Skocz do zawartości
Forum

Bebilon Pepti - zasady refundacji


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, miałabym pytanie - dziś wróciłam od pediatry. U córki stwierdziła Atopowe Zapalenie Skóry, skazę białkową. Zapisała Bebilon Pepti, ale w 100 % płatne. Stwierdziła że nie ma szans na refundację, gdyż zgodnie z nowymi zasadami dziecko musiałoby przewlekle chorować 6 m-c i mieć chorobę metaboliczną. Czy to prawda?
Córka ma 2 m-c.
POzdrawiam

Odnośnik do komentarza

Hej, teraz alergolodzy już nie wypisują ot tak tych zaświadczeń, bo podobno od stycznia tego roku zmieniły się przepisy i alergolog woła o badanie krwi potwierdzające skazę lub dietę prowokacyjną, czyli podawanie dziecku np. zwykłego bebilonu i obserwowanie objawów, ale to zależy na jakiego lekarza się trafi. Idź do alergologa dziecięcego i powiedz, że po zwykłym mleku dziecko ma wysypkę, boli je brzuszek, ma problemy z kupą (rozwolnienia i zatwardzenia) - takie są głównie objawy przy diecie prowokacyjnej.

Odnośnik do komentarza

Mała piła Bebiko, ma liszaje na twarzy, całe uszka suche, i dodatkowo całe ciałko w wysypce. Stolce ma wodniste, widać śluz. Myślę że alergolog powinien wystawić zaświadczenie, mamy obciążony wywiad rodzinny. Synek 3 latka ma astmę alergiczną, też ma AZS i miał skazę, mąż również ma astmę alergiczną. Tylko zastanawia mnie to że podobno 6 m-c musi chorować i te choroby metaboliczne. Nie słyszałam o takich zasadach i myślałam że mam felernego pediatrę, który za bardzo stosuje się do wytycznych.

A to że ma problemy z brzuszkiem, to też można zobaczyć - bo ma twardy,wzdęty brzuszek jak nic. Dajemy jej Bobotic.

Odnośnik do komentarza

Ale to by było bez sensu, bo to by oznaczało, że takie maluszki do 6 m.ż. nie miałyby szans na refundację, a przecież jest masa niemowlaków kilkutygodniowych z nietolerancją mleka krowiego. Idź do alergologa i zapytaj o to zaświadczenie.

A jeśli Bobotic nie pomaga to spróbuj Gripe Water, u nas podziałało w połączeniu z Bobotic. Po kilku dniach od podawania Pepti powinna być widoczna różnica, jeśli nadal będzie bez zmian pewnie trzeba będzie spróbować Nutramigen.

Odnośnik do komentarza

Moja corka miala problem z kupa od kiedy przeszla na sztuczne mleko zadne leki nie pomagaly stole byl twardy plakala ma dodatek na brzuszku I roczkach dostala czerwone plamy jak by liszaj. Poszlam z nia do Lekarza pediatry zrobil wywiad pytal o zwierzeta czy posiadamy a my zadnych nie mielismy. Stwierdzil że to alergia na mleko bo pierw dostawala mleko Hippa 2 I zapisal nam bebilon pepti 2 I mowil ze to 10 dniach bedzie efekt teraz Mala pije chetnie mleko krosty zginely a stolce sa regularne I sama robi bez zadnej pomocy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...