Skocz do zawartości
Forum

Dania dla dzieci ze skazą białkową


Gość kwiatuszek9876

Rekomendowane odpowiedzi

martusia9876
hej piszcie jakies przepisy dla dzieci ze skaza

Ja na razie nie znam mamy, kóra gotuje specjalnie dla dziecka ze skazą, ale mam nadzieję, że ktoś Ci pomoże.

Mój młodszy synek ma skazę, ale korzystam ze słoiczków ;). Jeśli skaza nie minie, to jak będzie starszy to już trzeba będzie pomyśleć o specjalnych przepisach.

Odnośnik do komentarza

hej

moj synek ma skaze i sama dla niego gotuje.
na sniadanko i kolacje je owsianke na mleku modyfikowanym (bebilon pepti 2)
na obiadek zupki z ziemniaka, marchewki, brokul, fasolka, pietruszka, kurczak, burak itp..
na deser owoce takie jak jablko, gruszka, banan, brzoskwinia.
w zasadzie dzieci ze skaza moga wszystko jesc byle tylko nie bylo mleka i wolowiny.

pozdrawiam
marta.

Odnośnik do komentarza

martusia
w zasadzie dzieci ze skaza moga wszystko jesc byle tylko nie bylo mleka i wolowiny.

Każde dziecko ze skazą jest inne. Mleka i wołowiny to tak ogólnie nie można. Ale nie wolno też masła, czasem kurczaka, jajka itd. Trzeba sprawdzać na co jest uczulone, niestety odbywa się to metodą prób i błędów.
Mój Maciuś był jeszcze 3 m-ce temu uczulony na banana, teraz może go jeść. Czasem trzeba poczekać kilka miesięcy żeby układ pokarmowy, immunologiczny czy jakiś inny był gotowy.

A, pediatra mówiła, że można spróbować dać obiadek z wołowiną, bo może się zdarzyć, że dziecko jest uczulone "tylko" na białko mleka a nie białko mięsne.

Odnośnik do komentarza

martusia9876 ja nie dawalam kaszki ryzowej bo bartek ma uczulenia na ryz. tak silne ze ma po nim wymioty az do oslabienia. daje mu owsianke na mleku modyfikowanym (beb. pepti 2) od 5 miesiaca. banana zaczelam dawac od 6 miesiaca. nie daje sloiczkow tylko sama wszystko gotuje ze wzgledu na alergie na ryz (wiekszosc sloiczkow zawiera grysik ryzowy)
dziubala bartek mial robione testy i jajko jest ok. ja nadal karmie go piersia i jak np zjem wolowine to on ma zaraz wysypke na twarzy i plecach.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...