Skocz do zawartości
Forum

szczepienia


Aga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedługo udajemy się z Pawełkiem na pierwsze szczepienia. Pani doktor zaleciła nam dodatkowo rotawirusy i pneumokoki. Mam jednak obawy co do tych nowych szczepień. Chciałabym zapewnić synkowi maksymalną ochhronę, ale obawiam się reakcji poszczepiennych. są to nowe szczepionki i spotkałam się z różnymi opiniami. Łącznie z tą, że mogą być odpowiedzialne za autyzm u dzieci. Co wasi lekarze wam radzili, czy są to szczepionki bezpieczne? Czy szczepiłyściie dzieci na rotawirusy i pneumokoki?
pozdrawiam wszystkie mamusie:))

Odnośnik do komentarza

Ja na rota nie szczepilam, chociaz teraz bym to zrobila. Po prostu jak Pola byla mala to nie bylo chyba a jak Stefus to za pozno sie dowiedzialam. A na pneumo mam zaszczepione jedna dawka. Poli wystarczy a Stefus za miesiac druga

Ja mysle ze warto zaszczepic na te dwie na meningo jest mniejsza szansa zachorowania niz na pneumo. A wlasciwie szczepionka na meningu oudparnia na mniejsza ilosc szczepow i trudniej jest trafic w te wlasciwe.

O autyzmie slyszalam,ale w kontekscie szczepionki naswinke odre rozyczke czyli MMRII

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...