Skocz do zawartości
Forum

Imię dla Chłopca - co dziś znaczy "dziwne imię"


Rekomendowane odpowiedzi

agaluk1
A propo tego co Ronia napisała...teściowa mówiła, że Oskar to imię dla psa nie dla dziecka...teraz mówi, że zawsze jej imię się to podobało

U nas było gadanie że Oskar to takie szwabskie, wojenne imie i źlesię kojarzyć będzie ... No ale się uparłam i do naszego Oska poprostu inne by nie pasowało ;) tak samo jak do Dominika czy Nikodema ... Cociaż też gadali że dzieci będą się smiać Słoń Dominik czy Nikoś to że Dyzma ...

solange63
lutka
Ale Sara, Oskar, Maks to sa ludzkie imiona. To nie ludzi nazwywa się zwierzęcymi imionami tylko na odwrót. Więc to, że czyjśc pies ma na imię Sonia to świadczy tylko o tym, że jego właściciela nie stać na inwencję twórczą ;)

Taaaak, mnie bylo bardzo stac i golden retriever wabi sie Rambo :smile_move:

co do tych imion, to nie zapomne pewnej sytuacji. Chodzilam wtedy do liceum i wracalam ze szkoly. Juz z daleka widzialam babcinke, ktora placzac, biegala i krzyczala "Filipek, Filipek gdzie jestes?!" no to ja przerazona pomyslalam, ze wnuczek jej zwial i trzeba pomoc dzieciaka szukac. Jak do niej dochodzilam, to z krzakow wybiegl jamnik, na co babcinka, ocierajac lzy z oczu, wziela go na rece i zaczela prawic wywod: Filipku, zeby mi to bylo ostatni raz, takiego stracha mi napedziles...

myslalam, ze padne ze smiechu :Śmiech:

Ja kiedyś dostałam królika co miał na imię Jerzy ... No i raz zwiał mi z klatki i biegałam po domu i go szukałam, no i jak dzieciakmto się darłam Jurek do cholery gdzie jesteś, zbiegam do kuchni a tam ... Zonk,:o_no: bo w kuchni siedzi brat mojego taty co ma na imię Jerzy :hahaha:
Od razu sprostowałam ze to nie o niego mi chodziło :hahaha:

Mama Dominika (16.07.2001), Oskara (02.07.2005), Nikosia (25.06.2009) i Małgosi (07.08.2013)

Odnośnik do komentarza

curry
Mi się podoba imię Leon ::):
I nie obchodzi mnie czy stare czy nowe, czy modne czy nie. Podoba mi się i koniec. Nie wiem czy ktoś może je uznać za krzywdzące ale dla mnie jest urocze.

Mi też się podoba ... Mój pradziadek tak miał :)

Dla dziewczynki podoba mi się Maja (takie niespełnione dotąd marzenie)
Ale też i Helena (moja prababcia), Halina moja babcia, Matylda, Antosia, Dobrochna :)

Mama Dominika (16.07.2001), Oskara (02.07.2005), Nikosia (25.06.2009) i Małgosi (07.08.2013)

Odnośnik do komentarza

pierwsze imie Lidia budziło sprzeciw a później w okolicy się 3lidki pojawiły i każdy mówił że fajne
teraz nazwałam córe Celina i niekomu, nikomu się nie podoba. nawet mąż miał trochę oporów ale mam to w nosie ( no poza opinią męża) i nawet się cieszę że córa będzie miala imie które się nikomu nie podoba (tak z przekory). mi się podoba i basta

Odnośnik do komentarza
Gość ewka1982

Tak, wiem, że komentuje post z 2013 roku :) Dzisiaj jak już jest po tych zmianach, że można zachować oryginalną pisownię obcojęzycznych imion można by małemu człowiekowi nadać imię Richard, czyli np. Rick w zdrobnieniu. To dla tych bardziej bojaźliwych. Osobiście chciałam nadać synowi imię Ryszard, nie zrobiłam tego "w pierwszej kolejności" aby teść nie poczuł się dotknięty i zazdrosny, ponieważ tak ma na imię mój ojciec. PRZEMYCIŁAM JAKO DRUGIE :) Synkowi powtarzam co jakiś czas, że ma na imię Wojciech Ryszard na co on ze szczerym śmiechem: "Nie, ja jestem Ojtuś" :) Pozdrawiam wszystkich podobnych do autorki "wahaczy" - Wasze dzieci - Wasze wybory

Odnośnik do komentarza

Mój syn ma na imię Mikołaj. DOśc zwyczajnie. Drugi miałby na imię Jędrzej (jeśli się pojawi).
Dla mnie dziwne imiona to te typu Alan, Oliwier, Kewin czy Brajan.

I tak to będzie, że mama Brajana będzie mowiła, że Jasiu czy Stasiu to wiocha, a mama jasia, że Oliwier to porażka ;)

Odnośnik do komentarza

Adonis- moze bedzie mial branie u dziewczyn heh ,ale to tez zalezy czy do nazwiska pasuje, bo Adonis Nowak, czy Kowalski to nie za bardzo pasuje. Imie musi wspolgrac z nazwiskiem. Mi strasznie nie podobaja sie imiona typu Brajan, Alan, Dzesika,Samanta. Kiedys na placu zabaw matka zawolala male okolo 2-letnie blizniaczki imionami Aria i Rebecca,pomyslalam- matko ale fantazja... mi podobaja sie stare imiona i wlasnie takie imie ma moj polroczny synek a mianowicie Józef ☺i nie wyobrazam sobie, aby mial miec inne imie, tylko Józiu ☺

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...