie gazowanej,nie stresuj się i dużo odpoczywaj,jeśli chcesz możesz dopomóc sobie laktatorem metodą 3-5-7.

paczanga

paczanga

ja przechodzę przez wszystkie kryzysy laktacyjny i niestety trzeba się z tym pogodzić. normalnie jak wypije jakąś herbatkę laktacyjną to się ze mnie leje a w czasie tego kryzysu laktacyjnego nic nie pomaga. u mnie kryzys trwa do tygodnia a później normalna spokojna laktacja.
po bawarce moja kuzynka rzygała dalej niż widziała a dziecko całą noc przepłakało, dla każdego coś innego. jak ci nie będzie smakować to sie nie zmuszaj, bo mleko głównie "głowa" produkuje.

15608 paczanga Kobieta, 30 lat, dziki wschód BP
Iza2013

Iza2013

Dziewczyny maja racje to jest kryzys laktacyjny u mnie tez sie pojawił jak mała miała tyle miesiecy i tez pilam wtedy herbatke laktacyjna która nic nie dawała. Powtórzę to samo co dziewczyny trzeba spokojnie przeczekać i czesto przystawiac maluszka i najważniejsze sie nie stresowac u mnie minęło po 2 dniach. Życzę udanego karmienia.

--

31319 iza2013 Kobieta, 0 lat
Koliberek

Koliberek

Ja również myślę, że to kryzys.

A jeśli chodzi o kozieradkę, to rzeczywiście jest używana jako przyprawa do mięsa, ale nie tylko. Ma szereg innych walorów: wspomaga laktację, obniża cholesterol, oczyszcza organizm. Można ją używać jako dodatek do potraw, albo łyżeczkę rozmieszać w szklane wody i wypić. UWAGA: ma gorzki smak.

Jak chcesz, to możesz spróbować, ale ja tak jak poprzedniczki myślę, że to samo przejdzie. Drugi taki kryzys może pojawić się koło 7. miesiąca życia dziecka.

--

http://www.maram.sklepna5.pl/
http://s5.suwaczek.com/201107275570.png
Upadł jej z kolan kłębek włóczki. Rozwijał się w pośpiechu i uciekał na oślep. Trzymała pocz

30238 koliberek Kobieta, 29 lat, Kraków
Ulla

Ulla

oh z tymi kryzysami to już tak jest że my mamy wrażenie że dziecko sie nienajada a tu się okazuje, że jest wszystko w porządku, trzeba tyko pamiętać o piciu dużej ilości wody, ewentualnie herbatki laktacyjne, no i oczywiście dużo snu i stałe posiłki - dobrze zbilansowana dieta:) będzie dobrze

--

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

27582 ulla Kobieta, 39 lat, Jaworzno