Noworodki i niemowlaki

Refluks żołądkowo-przełykowy

Odpowiedzi znajdują się poniżej

AJJ

AJJ

zespol sandifera sa to napadowe zaburzenia ruchowe i ma to zwiazek z refluksem patologicznym(ale nie zawsze przy nim wystepuje)u nas gdy refluks sie nasila synek wygina glowke do tylu wzdryga sie wystawia jezyk kreci glowka na nie i wystepuje to wszystko przy jedzeniu albo chwile po nim jesli chcesz zobaczyc jak to wyglada to na youtobe jest pare filmikow.Nie wplywa to na rozwuj dziecka a dlaczego twoj maluszek nie chce jesc??

--

29971 ajj Kobieta, 0 lat
HankaJ

HankaJ

Tak AJJ - Natalka cały czas ma napady Sandifera. Już tak przywykliśmy, że nie robi to na nas wrażenia. Ostatnio nic nie pisałam też właśnie dlatego, że miałyśmy spadek formy. Do tego jeszcze Mała zaczęła strasznie pocić się przez sen. Jak tylko zaczyna zasypiać włoski stają się kompletnie mokre - dosłownie kropelki potu ściekają jej po skroniach. Patryk też tak miał i nie udało się zdiagnozować od czego to jest. Ja twierdzę, że to to wynik dyskomfortu i bólu w czasie snu. Pediatra wmawia nam jakąś krzywicę, anemię ale wszystko to się kupy nie trzyma.....

--

28806 hankaj Kobieta, 0 lat
AJJ

AJJ

No u nas jak sie nasila refluks to tez bardziej sie poci ale na raczkach i stopkach.....A ile u was trwa taki spadek formy??I jak to jest jak dziecko zaczyna siadac widac poprawe??U nas dalej ciezko ja juz mam dosyc nienawidze tego jak ten refluks wraca chociarz jest lepiej niz na poczatku

--

29971 ajj Kobieta, 0 lat
HankaJ

HankaJ

Spadek formy trwa około tygodnia - potem na parę dni się poprawia. Warunkiem poprawy jest jednak przyjście czkawek. Mała zaczyna czkać po 20 min. i po całym dniu z czkawkami trochę się poprawia. Co do siadania, to nie chcę Cię matrwić, ale jak dziecko zaczyna siadać, to uciska sobie brzuch i refluks się nasila. Nie oczekuj więc poprawy. Tak naprawdę ulga przychodzi dopiero wtedy gdy Małe stoi o własnych siłach i zaczyna chodzić...

--

mmmm

mmmm

HankaJ
Tak AJJ - Natalka cały czas ma napady Sandifera. Już tak przywykliśmy, że nie robi to na nas wrażenia. Ostatnio nic nie pisałam też właśnie dlatego, że miałyśmy spadek formy. Do tego jeszcze Mała zaczęła strasznie pocić się przez sen. Jak tylko zaczyna zasypiać włoski stają się kompletnie mokre - dosłownie kropelki potu ściekają jej po skroniach. Patryk też tak miał i nie udało się zdiagnozować od czego to jest. Ja twierdzę, że to to wynik dyskomfortu i bólu w czasie snu. Pediatra wmawia nam jakąś krzywicę, anemię ale wszystko to się kupy nie trzyma.....

moj synek mial mokre raczkli i stopy podczas snu i jak sie bawil doslownie jakby zlane woda , nasza pediatra kazala zwiekszyc wtamine d i przeszlo, a wogole mamy wieksza dawke bo nie 400j.m a 590 j.m i dajemy 2 dziennie krople.

--

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73l6d8zxqw99wx.png

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=40957

29111 mmmm Kobieta, 34 lata, Rzeszów
cytrynkowa

cytrynkowa

Hej refluksiakowe mamy:) Jak u was:) Moja mała skonczyła 1 rok, miałam nadzieję ze to gówno wreszcie minie, ale niestety zastanwiam się co teraz mi lekarz powie pewnie znowu każe czekać do półtora roku!!! masakra wykonczy mnie ten rfluks!

--

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlhdge66amnud0.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfegz26i4d415n.png

18059 cytrynkowa Kobieta, 37 lat, Działoszyn
Kaśka2/27

Kaśka2/27

Mam ten sam problem z refluksem ale już u 2 dziecka.Pisze już z dziewczynami na innym forum córka ma obecnie 3 latsa z refluksu wyrosła w wieku około8miesięcy synek ma14 tygodni i też czekam aż wyrośnie,ale też jest przerąbane:36_2_14:

--

30255 kaska2-27 Kobieta, 0 lat
HankaJ

HankaJ

Kaśka2/27
Mam ten sam problem z refluksem ale już u 2 dziecka.Pisze już z dziewczynami na innym forum córka ma obecnie 3 latsa z refluksu wyrosła w wieku około8miesięcy synek ma14 tygodni i też czekam aż wyrośnie,ale też jest przerąbane:36_2_14:

A myślałam, że jestem jedyna u której genetyka okazała się tak brutalna...... Ciesz się tylko, że przeszło około 8 m-cy. Masz na co czekać. U mnie nie było tak kolorowo. Synowi przeszło około 1,5 roku a i tak nie do końca. Natali ma teraz 8 m-cy z hakiem i jest MASAKRA. Do tego ma bez przerwy infekcje górnych dróg oddechowych. Aktualnie jest na zastrzykach na ostre zapalenie krtani - sama radość . . .

--