Skocz do zawartości
Forum

Ile tygodniowo przybiera niemowlak karmiony mlekiem modyfikowanym?


Rekomendowane odpowiedzi

klaudia, i to właśnie jest błąd.
nie dawaj mu jeść co chwilkę - bo nie dziwne że nie zje więcej skoro jadł 10 mi nut temu, a ty zrób coś innego a nie..
Dawaj mu raz na nie wiem 3 godziny ja tak robiłam - karmiłam piersią tylko 6 tygodni a pźniej już tylko mm - i uwież na początku a trwało to tylko tydzien dawalam małej co chwilkę - i to był błąd - ale po tygodniu wprowadziłam mniej więcej stałe pory karmienia - i karmiłam co 2-3 godziny. Ja wiem że małą się upominała - i była bardzo zła - ale jak zjadła wreszcie to 100 ml za jednym razem to miałam z nią spokój na 2 godziny przynamniej. I tak mam do teraz.
Nie karmisz piersią nie możesz więc karmic o chwilkę.

http://www.suwaczek.pl/cache/02953dc74c.png

Odnośnik do komentarza

kochana kazde dziecko jest inne! ty moze mialas szczescie ze akutat mala tak jadla! duzo mam ma taki problem co do karmienia...wiesz ja ja dziecko nie traktuje jak robota i kasiazkowo.... polozna mowila ze jak glodna to dawac...dawalam jej kiedys tak wlasnie jak ty to jak zjadla odrazu 90 to ulewalo sie jej tak ze nosem wychodzilo i w szpitalu powiedziala zeby tak nie robic ze jak nie chce wiecej niz 30 lub 60 nie dawac a jak zas bedzie chciala to jej dac i od tamtego mometu ani razu sie jej juz nie ulalo...okres 2,3 miesiecy to taki ze dziecki maja wiekszy apetyt ale nie kazde dziecko jest takie jak twoje.. to co jak po 30 min czy po 1 h jest glodna zas to mam jej nie dawac przez 2H? DAJ SPOKOJ TO ZANOSI SIE MASAKRYCZNIE WIEC WIESZ NIE MA OBCJI ZE JEJ NIE DAM..POZOSTAJE CZEKAC DO 4 MIESIECY I JAK ZJE MLEKO I BEDZIE JEJ ZA MALO TO BEDZIE DOSTAWALA CO INNEGO, PS... to dziewczynka

Odnośnik do komentarza

Moja córeczka ur sie z waga 3900, 58 cm teraz ma ponad 2 miesiace i wazy 5400 ,67 cm je co 2 lub 3 godz i waszym zdaniem dobrze wazy jak na swoj wzrost i wiek?:)
W nocy ładnie spi w dzien tez.
W nocy daje jej jesc co 4lub 5 god bo nie chce przez sen jesc,nawet nie ma opcji ze sie obudzi. Dodam ze 1,5 miesiaca jadla moje mleko a potem mm:)

Odnośnik do komentarza

Mój starszy syn karmiony mm przybierał średnio 1 kg na miesiąc. Czasem 800-900 gram, czasem 1,1kg, nie wiem od czego to zależało ale wszystko było ok. Był takim klopsikiem :) urodził się 3.800 nie pamiętam jak ważył po 6 miesiącach, natomiast jak zaczął raczkować, niedługo potem wstawać to z tego klopsika zrobił się szczypiorek :) lekarka nie mówiła że za dużo waży. Syn znajomych urodził się się jako wcześniak, bodajże 2.600, był na cycu ale znajoma odciągał pokarm laktatorem i dawała mu butelką bo wiedzieli przynajmniej ile zje i nawet chyba takie było zalecenie lekarza. Po 3 miesącach musieli go odchudzać, według pediatry ważył za dużo ale nie wiem ile. Teraz chłopczyk ma 4 latka jest zdrowy, pogodny, fajnie się rozwija.
Gdzieś czytałam że chyba dziecko powinno przybierać ok 100 g tyg, ale pewna nie jestem. Wyczujesz dziecko z jedzeniem :)

Odnośnik do komentarza

Dziubala
100g na tydzień, to za mało, trzeba by dziecko dokarmiać.
Dolne widełki to 125-150g na tydzień. Ale trzeba pamiętać, że dzieci najwięcej przybierają w pierwszych miesiącach życia (nawet 250-300g na tydzień), a potem (po pół roku) co raz mniej.

Dobrze wiedzieć, tak mi się też wydawało że 100 g to za mało ale taka myśl mi się kłębiła w głowie. To mój starszy syn dobrze przybierał. Tak jak pisałam, był takim klopsikiem :) zdj jego mam jak miał ok 4 misiące i grubasek z niego ale jak tylko zaczął raczkować to moment zgubił. A apetyt też miał większy niż młodszy syn, choć młodszy na razie ma miesiąc więc wszystko przed nami :) Ze starszym jak byłam na bilansie 2 latka był na samej górze siatki centylowej, był ciężki i wysoki ale pediatra powiedziała, że skoro mama wysoka i tata też (mąż ma 1.95 m) to dziwne żeby dziecko było malutkie :)

Odnośnik do komentarza

Różne są dzieci i ich apetyty ;), więc nie da się wszystkich wkładać do jednego worka. I dobrze. Ważne by patrzeć na siatki centylowe i trzymać rękę na pulsie. Zresztą pediatra przy okazji badań/szczepień na pewno by coś zasugerowała, gdyby z wagą było coś nie tak.
Ja mam 3 dzieci i każde inaczej rośnie ;). Największy jest najmłodszy, rośnie na 97 centylu ;)

Odnośnik do komentarza

Pamiętam że przy starszym dziecku starałam się bardzo mocno trzymać wytycznych odnosnie karmienia mm, tzn karmić co 3 godz, odpowiednia ilość na dany miesiąc. Ale mojemu synkowi np później ok 3 miesiąca jak zaczął się wiercić, przekręcać zaczęło się trochę ulewać. Jeśli widziałam, że jadł o 12.00 a godzinę później mu się sporo ulało to nie czekałam do 15.00 tylko karmiłam o 14.00 bo widziałam że jest głodny. Tak samo z objętością, czasem zjadał więcej czasem mniej, to nie dać dziecku więcej bo na opakowaniu isze inaczej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...