Skocz do zawartości
Forum

Jak długie drzemki w ciągu dnia?


Rekomendowane odpowiedzi

moja Jagódka w ciągu dnia dość ładnie zasypia, założyłam sobie, że na dwie-trzy godziny czuwania przypada 1,5 godziny drzemki. Jednak zdarzały się dni, że potrafiła przesypiać po 4 godziny w południe, ale za to w nocy, ok 3-4 budziła się, jadła i....chciała się bawić - do 6 rano spanie z głowy:P
od tego momentu bardzo pilnuję już czasu popołudniowych drzemek

„Poród powinien być Twoim największym osi

Odnośnik do komentarza
Gość solange63

Ulla
eh a ja myślę, że dobrze, że nasze dzieciaki nas teraz przemęczą...mam nadzieję, że później będzie tylko lepiej

no co Ty?! ja sie nastawiam, ze teraz mam sielanke, a pozniej to sie dopiero zacznie... :o_noo: bunt nastolatka, dorastanie, pierwsza miesiaczka, pierwszy chlopak (no z tym, to akurat moj maz bedzie mial wiekszy problem :Śmiech:). Chociaz Ty Ulka masz syna, to powinno lepiej pojsc :D

Odnośnik do komentarza

fiona_
dziewczyny mam 3 miesiecznego szkraba i chyba mamy problem z drzemkami dziennymi,
dlatego tez pytam ile wasze pociechy przesypialy/ja w ciagu dnia?
u mnie jest tyle drzemek ile karmien, ale syn zazwyczaj spi 40-50 minut a po tym czasie budzi sie jeczy czasem krzyczy wiec wyjmuje go z lozeczka i bawimy sie, ale dosc szybko pojawiaja sie oznaki zmeczenia, tarcie czerwonych juz oczu, jeczenie, wyginannie itd, wychodzi na to ze jest zmeczony i senny, ale nie ma mowy by ponownie zasnol, broni sie strasznie, jak wloze go do lozeczka to krzyczy i szarpie sie. jesli zostawie go w spokoju to czesto jest placz i krzyk.
probowalam juz kilka razy po tej drzemce 40 minutowej wyciszyc go ponownie by zasnol, poklepywalam, glaskalam, szeptalam - nic. jesli pozostawilam go bez niczego, by sam sie supokoil , wyciszyl i zasnol, pojekiwanie przechodzilo w glosny placz.
macie pomysl jak temu zaradzic, lub wyczoc co sie dzieje? czy on na prawde sie nie wysypia w ciagu dnia (spi ok 4 razy po 40 -50 minut + w nocy 10- 12 godzin)? a moze nudzi go zabawa lub moja osoba?

Dzieci samu sobie ustalają rytm spania, jeden budzą się co godzinę by za chwilę znów zasnąć, inne ku uciesze rodziców od urodzenia śpią po kilka godzin, nawet w nocy. Dopiero około roczku, dzieci są w stanie przespać całą noc plus do 3 drzemek po dwie godziny w ciągu dnia, jednak tak naprawdę to nie ma stałej reguły, ponieważ to zależy od temperamentu dziecka i ustalenia pewnych zasad przez rodziców.

Odnośnik do komentarza

SklepSmyk_com
Dopiero około roczku, dzieci są w stanie przespać całą noc plus do 3 drzemek po dwie godziny w ciągu dnia

:o_noo: chcialabym zobaczyc roczne dziecko, ktore ma w ciagu dnia 3 drzemki po 2 godziny. a w ogole to skad ta teoria, ze okolo roczku dziecko jest w stanie przespac noc? z naukowego punktu widzenia, o przespanej nocy mowimy, kiedy dziecko spi jednym ciagiem 6 godzin i wiecej, a do takich "wyczynow" jest zdolne po skonczeniu 2 tygodnia zycia.

Odnośnik do komentarza
Gość solange63

Trzymaj sie Ulla :36_1_67:

pomysl sobie, ze synek niedlugo podrosnie i bedzie sie sam mogl soba zajac, a przynajmniej, pozniej nie bedzie sie do szkoly spoznial :D taki to typ slowika i chyba nie ma co z tym walczyc. chociaz serdecznie wspolczuje, bo ja jestem typowa sowa i tez byloby mi ciezko.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...