Skocz do zawartości
Forum

Alergia skaza białkowa a dieta mamy karmiącej piersią


Rekomendowane odpowiedzi

Hej
to już mój drugi alergik na piersi. dostaję dużo sprzecznych informacji o możliwościach w mojej diecie-szczególnie wkurzający są pediatrzy. może ktoś podzieli się swoimi odkryciami odnośnie diety mamy karmiątej alergika i innymi info. związanymi z małymi alergikami.
moje odkrycia:
można MIGDAŁY wszak migdał to pestka a nie orzech
można SEZAM bo to ziarno
MASŁO EKSTRA ma o wiele mniej laktozy niż ŚMIETANKOWE

tu jeszcze mam bloga z przepisami "dieta matki karmiącej" Dieta matki karmiącej małego alergika: Ciasteczka owsiane przepisy są też bez jajek ale mojej małej jajka chyba za bardzo nie szkodzą

może któraś wie:alergicy mogą pić mleko kokosowe ale czy wiórki kokosowe też są dozwolone?

Odnośnik do komentarza

Paczanga nie daj się zwariować. Ja dałam i baaaardzo szybko straciłam pokarm, bo z samej marchewki i ziemniaka go nie będzie. Po prostu - nie pij mleka, unikaj nabiału i zamień kurczaka na indyka. Do paszy dla kurczaków jest dodawane mleko w proszku i to przenika do mięsa. Poza tym kurczak to i tak niskiej jakości mięso (znaczy nie sam kurczak, tylko to, co można kupić w sklepach, bo taki od gospodarza karmiony ziarnem to inna sprawa).

Nie unikaj wszystkiego, co może uczulać, tylko tego, co uczula Twoje dziecko. Np. mój Maluch zajadał się deserkami sojowymi, a podobno soja jest silnym alergenem. Staraj się jeść najbardziej różnorodnie, a dopiero jak będzie się coś działo, to eliminuj. Nie rób tego na zapas, bo i Ty i Dziecko będziecie głodni. Nie popełniaj moich błędów - jedna głupia na tym forum wystarczy :hahaha:

Upadł jej z kolan kłębek włóczki. Rozwijał się w pośpiechu i uciekał na oślep. Trzymała pocz

Odnośnik do komentarza

Koliberek ja też byłam glupia przy pierwszym dziecku. chodziłam do pediatry a ten pokolei zabraniał mi wszystkiego. wkoncu odżałowałam na alergologa a ta dopiero mnie rozgrzeszyła kazała jeść wszystko oprócz sera żółtego mleka orzechów i kakao i o dziwo alergia (zmiany skórne) zaczeły blednąć, słabnąć. karmiłam prawie 2lata.
teraz też się nie łamie alergia nie jest chyba jakaś wybujała u drugiej córy, nie studujje zaciekle składu każdego prduktu który jem ale uważam po prostu.
odnośnie braku mleka, myślę że większą rolę w jego zaniku odgrywa STRES. udowodniono że kobiety skrajnie wygłodzone są w stanie przez 2tyg wykarmić tak dziecko żeby przybierało na wadze. wcale nie trzeba jeść dużo żeby mieć pokar, ale trzeba myśleć pozytywnie, być spokojną bo pokarm (mleko matki) produkuje się w muzgu.

kurczaka -sklepowego-nie jem, albo inaczej jem raz na miesiąc. a indyk to mój ulubiony zwierz:)

Odnośnik do komentarza

mosia
paczanga ja nie o skazie a o migdałach
piszesz, że to pestka
a ponoć np. owoców pestkowych nie wolno podczas karmienia piersią

tak słyszałam i to od wielu osób
nie wiem czy migdały można do tej grupy zaliczyć

Owoców pestkowych typu śliwka, wiśnia, wielopestkowych jak truskawka, poziomka, to raczej nie można, ale czy migdały też zalicza się do tej grupy, to nie wiem...

A jeżeli u dziecka rzeczywiście jest stwierdzona alergia na białko mleka krowiego, to przy karmieniu piersią na jak długo trzeba wyeliminować nabiał?? Do końca karmienia i później też dziecku nie podawać??

Odnośnik do komentarza

beatta

A jeżeli u dziecka rzeczywiście jest stwierdzona alergia na białko mleka krowiego, to przy karmieniu piersią na jak długo trzeba wyeliminować nabiał?? Do końca karmienia i później też dziecku nie podawać??

Co najmniej do roku - później można spróbować, bo wiele dzieci z tego wyrasta. Jeśli objawy się pojawią, to kontynuować dietę z tym, że można co jakiś czas próbować. Jeśli do 3. roku życia objawy będą się pojawiały, to trzeba się z tym pogodzić.

Upadł jej z kolan kłębek włóczki. Rozwijał się w pośpiechu i uciekał na oślep. Trzymała pocz

Odnośnik do komentarza

beattaelimnujesz mleko itp i za jakis czas spr znów czy wystapiła reakcja na jego podanie. nie pamiętam kiedy ja zaczełam się nie przejmować dietą (podczas karmienia) a jeśli dobrze pamiętam lidka zjadła swój pierwszy jogurt jak miała powyżej roku.
ja do fanek mleka nie należe bardziej mi żółtego sera czy czekolady brakowało

Odnośnik do komentarza

lutka
a sliwka czy wisnia czemu nie? wszystko co ma pestke jest wzdeciowe?
paczanga migdal to orzech a te sa silnymi alergenami.

cytat z wikipedii

Owoce
Podłużny i spłaszczony pestkowiec o długości do 6 cm, o włóknistej zielonkawej barwie. Młode owoce jadalne. Po opadnięciu wyłuskane pestki w handlu noszą nazwę migdałów.

migdał to pestka
tak jak pomidor to owoc

Odnośnik do komentarza

Koliberek
Mój M. też był w szoku, kiedy Mu kiedyś o tym powiedziałam :D bo zastanawialiśmy się, czy dziecko może jeść migdały, bo też mamy alergika...

a znasz jeszcze jakies rewelacje

wyczytałam, że migdał jest bliskim krewnym brzoskwiń

drzewo na którym rosnie migdał nazywa sie fachowo sliwa migdał.
poczytajcie sobie jak rosnał orzeszki ziemne :) to dopiero smiechy

Odnośnik do komentarza

orzeszki ziemne uczulają ale nie są orzechem

To co znamy jako orzeszek ziemny jest w rzeczywistości nasieniem rośliny i rośnie pod ziemią.
orzeszki ziemne należą do rodziny motylkowatych (Leguminosae ) wraz z innymi nasionami roślin strączkowych tj. groch, fasola

a tu fajna stronka o jedzeniu Food-Info.net : Czy kobieta w ciąży/karmiąca piersią powinna unikać orzechów ziemnych?

Odnośnik do komentarza

paczanga
Koliberekpodajesz juz dziecku nabiał?

Tak. Zaczęłam jak miał jakieś 14 miesięcy i zaakceptował. Gorzej z arachidami - zjadł raz chrupki z posypką arachidową i straszliwie Go wysypało.

A tak nawiązując do orzechów, to kokos nie jest orzechem, tylko pestkowcem.

Upadł jej z kolan kłębek włóczki. Rozwijał się w pośpiechu i uciekał na oślep. Trzymała pocz

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...