Skocz do zawartości
Forum

Ile powinno jeść 2-miesięczne niemowlę mleka modyfikowanego?


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Michalina1122

MoniaMonia Ja mam ze swoją kruszynka tak samo. Robię jej 130 ml, nie raz wypija wszystko a nie raz zostawia po 30/40 ml. Przybiera na wadze i wszystko jest okej, jak narazie ale wcześniej przybierała po 350 gram na 9 dni np. A teraz już tylko 200 gram na 10 dni. Nie je w nocy, bo śpi . Od 20 do 5 rano :) nie martwię się, bo widzę ze nic jej nie dolega :)

Odnośnik do komentarza

Karcia6, a dlaczego myślisz, że je za mało? Za mało przybiera? Nie dojada całej porcji?
Zobacz na opakowaniu mm jakie są orientacyjne ilości i wielkości porcji. Będziesz mieć jakiś punkt odniesienia.
Głowa do góry, nie martw się na zapas, jeśli dziecko przybiera na wadze, nie jest płaczliwe, ładnie się rozwija i jest pogodne, to nie masz powodów do zmartwień.
A przy najbliższej wizycie u pediatry zapytaj czy prawidłowo przybiera na wadze.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Też poproszę o jakieś dobre słowo.
Moja córeczka kończy 5 tygodni. Jest na mm dlatego staram karmić się co 3h, oczywiście czasem jest to 2,5 jeśli zaśpi to 3,5. Natomiast je bardo mało. Sporadycznie zdarza jej się zjeść 110-120 ml, ale zazwyczaj jest to 60,70,80. Przybiera ok. Często po jedzeniu płaczę, podaję jej znów butelke ale nie chce. Nie umiem wyluzowac jak to moj mąż mówi, ciężko mi się ciągle nie zamartwiac.

Odnośnik do komentarza

Jeśli dobrze przybiera to wszystko jest w porządku, jeszxze jak je w nocy. Widocznie ma mniejszy żołądek. U nas było bardzo podobnie, córka jadła od początku o połowę mniejsze porcje, tylko doszłam do wniosku, że z niej to taki leniuszek, nie chciało jej się ssać. A była raczej w niższym centylu. Pomogła zmiana smoczka(bardziej miękki i większa dziurka) i wszystko wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza

Agcza88, a ile mała teraz waży, a ile miała przy wyjściu do domu ze szpitala? Czy od początku je mało? Czy pediatra zwracała uwagę, że za mało przybiera?
Czasem się zdarza, że są dzieci kurczaczki, czyli takie, które są po prostu drobne i mniej jedzą niż ich rówieśnicy. Tak jak dorośli są różni, tak samo jest z dziećmi.
Jeśli zjada małe porcje, to może warto spróbować dawać jej mm częściej np. co 2h. Warto też sprawdzić czy smoczek jest dobrze dobrany. Może też być tak, że mm jej nie bardzo smakuje i warto by zmienić.
A jeśli wszystko jest ok, to może taka jej "uroda", że mało je. Punktem wyjścia jest waga (przybieranie), samopoczucie i zdrowie.

Odnośnik do komentarza

Mój synek ma 2 miesiace urodził się o wadze420 dlugosc61cm do tej pory karmiła wyłącznie piersia od dzisiaj dokarmiamy mm je  często ale w małych ilościach 60ml 70 co 1,5 godziny  lacznie jakieś  600ml w nocy budzi się 3 razy na jedzenie śpi ładnie przybiera na wadze, pierwszy synek też jadł często a malo więc się nie martwie😊

Odnośnik do komentarza
Gość Gość 12

Mój syn będzie miał 4 lutego 2 miesiące. Od początku jest na mleku modyfikowanym. Urodził się dwa tyg. Przed terminem z wagą 4.1 i 60 długi. Na dzień dzisiejszy zjada co 3 godziny 150 ml.  Na dobę wychodzi tak 960 ml do 1000 ml. Czy to za dużo? 

 

Odnośnik do komentarza
Gość Zaniepokojona

Witam serdecznie 🙂

Moja córcia ma 2,5 miesiąca ,od urodzenia je mleko modyfikowane. Wcześniej jadła co 3h,a teraz co 6-7h ,czasem po nocy mimo iż upłynęło nawet 9h nie jest głodna. Martwię się, że jest głodna. Wmuszam w nią jedzenie, to płacze. Często płacze bo męczą ją gazy przy jedzeniu i nie wiem czy przez to nie chce zjeść. Wieczorem zjada na śpiocha, odbije jej się i przesypia do 4rano . 

Kupki robi dziennie lub co drugi dzień, są normalne i siusiu też robi dużo. 

Czy to normalne, że robi sobie takie duże przerwy?

Czy Może trzeba zmienić mleko, skoro płacze przy jedzeniu. 

Pomocyy!!!!!

Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie warto radzić się pediatry czy położnej, ja podaje dziecku mleko Hipp zgodnie z zaleceniami producenta, maluch nie jest głodny, ale mleko jest też dobrze dostosowane do jego potrzeb żywnościowych. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...