Noworodki i niemowlaki

Jakie kosmetyki do kąpieli noworodka?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Avril87

Avril87

mój nie moze oliwek Johnsona stosujemy Oilatum albo Nivea

--

http://s2.suwaczek.com/201404304578.png

36533 avril87 Kobieta, 32 lata, Śląsk
Famii

Famii

Ja też mam Oliatum - żel i balsam.
Co do Bambino - właśnie bardzo często uczuła - szczególnie osoby starsze. Jestem masażystką i powiem Wam, że bardzo duża liczba pacjentów jest uczulona na oliwkę Bambino ( bynajmniej tych, z którymi się zetknęłam ). Ja zresztą też się jej wystrzegam. Oczywiście są osoby, którym nie będzie przeszkadzał Bambino, a np. Nivea czy Johnson ( znam taki przypadek ).

--

http://www.suwaczki.com/tickers/7a4atv73xrvt8vna.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relgk6nlgqx6mp9k.png

39197 famii Kobieta, 32 lata, Gdynia
Aleksa99

Aleksa99

Ja kupuję zwykłe kosmetyki Ziajki, Nivea lub Hipp, patrzę zawsze na skład i reakcję skóry mojej córeczki. Póki co nie ma żadnego uczulenia

45699 aleksa99 Kobieta, 29 lat, Warszawa
Truskaweczka90

Truskaweczka90

Już w innym temacie pytałam, ale jestem młodą mamą i martwię się o moja córeczkę? Czy jest tutaj jakaś mama co używa, lub używała atoperal baby? Bo moje maleństwo ma bardzo suchą skórę a sąsiadka mi poleciła i nie wiem co zrobić?

45777 truskaweczka90 Kobieta, 31 lat, Warszawa
adasaga3

adasaga3

Truskaweczka, ja używałam przy córce Atoperal Baby, a konkretnie emulsji do kąpiel, emulsji do ciała i i pianki do mycia. Firma ta posiada jeszcze inne kosmetyki dla dzieci, ale ich nie stosowałam. Powiem tak, kosmetyki przypominają emolienty, natłuszczają, łagodnie myją. Ale skóry mojej córki cierpiącej na alergię kontaktową lub AZS (lekarze nie są zgodni co to jest) nie polepszyły. Ja zresztą przetestowałam już chyba wszystkie apteczne kosmetyki na suchą, atopową skórę i żadne nie przyniosły jakiejś znaczącej poprawy, dopiero leki przepisane przez dermatologa poprawiają stan skóry mojej córci, a i to nie każdy. Jeśli Twoje dziecko ma "tylko" suchą skórę, bez typowych objawów atopowego zapalenia skóry używaj do kąpieli emolientów, a po kąpieli i jeśli jest potrzeba także w ciągu dnia smaruj ciałko dziecka emulsjami, balsamami nawilżającymi, najlepiej też emolientami. Na rynku jest ich bardzo dużo, w różnych cenach.

39504 adasaga3 Kobieta, 39 lat, Racibórz
kika00

kika00

Używam mydła. Tanie i ładnie pachnie, a przy tym bezpieczne dla skóry :)

45849 kika00 Kobieta, 39 lat, lublin