Noworodki i niemowlaki

Refluks żołądkowo-przełykowy

Odpowiedzi znajdują się poniżej

aja

aja

No więc waga jest ok ale ostatnio zaczyna mniej jeść tzn nie jest drastycznie , ale nie zjada swoich porcji, bo karmię ją i piersią i butelką. I na pewno nie jest przekarmiona, bo też już to słyszałam. Poza tym nie zauważyłam innych niepokojących objawów. Najbardziej martwią mnie te ulewania są bardzo częste i dość obfite.

Dziękuję za szybką odp. Hanka]

--

29563 aja Kobieta, 0 lat
HankaJ

HankaJ

aja
No więc waga jest ok ale ostatnio zaczyna mniej jeść tzn nie jest drastycznie , ale nie zjada swoich porcji, bo karmię ją i piersią i butelką. I na pewno nie jest przekarmiona, bo też już to słyszałam. Poza tym nie zauważyłam innych niepokojących objawów. Najbardziej martwią mnie te ulewania są bardzo częste i dość obfite.

Dziękuję za szybką odp. Hanka]

Jak widzisz na tym wątku ogólnie nie jest zbyt tłoczno.... Ale ja często tu zaglądam. A co do Twojej pociechy - ulewania faktycznie są niepokojące... Czy ona ulewa świeżo po posiłku czy po dłuższym czasie też? Poza tym ważne jest czy odbija jej się długo po jedzeniu i czy ma częste czkawki. A na ulewaniu polecam pieluchę tetrową pod szyją. Moja Natalka praktycznie żyje u mnie na rękach od 4 tyg. życia, zawsze w pionie i zawsze z pieluchą na szyi. Zawsze to łatwiej prać pieluchę niż przebierać bez przerwy, zwłaszcza gdy zaczyna się dawać zupki i inme dobrości...

--

28806 hankaj Kobieta, 0 lat
aja

aja

Masz racje za często tu nie zaglądają, ale jak sprawa nie dotyczy... ja bardzo dziękuję za Twoje posty bo naprawdę jestem przerażona... a widzę , że masz z tym spory kontakt(niestety zresztą, bo nie jest to łatwe...)
Pytasz czy córeczka często ulewa- w zasadzie cały czas. Oczywiście po każdym karmieniu jest noszona do odbijania (i w między czasie też) wtedy prawie za każdym razem chlusta mlekiem a między karmieniami ulewa często spore ilości. Jak leży ulewa i się krztusi to mnie przeraża. No ale śpi dobrze ostatnie karmienie ma około 19 a następne około 7 rano. W nocy śpi dobrze. Czkawkę ma rzadko, ale co to ma wspólnego?
Wczoraj pobiegłam do lekarza bo sytuacja mnie zmartwiła i to bardzo. Oczywiście pierwsze słowa lekarza były "to normalne". Córeczka została zważona i waga jest ok. Jak doktor wysłuchał moich obaw zalecił Anti-Reflux mleko i we wtorek na ważenie-zobaczymy. Od wczoraj podaje jej to mleko po piersi i je je troszkę spokojniej zobaczymy narazie bez zmian...
Dzięki za rade z pieluchą bo nie nadążam prac 5-6 razy dziennie przebieranie...:(
Czy Twoje dzieci często chorują na uszka,zapalenia płuc.... ?

--

29563 aja Kobieta, 0 lat
HankaJ

HankaJ

Tak jak piszesz - ja z refluksem, a dokładniej mówiąc, z chorobą refluksową mam stanowczo więcej wspólnego niż bym sobie tego życzyła. Mam dwoje dzieci - i obydwoje cierpi na tę przypadłość.
Z tego co piszesz masz spore szanse zasilić grono mam refluksiątek - ale nie łam się, wbrew pozorom z tym da się żyć. Widzę również, że - przepraszam za wyrażenie - jesteś kompletnie zielona w kwestii opieki nad takowymi dziećmi. Chętnie udzielę Ci kilku cennych wskazówek - jeśli chcesz....
A co do czkawki, zdziwiłabyś się jak potężny ma to związek. Proponuję Ci prześledzić ten wątek od początku i już wiele się dowiesz.

--

cytrynkowa

cytrynkowa

Aja - moje dziecko miało zapelnie uszu i płuc od tego cholerstwa. niestety Twoja histoia przypomina moją...a lekarze....normalne masakra!!!!

Hanka u mojej Milena z tą renwowością jest róznie, jest dzień że kochana jest a jest że marudzi i odbija ciągle, ale nie powiedziałaś mi.... czy to się da wyleczyć????? W pażdzierniku mamy wizytę w poradni pewnie nic nam nie powiedzą, może każą na phmetrie przyjechać, bo coś ostatnio napominała lekarka. godzić się??? nie wiem co robić

--

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlhdge66amnud0.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfegz26i4d415n.png

18059 cytrynkowa Kobieta, 37 lat, Działoszyn
HankaJ

HankaJ

cytrynkowa
Aja - moje dziecko miało zapelnie uszu i płuc od tego cholerstwa. niestety Twoja histoia przypomina moją...a lekarze....normalne masakra!!!!

Hanka u mojej Milena z tą renwowością jest róznie, jest dzień że kochana jest a jest że marudzi i odbija ciągle, ale nie powiedziałaś mi.... czy to się da wyleczyć????? W pażdzierniku mamy wizytę w poradni pewnie nic nam nie powiedzą, może każą na phmetrie przyjechać, bo coś ostatnio napominała lekarka. godzić się??? nie wiem co robić

Co do wyleczalności to jest różnie - znam przypadki dorosłych z chorobą refluksową, ale generalnie powinno wszystko ustąpić. Mój Patryk jest praktycznie zdrowy. Po odstawieniu Gaspridu nie widzę pogorszenia. Te czkawki czy zgaga, które mu czasem dokuczają, występują chyba tak jak u każdego.
A Milena jak aktualnie się przedstawia z tym refluksem, bo ja chyba nie do końca Cię rozumiem. Podajesz jej IPP i z tego co pisałaś nie ulewa już tak często. Po co więc skazywać ją na pH-metrię, skoro mie jest z nią tak źle???

--

cytrynkowa

cytrynkowa

Bo ma tak zwane cofki, jak ja na to mówię, cofa jej się do buźki i połyka spowrotem, nie ulewa na zewnątrz, tyle ze ja nie wiem jak to często jest, zauważam to mniej więcej 2, 3 razy dziennie, ale czasem moge nie zauważyc lub po porstu ma smoczka i tez nie widze:( a ta zgaga to nie jest normalna bo ja np raz w zyciu miałam zgagę!!!!! Moja mama za to ma non stop

najgorsze to to co moze byc konsekwencją, nawet rak przełyku

--

HankaJ

HankaJ

cytrynkowa
Bo ma tak zwane cofki, jak ja na to mówię, cofa jej się do buźki i połyka spowrotem, nie ulewa na zewnątrz, tyle ze ja nie wiem jak to często jest, zauważam to mniej więcej 2, 3 razy dziennie, ale czasem moge nie zauważyc lub po porstu ma smoczka i tez nie widze:( a ta zgaga to nie jest normalna bo ja np raz w zyciu miałam zgagę!!!!! Moja mama za to ma non stop

najgorsze to to co moze byc konsekwencją, nawet rak przełyku

Wybacz Moja Droga, ale 2-3 cofki dziennie to naprawdę nie powód do paniki. Mojej Kruszynie cofa się mniej więcej 10 - 15 razy po każdym posiłku. Poza tym nie uważam, żeby to stanowiło zagrożenie dla jej przełyku. W końcu skoro podajesz jej IPP, to treść która jej podchodzi nie jest aż tak kwaśna, żeby wywołać nadżerkę w przełyku. Co do zgagi to jest sprawa osobnicza - jedni mają skłonności do niej - inni nie.
A wracając do Małej - ja na Twoim miejscu nie poddałabym się pH-metrii. Ja przynajmniej tak zrobiłam - mimo, że Patryk miał zapalenie przełyku i poważne uszkodzenie w błonie śluzowej. To niestety były czasy, gdy u niemowląt nie stosowano jeszcze IPP. Poza tym cóż oczekujesz się po niej dowiedzieć? Czy ilość epizodów refluksowych - czy to 5 czy 10 na dobę ma jakieś znaczenie? Czy wynik badania wpłynie jakoś na Twoje postępowanie w leczeniu? Myśle, że jeśli stosujesz IPP to wynik wyszedłby zakłamany, bo neutralizując kwas żołądkowy, zmniejszasz kwasowość treści żołądkowej w ogóle. Więć proszę Cię - przemyśl to. Skoro diagnozę przecież znasz, może warto dać Dziecku spokój i spokojnie czekać na dalszą poprawę. Ja tak zrobiłam przy Patryku i bóg jeden wie, jak się cieszę, że nieskazywałam go na dalsze cierpienia - włącznie z proponowaną mi kilkukrotnie operacją!

--

cytrynkowa

cytrynkowa

hanka to wiem że się nie podje ipp przed ph metrią, bo mi to powiedzieli że przynajmniej 2 tyg przed nie może brac!!! I tu się zastanawiam, co sądzisz o ipp czy jest szkodliwe to leczenie? Bo po tym co pisałaś poczytałam troche o gaspridzie i wiecej w zyciu go nie podam!!!! A moze4 by przerwac ipp i zobaczyc co bedzie???

--

cytrynkowa

cytrynkowa

A wogóle to własnie mi ulała mlekiem kiedy jadła je 4h wczesniej:/ no i co do Mileny to jej apetyt to masakra, je ok 90-120 na porcje i do tego nie chce zupek ani nic innego!!! Zupki daje butlą!

--