Skocz do zawartości
Forum

Wprowadzanie pokarmow stalych u alergika z refluksem zoladkowo-przelykowym.


Rekomendowane odpowiedzi

Moj synek ma alergie na mleko krowie, obeznie jest na nutramigenie zageszczanym kleikiem ryzowym. Wprowadzanie pokarmow jest opoznione z uwagi na alergie. Zaleceniem gastrologa jest wporwadxzenie najpierw dyni, pozniej dynia ziemniak, lekkie zupki bez selera i pomidorow mieso tylko krolik i indyk reszta odpada, owoce sytrusowe tez, rosolu tez nie moze jabkla ani kaszek tez, pozniej tylko przenna badz manne zeby zobaczyc jak zareaguje na gluten. W sumie to niewiele moze. Jak narazie jestesmy na etapie dynia z ziemniakiem ale malemu tylko 1 raz cos posmakowalo teraz juz nie, i jakies zaparcia dostal nie mogl kupki zrobic wiec odlozylam na 2 dni uregulowalo sie i podalam dzisiaj zeby zobaczyc czy to nie zbieg okolicznosci. Daje rowniezx gruszke wiliamsa ktora maly polubił. Moze inne mamy mi podpowiedza co wprowadzaly swoim malym alergikom. Nasza gastrolog twierdzi ze inne ewentualnie alergie wyjda juz w praniu i zeby wprowadzac co kilka dni ( 4 dni ) nowe produkty bo maly ma duze opoznienie.

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73l6d8zxqw99wx.png

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=40957

Odnośnik do komentarza

moje dziecko nie było alergikiem, ale u nas wprowadzanie nowych pokarmów, to nie było coś coś wspominam z uśmiechem na ustach...ciężko początkowo powiedzieć, co dziecku smakuje, a co nie, bo dziecko początkowo przyzwyczaja się do jedzenia papek i to przyzwyczajanie może zajmować sporo czasu....trzeba być cierpliwym, a co odtępów między nowymi produktami, dzieciom bez alergii też zaleca sie zachowywanie kilkudniowej przerwy, bo reakcja alergiczna może pojawić się po kilku dniach, za dużo nie pomogłam, trzymajcie się dzielnie!

Odnośnik do komentarza

Przy 4 dniowym odstępie między nowymi produktami nie wyłapiesz alergii - u nas niektóre alergie wychodziły po tygodniu dopiero. Twoje dziecko ma 6 m-cy, więc jakie ma opóźnienie? Wiem, że "butelkowym" rozszerza się dietę wcześniej, ale dzieci karmione piersią w tym wieku dostają dopiero pierwsze stałe pokarmy, więc nie ma co się spieszyć. Pomału wprowadzaj nowe produkty - w odstępach 7-10 dni, żeby wyłapać ewentualne alergie. Ile zje, tyle zje, nie przejmuj się ilością - w pierwszym roku podstawą żywienia jest mleko, więc spokojnie :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...