Noworodki i niemowlaki

Refluks żołądkowo-przełykowy

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Dziubala

Dziubala

Maxik, co u was, jak się sprawy ułożyły w kwestii kp i wzdęć?

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 107 lat, Kraków
~Maxik

~Maxik

Dziubala
Karmimy sie nadal:) Choc nie wiem czy traktowac to jako sukces czy juz obsesje :) Do tej pory po drodze przyplatalo nam sie jeszcze zapalenie piersi, zakonczone antybiotykiem i podaniem butelki bo maly nie chcial w ogole ssac tej "zlej" piersi. Maly nadal ma epizody rzucania sie przy piersi, srednio co 3 karmienie. Niestety nadal nie wiem co mu przeszkadza... Ostatnio stwierdzilam ze to moze zmeczenie. Jak jest taki max zmeczony i spiacy to robi sie rozdrazniony i zly. Choc nie wiem czy moja teoria jest wlasciwa. Dlatego mysle ze dotrwam jeszcze do dwoch miesiecy i zakoncze swoja przygode z kp. Niestety nie kazdemu jest to dane... Gazy dalej sa choc chyba juz nie tak uciazliwe bo wspomagamy sie farmakologicznie. Ale dalej budzi sie napinajac i placzac, co jest mocno frustrujace. Wiec chyba tylko czas nam pozostaje. Nie zawsze mozna byc taka mama jaka by sie chcialo...
Maxik

~babyblues

~babyblues

Może Twój mały ma problemy z trawieniem:/ a byłaś u lekarza? Moje dziecko podobnie zachowywało się, ale wtedy gdy karmiłam je mlekiem w proszku i musiałam powrócić do karmienia piersią. A po dłuższym czasie, to ciężko jest pobudzić laktację:/

~niuniajakslonce

~niuniajakslonce

Właśnie, czasami takie problemy pojawiają się przy problemach z trawieniem. Współczuję, ja również miałam problemy z laktacją po dłuższej przerwie i to była męczarnia, aby w naturalny znów pobudzić produkcję pokarmu:/

Dziubala

Dziubala

Maxik, a jak teraz sytuacja wygląda?
Nie wyrzucaj sobie winy za problemy z karmieniem piersią. Karmienie mm to nie koniec świata. Dbasz o dziecko i chcesz dla niego jak najlepiej i to jest najważniejsze :). A nie to czy będziesz karmić piersią czy mm.

--

~Maxik

~Maxik

Dziubala
Jestesm na granicy. Dokarmiam mm bo maly je piers teraz juz po 4-5 min a potem nie chce i placz. Nie wiem czy jest najedzony wiec daje mm. Je. Zrobil sie bardzo niespokojny, placze jak sie go odklada, chce byc na rekach i zebym ja z nim byla caly czas i zabawiala. Brakuje mi juz sil i pomyslow. Nie m na nic czasu :( Moje stany lekowe sie tak poglebily ze boje sie z nim byc sama. Dopada mnie wtedy taki lek i strach ze az cala sie trzese i placze. I nie umiem sobie z tym poradzic. Dobrze jest jak maz jest w domu...Ale tak sie nie da bo on musi pracowac. A ja nie wiem jak sie z tym uporac. Wczoraj stwierdzilam ze nie bede juz kp w dzien bo takie karmienie mnie wykonczy (w nocy jest w miare ok, maly je 10 min i to mu wystarcza, nie placze). Sciagalam pokarm i karmilam butla ze swoim i mm. No nie wyciagne na raz tyle zeby mu wystarczylo (60-70 ml). Nie chce tez pobudzac piersi jeszcze bardziej do laktacji... I przez caly dzien mial butelke. A ja mialam taki atak leku ze siedzialam pol dnia na balkonie bo mi sie wydawalo ze sie udusze :( Nigdy wczesniej te napady nie byly takie silne. Nawet jak maz wrocil nie moglam sie uspokoic. Wydawalo mi sie ze umre.... Kolo 18 przystawilam go do piersi bo chcialam zobaczyc jak bedzie jadl. Zjadl spokojnie a ze mnie jakby zeszlo powietrze i caly ten stres.. Czy to moglo miec jakis zwiazek z tym ze caly dzien maly nie ssal piersi...? Czy to hormony? Takie stany lekowe towarzysza mi przez caly czasbod porodu ale wczoraj byla kulminacja... Nie poradze sobie z tym sama. Mam wrazenie ze boje sie wlasnego dziecka... :(

Dziubala

Dziubala

Maxik, z tego co piszesz, to u ciebie jest głębszy problem niż samo karmienie piersią czy mm. Nie wiem czy to baby blues, czy depresja poporodowa, ale sama sobie nie poradzisz, potrzebujesz fachowca, żeby cię wyciągnął z tego "doła". Życzę ci, żebyś taką osobę jak najszybciej znalazła.

--

Ana5

Ana5

Dziecko może być płaczliwe, bo ty kochana jesteś lękowa. Pomijam inne ewentualne przyczyny. Idź do lekarza, pisaniem na forum sobie i dziecku nie pomożesz.

54791 ana5 Kobieta, 35 lat, krk
Ana5

Ana5

A pisząc lekarza miałam oczywiście ma myśli psychologa dla Ciebie, a nie pediatrę dla dziecka.

54791 ana5 Kobieta, 35 lat, krk
~doris30

~doris30

na refluks proponuje odpowiednią diete, mi taką dietę przygotowała pani Beata Ślebzak -Cebula , dietetyk kliniczna z Poznania - w tym momencie zero problemu z kwasowością żołądka