Skocz do zawartości
Forum

Płaska główka u niemowlaka


Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko , czy któreś z waszych dzieci miało ten problem? cały czas kładłam synka na boczkach do końca 3 m-c życia , ale od tego momentu sam się przekręcał mimo podkładania wszystkiego pod plecki i spłaszczyła się troszkę . czy główka ma szanse wrócić do swoich kształtów - zaokrąglić się ? teraz ma 5 m-c synek - do jakiego czasu jest czas na to ?

Odnośnik do komentarza

mam pytanko , czy któreś z waszych dzieci miało ten problem? cały czas kładłam synka na boczkach do końca 3 m-c życia , ale od tego momentu sam się przekręcał mimo podkładania wszystkiego pod plecki i spłaszczyła się troszkę . czy główka ma szanse wrócić do swoich kształtów - zaokrąglić się ? teraz ma 5 m-c synek - do jakiego czasu jest czas na to ?

Odnośnik do komentarza

Nie martw się iwonka. My jako świeżo upieczeni rodzice też dość późno zorientowaliśmy się, że trzeba uważać zeby dziecko nie trzymało za często główki na jednej stronie i główka naszego Tomcia też się spłaszczyła po jednej stronie i to dość znacznie. Teraz Tomek ma trzy lata i nie ma po tym śladu :)!

Odnośnik do komentarza

Mi doradzono, aby po skończeniu 1 miesiąca kłaść dziecko czasami spać na brzuszku. Jeszcz e nie próbowaliśmy, bo mamy troszkę czasu, natomiast naszym problemem jest układanie główki przez synka na jedną stronę. Nawet gdy uda nam sie go ułożyć na drugim boku i podłożyć coś pod plecki, potrafi po kilku minutach ułożyć się po swojemu. Obawiam się nie tyle spłaszczenia główki co zastania jakiś mięśni. Miał ktoś z Was taki problem?

Odnośnik do komentarza

monika.j
Mi doradzono, aby po skończeniu 1 miesiąca kłaść dziecko czasami spać na brzuszku. Jeszcz e nie próbowaliśmy, bo mamy troszkę czasu, natomiast naszym problemem jest układanie główki przez synka na jedną stronę. Nawet gdy uda nam sie go ułożyć na drugim boku i podłożyć coś pod plecki, potrafi po kilku minutach ułożyć się po swojemu. Obawiam się nie tyle spłaszczenia główki co zastania jakiś mięśni. Miał ktoś z Was taki problem?

Ja mialam podobnie, wogóle Julia urodziła się z deformowaną głowką czyli: nie było czoła całe czoło bardzo mocno było spłaszczone i wyciągnięte do tyłu do trgo lewa strona była bardzo spłaszczona. Lekarze powiedzieli bydziecko częściej kłaść na prawą strone i na wznak, więc tak robiłam, skutkiem był przykurcz mieśni bo mała wogóle nie kładła główki na lewą strone. Tak jak piszesz podkładanie poduszek i wszystkiego co możliwe kończyło się w szybkim stopniu przekręceniem główki na prawą strone.
zaczełam sama siedzieć przy niej jak spała czy się bawiła pilnowałam tego przez jakieś 3 do 4 dni prawie jej nie opuszczałam na krok mimo że spała po 3-4 godziny jadla i szła dalej spać. jak się przekręcała to ją trzymałam, blokowałam ręką by się nie miała siły przekręcić. układałam małą na prawy bok, lewy i na wznak co 15 min z zegarkiem w ręku. efekt: bardzo szybko było zauważyć poprawe teraz mała ma 10 mies i wogóle nie wygląda ze bylo coś nie tak. Główka u dziecka to bardzo dylkatna chrząstka którą można modelować na wszelkie sposoby do około 1.5 roku (nie jestem pewna, gdzieś to czytałam na forum lekarskim).
nie bójcie się deformacji główki, same wszystko wyprowadzicie tylko troche cierpliwości, przykurczu też nie ma się co bać, trzeba rozluźnić miesnie u dziecka i wszystko wróci do normy.

Odnośnik do komentarza

dziękuję bardzo za odp , nie sprostowałam że chodzi o tył główki - boki synek ma ładne zaokrąglone.
A ma spłaszczone tył dlatego że do ostatniego tyg tylko chciał leżeć na plecach , dopiero od 5 dni podnosi główkę na brzuszku - efekt 6 tyg rehabilitacji - ze wzg. na wiotkość osi karku . W ciągu dnia zaczęliśmy wykorzystywać to że synek polubił leżenie na brzuszku i kładziemy go tak spać. W nocy podkładam wszystko mu pod plecki żeby leżał na boczku ale synek tak zaczyna kopać że przekręca się na plecy i tak i tak . Mogę go 7 razy przekładać w nocy - a po 5 min już leży na plecach - już widzę efekt że ładniej ona wygląda ale nadal jest płaska- podobno jak mały zacznie turlać się, raczkować itp to wtedy wraca to do normy . Mam nadzieję ..

Odnośnik do komentarza

spanie na brzuszku powinno odbywać się pod kontrolą rodziców - i robię to tylko wtedy , gdy siedzę tuż obok , kładę go w pozycji - na pół boku i brzuszku z główką skierowaną w jedną stronę - i zmieniam mu pozycje - i tak synek jest na tyle zwinny że jak chce to przekręci się na plecki - ostatnio nauczył się obracać w ten sposób jak mu już nie podoba się .

Odnośnik do komentarza

Moja córka już urodziła się ze spłaszczoną( asymetryczną ) główką. Prawdopodobnie coś uciskało ją w brzuszku. Po dwóch miesiącach zaczęła spać na brzuszku i asymetria się zmniejszyła :) teraz prawie nie ma śladu. A było tak ze jak leżała na pleckach to główka jej uciekała na jedną stronę. Lekarka mówiła ze to niema wpływu na rozwój i ze włoski przykrjyą ale wszystko zmierza ku dobremu:)

Emiliai Lena dwa kradzieje a zarazem źródła energii :11_9_16:

Odnośnik do komentarza

ida
Nie martw się iwonka. My jako świeżo upieczeni rodzice też dość późno zorientowaliśmy się, że trzeba uważać zeby dziecko nie trzymało za często główki na jednej stronie i główka naszego Tomcia też się spłaszczyła po jednej stronie i to dość znacznie. Teraz Tomek ma trzy lata i nie ma po tym śladu :)!

pocieszyłaś mnie ::):

http://suwaczki.maluchy.pl/li-51561.png

Odnośnik do komentarza

Witam, jestem mamą 3-miesięcznej Marysi. Mała ma silne wzmożone napięcie mięśniowe i z racji tego nie chce wcale leżeć na bokach. Do drugiego miesiąca życia nie było większych problemów z tym. Teraz jest. Nawet jeśli uda mi się ją położyć na boku to pomimo podłożenia zwiniętego kocyka pod plecki ona i tak się przekręci :( ma dość spłaszczoną potylicę i to mnie martwi. Do kiedy kształtuje się główka u niemowlaka? Czy jest szansa, że Marysia będzie miała kształtną główkę?

Odnośnik do komentarza

Cześć.
Mój synek w wieku 3-4 miesięcy zaczął mieć płaską główkę. Na wizycie u pediatry wspomniałam o tym i nasza pani doktor stwierdziła, że ma tzw. "miękką główkę". Poleciła, by zrobić badanie na poziom wit. D3. Okazało się, że jej poziom jest niewystarczający mimo codziennego jej podawania. Synek dostał inną wit.D, w większej dawce, bo 1000 j. dziennie. Po 2 miesiącach badania wyszły juz prawidłowo. A główka też zaczęła się z powrotem odkształcać :-) ma jeszcze w jednym miejscu lekkie wgłębienie, ale pod włosami ;-)

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsvx1hpddkvnmbq.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/tuwys90.png

Odnośnik do komentarza

Mamy z mężem poduszeczkę mimos. Polecamy serdecznie wszystkim rodzicom. Efekty widzimy już pod 2 tygodniach. Produkt nie jest tani, ale naprawdę działa a to jest najważniejsze. Łatwy w użyciu, bo można prać, lekki. Coś wspaniałego i chyba to jedyny tego typu produkt typowy na takie "schorzenia" u dzieciaczków.

Odnośnik do komentarza

To naprawdę poważny problem i nie można go bagatelizować. Przeczytaj o tej historii: http://poduszka-mimos.pl/oto-historia-naszego-synka-z-mimos.html U nas był podobny problem, na szczęście szybko wykryty. Jest to naprawdę dobry produkt, my kupiliśmy poduszkę w tym sklepie: https://www.babymama.pl/poduszki-dla-niemowlat Mieliśmy rozmiar S dla dzieci o obwodzie główki w przedziale 36-42 cm. Kupiliśmy jak córka miała miesiąc i córeczka na niej spała do skończenia roczku. Są jeszcze inne rozmiary, nawet jest XS.

monthly_2019_10/plaska-glowka-u-niemowlaka_79441.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...