Skocz do zawartości
Forum

Waga 2,5 miesięcznego dziecka


Rekomendowane odpowiedzi

klaudia20
wiec ja mieszkam w st ives cambridgeshire. i na pierwszej naszej szczepionce mala dostala tylko 2 szczepionki w nozke jedna i druga i tyle. u nas wazwnie jest wyznaczone raz w tygodniu od 10 do 12

możesz iść na to ważenie, ale też możesz wypożyczyć sobie wagę niemowlęcą, w poradniach laktacyjnych wypożyczają lub kupić i ważyć w domu, ważne jest też miejsce w siatkach centylowych, nie czytaj wszytskiego, co można znaleźć w internecie, bo niepotrzebnie się stresujesz tym, a to nie pomaga :oczko:

Odnośnik do komentarza

Ale po co chcesz robic badania ?? przeswietlenia ?? nie kazde 2mczne niemowle wazy 5 kg- moj starszy syn urodzil sie z waga 4,700 a w terminie ;)

Teraz mialam podobny "problem" syn nei przybieral na wadze chociaz baaaardzo duzo i czesto jadl- okazalo sie ze ma skaze bialkowa, po mleku althera przybral az za duzo :)
Idz do pediatry bo sa napewno- po prostu na kontrole chodzisz do pielegniarek, do pediatry sie umow, albo do lekarza rodzinnego. w anglii jest podobna sluzba zdrowia co w Szwecji , wiec nei pisz ze lekarzy nie ma, bo sa, ale nie na "zawolanie" a tylko termin trzeba u niego zrobic... napewno polskich lekarzy tez masz tam jakis...
powodzenia

http://suwaczki.maluchy.pl/li-22519.png

http://www.suwaczki.com/tickers/bhywe6ydagtwhn27.png

:smile_move::pig::smile_move:
http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=81764df5aed2504bb.png

Odnośnik do komentarza

przeciez wiem jak jest u nas! nie ma tu pediatry tak samo nie ma ginekologa podczas ciazy i nie powiesz mi ze jest! mam tu nie jedna kolezanke z dzieckiem i zadna nie miala jak jest ciaza ok to ok zadnych badan ani nic ja mialam tylko 1 badanie i to na poczatku lekarz stwierdzil ciaze. nawet nie mogl do srodka zagadnac bo powiedzial ze tu w angli nie mozna nie ma uprawnienia jak kobieta jest w ciazy a w pl jest calkiem inaczej ginekolog podczas ciazyy badanie i sprawdzaja nawet wody plodowe a tu mozesz zapomniec.... nie jedna kolzezanka jak miala problem z dzieckiem musiala nasciemniac zeby dali skierowanie na badania jakies bo sami nie dadza... w pl badaja dzieci jest pediatra a tu nie ma...tu o wszystko trzeba sie prosic..

Odnośnik do komentarza

i to nie jest tak ze idziesz i mowisz ze chcesz jakiegos specjaliste i badania tu jak stwierdza potrzebe to wtedy tak ale jak sama chcesz nie ma obcji tu lekarz sie wszystkim zajmuje tak jest u nas w miescie. tu sa lekarze ktorzy nie maja jedna specjalizacje tak jak w polsce tylko tu jeden lekarz ma pare...heh zadna moja kolezanka tu nie chodzi do pediatry bo nie ma wszystkie chodza do lekarza i on robi wszystko....jak widzi cos nie tak wtedy kieruje do szpitala...

Odnośnik do komentarza

co do wzrostu to nie wiem jak w angli w innych miastach ale u nas w huntingdon w st ives podczas porodu miala tylko wage bo powiedzieli ze nie mierza dziecka i tak jest u nas... przychodzila polozna do domu spytalam czy moze zmierzyc mala ile ma cm to powiedziala ze w 3 miesiacu dopiero i cio ty na to? nie powiesz mi ze tak nie ma... bic sie z nia nie bede przeciez zadna z moich kolezanek tez nie wiedziala dopiero w 3 miesiaci tu tak jest

Odnośnik do komentarza

klaudia20
co do wzrostu to nie wiem jak w angli w innych miastach ale u nas w huntingdon w st ives podczas porodu miala tylko wage bo powiedzieli ze nie mierza dziecka i tak jest u nas... przychodzila polozna do domu spytalam czy moze zmierzyc mala ile ma cm to powiedziala ze w 3 miesiacu dopiero i cio ty na to? nie powiesz mi ze tak nie ma... bic sie z nia nie bede przeciez zadna z moich kolezanek tez nie wiedziala dopiero w 3 miesiaci tu tak jest

Proponuję zakupić wagę i metrówke do mierzenia wzrostu.Dodatkowo mierz dziecku obwód głowy i klatki piersiowej co miesiąc.Wszystkie pomiary zawsze zapisuj,albo nanos na siatke centylową.Jak nie masz ściągnij sobie gdzieś z neta,wtedy na pewno bedziesz spokojniejsza.Nie licz na pomoc medyczną tam bo oni maja inny tok myslenia i działania,dla nich wiele czynności co u nas jest standartem dla nich jest zbędne.
Dodam że mój synek 24.12,czyli 2mies i 6dni,na ostatnim warzeniu miał 5kg,od 5tyg karmiony Bebilonem pepti..Ale na wadze przybiera,obwód głowy się zwiększa,lekarz nie miał żadnych uwag.

http://www.suwaczki.com/tickers/syy2i09kn1g1r4w7.png

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9ci09kbv82ct44.png

Odnośnik do komentarza

Uważa się, że zdrowe niemowlę przybiera regularnie na wadze, natomiast spadek masy ciała jest objawem rozwijającej się choroby. Waga malucha powinna być systematycznie obserwowana. W 1. półroczu życia dziecko powinno być ważone co najmniej raz w miesiącu, w 2. półroczu – co trzy miesiące. Do 4. r.ż. waga dziecka powinna być kontrolowana dwa razy w roku, a w późniejszych latach co najmniej raz w roku. Wagę dziecka można nanosić na zamieszczone w książeczce zdrowia dziecka siatki centylowe, które pozwalają określić, czy rozwój dziecka jest prawidłowy.
źródło: http://szczepimy.com.pl/akademia-zdrowego-dziecka/niemowle-0-12-msc/zdrowie/dolegliwosci/

Odnośnik do komentarza

Najlepiej kontrolować wagę dziecka w siatce centylowej.
Uważa się, że zdrowe niemowlę przybiera regularnie na wadze, natomiast spadek masy ciała jest objawem rozwijającej się choroby. Waga malucha powinna być systematycznie obserwowana. W 1. półroczu życia dziecko powinno być ważone co najmniej raz w miesiącu, w 2. półroczu – co trzy miesiące. Do 4. r.ż. waga dziecka powinna być kontrolowana dwa razy w roku, a w późniejszych latach co najmniej raz w roku. Wagę dziecka można nanosić na zamieszczone w książeczce zdrowia dziecka siatki centylowe, które pozwalają określić, czy rozwój dziecka jest prawidłowy.

Przyczyny spadku masy ciała u niemowlęcia:

Odwodnienie;
Infekcje;
Alergie pokarmowe;
Anemia;
Pasożyty;
Choroby przewodu pokarmowego;
Białaczka i inne choroby nowotworowe.
Przy znacznym spadku masy ciała małego dziecka, należy zgłosić się do lekarza, który znajdzie przyczynę takiej dolegliwości. Rodzice powinni pamiętać, że fizjologiczny spadek masy ciała jest normalny dla noworodka w pierwszych dniach jego życia.
źródło: http://szczepimy.com.pl/akademia-zdrowego-dziecka/niemowle-0-12-msc/zdrowie/dolegliwosci/

Odnośnik do komentarza
Gość Olkowamama

Hej ja też miałam taki problem co Ty. Mój Olek urodził się z masą 3900 a później przypierał około 500-600g na miesiąc co mnie bardzo martwiło. Miał zrobione wszystkie badania i wychodziły dobrze Pani doktor kazała nam przez 2 tygodnie brać żelazo specjalne dla dzieci z niską masą ale to nic nie dało. Teraz Olek ma 7 miesięcy i waży 8 kilo ale ma 76 cm długości i widocznie taki jego urok bo apetyt mu dopisuje i wsuwa jak szalony. Przestałam się martwić bo rozwija się super i jest silnym dzieciaczkiem przy czym dalej jest chudziutki ale długi. Ważne jest aby dzidziuś był silny i żwawy bo niekiedy tak jest, że dzieci są drobniejsze od innych i nie wszystkie ważą tyle co inne. Obserwuj swoje maleństwo. Moja Pani doktor mówi, że mama jest zawsze najlepszym pediatrą i wie kiedy z dzieckiem jest coś nie tak

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...