Noworodki i niemowlaki

Pielęgnacja noworodka

martyna30

martyna30

dziewczyny a oliwkować noworodka?
ja kapie w płynie OILLAN i moja położna twierdzi że oliwkować nie ma potrzeby, bo oliwka bardziej zatyka pory niż natłuszcza, no chyba że skóra by się łuszczyła to wtedy tak
nie że nie mam do niej zaufania ale wolałabym znać opinie też inne?

--

28156 martyna30 Kobieta, 0 lat

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Dzina

Dzina

ja dla maksia używałam oliwki tylko gdy dostał ciemieniuszke i nic więcej. Nie kompałam w emolientach tylko w mydełku bambino i nic się ze skórą nie dzieje. Jedyne co to był moment, że miał suchą skórkę na stópkach ale to smarowałam kremem bambino.

--

http://www.suwaczki.com/tickers/1usaj44j6npfr40t.png

http://www.suwaczki.com/tickers/6qw2s8fwoxc2zo6y.png

30597 dzina Kobieta, 32 lata, Chojnice
joasia85

joasia85

jeżeli noworodek ma zdrowa skórę nie ma potrzeby używać emolientów ani oliwkować. właściwe oliwkować nie należy w ogóle bo to może jeszcze bardziej wysuszyć skórkę czyli można jeszcze zaszkodzić zamiast pomóc.dobry płyn/żel do kąpieli i balsam/mleczko/krem po kąpieli to dwa kosmetyki , które muszą być w kosmetyczce malucha.jeszcze kremik do pupy bez cynku i finał.

24041 joasia85 Kobieta, 34 lata, P-ków
izzik1984

izzik1984

Oliwki używałam jedynie na ciemieniuszke. Nie oliwkowałam małej bo oliwka zatyka pory. Do kąpieli mydełko z oilana, a po kąpieli używamy mleczka z Oilana i nigdy nie miałyśmy problemu ze skórą.

--

http://www.suwaczki.com/tickers/3i498u696tt9i830.png

30553 izzik1984 Kobieta, 35 lat, małopolska
~solange63

~solange63

joasia85
dobry płyn/żel do kąpieli i balsam/mleczko/krem po kąpieli to dwa kosmetyki , które muszą być w kosmetyczce malucha.jeszcze kremik do pupy bez cynku i finał.

a kto powiedzial, ze musza? w kosmetyczce moich maluchow, nie bylo i nie ma zadnego z w/w produktow.

Mari

Mari

Ja też ich nie używam. Julka kąpałam w emoliencie. Jeśli musiałam go czymś smarować to parafiną - tak nam radzili w szpitalu i potem położna.

--

http://www.suwaczki.com/tickers/uannxzkr1zq23rgd.png

http://www.suwaczki.com/tickers/43kthdge3hmnk8e8.png
http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=42339

28342 mari Kobieta, 34 lata, Zielona Góra
joasia85

joasia85

solange63
joasia85
dobry płyn/żel do kąpieli i balsam/mleczko/krem po kąpieli to dwa kosmetyki , które muszą być w kosmetyczce malucha.jeszcze kremik do pupy bez cynku i finał.

a kto powiedzial, ze musza? w kosmetyczce moich maluchow, nie bylo i nie ma zadnego z w/w produktow.

ja powiedziałam że muszą być w kosmetyczce MOJEGO malucha.bez nich MÓJ maluch ma suchą skórkę.to chyba jasne ze piszemy z własnego doświadczenia, przecież nie jesteśmy ani lekarkami ani położnymi.
mama rozpoczynająca wątek pyta się nas czy oliwkujemy dzieci i o opinie oparte na własnym doświadczeniu więc odpisuję i nie widzę powodu dla którego mój post jest podważany.
każda mama ma prawo stosować co uważa.ja używam tego, kto inny czegoś innego.każdy ma wolny wybór, nikomu nikt i nic nie narzuca.

24041 joasia85 Kobieta, 34 lata, P-ków
lutka

lutka

Wszystko zalezy od tego w jakim okresie się rodziło ;)
Mnie w szkole rodzenia uczono, ze najlepsza jest oliwka, a nie żadne tam emolienty, zwłaszcza te do kąpieli, które nie zmywają brudu tylko się dziecko w tym tapla (o ile mozna mówic o brudzie w przypadku noworodka lub niemowlaka). No i jeszcze, ze skóra dziecka przez wiele miesięcy jest na tyle niedojrzała, że nie produkuje własnych nawilżaczy, i nalezy ją wspomagac oliwką.
Moja siostra niedawno urodziła i ją z kolei uczono, ze nie nalezy smarować dziecka, wystarą emolienty do kąpieli.

30794 lutka Kobieta, 110 lat, x
dejanira5

dejanira5

Ja oliwkę stosowałam tylko na ciemieniuszkę i w żadnym razie nie smarowałabym nią całego dziecka bo zatyka pory tak jak już wiele z moich przedmówczyń wcześniej powiedziało. Zaraz po urodzeniu córcia moja miała strasznie złuszczoną skórę na stopkach, nadgarstkach i brzuszku więc smarowałam emoillum a jak to przeszło to tylko mydełko do kapieli i krem taki ochronny od wiatru i mrozu jak na dworek wychodzimy bo maluchy moje obydwa z października

3576 dejanira5 Kobieta, 35 lat, woj. mazowieckie
izzzi

izzzi

A ja używam płyn natłuszczający do kapieli Ziajka i po każdej kąpieli smaruję całe ciało dziecka oliwką, bo miało bardzo suchą skórę od urodzenia i wszystko jest pieknie, skóra aksamitna bez żadnej skazy!

--

http://www.suwaczek.pl/cache/e949c87793.png

http://www.suwaczek.pl/cache/e0d83a8f9b.png http://s2.pierwszezabki.pl/049/0493279d0.png?6712

28139 izzzi Kobieta, 33 lata, Tczew
Koliberek

Koliberek

Ja użyłam oliwki raz i stwierdziłam, że mi nie odpowiada. Dziecko śliskie, miałam wrażenie, że brudne, chociaż dopiero wykąpane, ubranka tłuste, moje dłonie też, wszystko się przykleja, brudzi. Uważam, że oliwka jako środek poślizgowy do masażu tak, bo się prawie nie wchłania, później zmyć, a skórkę nawilżyć jakimś lekkim kremikiem albo mleczkiem. My używamy mleczka.

--

http://www.maram.sklepna5.pl/
http://s5.suwaczek.com/201107275570.png
Upadł jej z kolan kłębek włóczki. Rozwijał się w pośpiechu i uciekał na oślep. Trzymała pocz

30238 koliberek Kobieta, 29 lat, Kraków