Skocz do zawartości
Forum

Cycusiowe mamusie :)


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Dziewczyny!

Agus93 może masz akurat kryzys laktacyjny, bo takie się zdarzają i może akurat się złożyło w tym samym czasie, w którym zaczęłaś stosować krem. Jest już lepiej? Pij dużo wody i nie rezygnuj z kp, laktacja powinna się rozkręcić na nowo.

Monika naprawdę ucichł ten wątek, mi też bardzo szkoda. Nasze dzieci są bardzo podobne, najpierw nieprzespane noce, a teraz czytam, że mała na Tobie wisi :). My też to przerabialiśmy, na szczęście to mija, ostatnio nawet usłyszałam od Jasia, że nawet by mnie nie zabrał na zakupy - bo szykował się z dziadkiem. Nie wspomnę o tym, że w zeszłym tygodniu poszedł z kolegą, którego nie bardzo lubi i jego mamą do innego kolegi, co uważam za duży postęp, bo zawsze chciał wszędzie chodzić ze mną, a teraz jest coraz bardziej samodzielny i dobrze, bo od września pójdzie do przedszkola, już został przyjęty :). Z jedzeniem też lepiej, nawet ostatnio lekarka się zdziwiła, bo przekroczyliśmy 15 kg i w ciągu 2 miesięcy jasiu przybrał 1 kg :), ale przyjdzie lato, to znów wszystko wybiega. Mój synek to mała klucha, pierogów czy racuchów potrafi tyle zjeść, że nie wiem gdzie mu się to mieści :). Zamiłowanie do kuchni ma nadal, już się cieszy na przedświąteczne pieczenie ciast i pewnie do zawijania roladek też będzie pierwszy :). Chociaż czasami też miewa humory, ale na szczęście to jest tylko chwilowy napad i już jest w porządku.
A co do Lilki, to super, że ma apetyt i przykro mi z powodu waszego kp, ale po takich przebojach, które miałaś, to i tak godne podziwu jak długo dałaś radę, może teraz Lilka będzie lepiej spała. A co do przeziębień, to chyba nie mamy na to zbyt dużego wpływu, niby kp uodparnia, ale to nie jest tak do końca. Stomatolog też nam mówił, że przy takim długim kp Jasiu powinien mieć ząbki jak perełki, a ma próchnicę, ale na szczęście już jest opanowana i jest dobrze. A co do buntu dwulatka, to jak najbardziej u nas też było wcześniej, tyle, że mój synek od zawsze był bardzo krzykliwy i tak najczęściej okazywał niezadowolenie, co bywało stresujące - dużo cierpliwości Ci życzę. Na pewno jest Ci ciężko zostawiać małą w domu, ale uważam, że dobrze, że poszłaś do pracy, ja mam nadzieję, że też coś znajdę jak mały pójdzie do przedszkola, bo już rogów dostaję w tym domu :). A tak z humorystycznym akcentem - czytałam kiedyś o kroplach Zyrtec, że mamy podają je dzieciom kiedy chcą się wyspać, ostatnio Jasiu dostał wysypkę na rączkach i lekarka nam przepisała te krople. W ulotce było, że mogą powodować senność lub nadpobudliwość i problemy ze snem, śmiałam się, że u nas pewnie będzie ta druga reakcja, ale ku mojemu zdziwieniu miałam przyjemność doświadczyć 10 przespanych nocy :). Oczywiście w pierwsze ja się budziłam, ale później już spałam bez problemu. Miałam nadzieję, że po odstawieniu leku tak mu zostanie, ale niestety nie, no cóż, ale to nic i tak nie jest źle :).

Zdrowych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy oraz odpoczynku i wspólnie spędzonego czasu :)

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny,
Mam pytanie do Was o kp.
Nasza przygoda z kp miala ciezki poczatek bo synek byl wczesniakiem i przez pierwsze 3tyg walczylam laktatorem a maluch dostawal moje mleko najpierw przez sonde a pozniej z butli. Dlatego bylam bardzo dumna z Niego ze po 3tyg chcial jesc z piersi. Niestety trwalo to tylko do 4mż :-/
Bo maluch zaczal denerwowac sie przy karmieniu i w koncu wpadal w histerie jak tylko ukladalam go sobie do karmienia i skonczylo sie na karmieniu mm gdy lezal w lozeczku.
Teraz staramy sie o drugie dziecka i bardzo chcialabym karmic je dluzej stad moja prosba o jakies rady dotyczace kp. Czy takie histerie mogly byc spowodowane zanikaniem pokarmu? Od urodzenia synka pilam wymiennie femaltiker z innymi herbatkami. Gdy jeszze dzialalam laktatorem odciagalam mleka w ilosci co raz wiekszej (zjednej piersi nawet 120ml). Gdy zaczelam karmic bezposrednio piersia i zaczely sie problemy, sprawdzilam z ciekawosci jak produkcja a tam niecale 30ml z jednej. Rozumiem ze mogla ilosc pokarmu dostosowac sie do ilosci jakie synek zjadal..ale moze to byl powod zanikania pokarmu? Bo najpierw odciagalam tak duzo a pozniej on zaczal jesc roznie i sie zatrzymala laktacja?
A moze te histerie przez kolki? Od 2 mż maluch dostawał laktaze i odstawiałam mu ją stopniowo dopiero w 5mż.
Czy femaltiker pilyście w dluzszym okresie czasu? Pamietam ze na ulotce bylo napisane ze mozna do 14dni stosowac i pytanie czy faktycznie tylko tyle mozna. Ja stosowalam przez 14 dni,robilam tydzien przerwy i pozniej znow 14 dni pilam.
Bede wdzieczna za jakies wskazowki..
Swona droga szkoda ze nie znalazlam tego forum gdy mialam te problemy..

Odnośnik do komentarza

Annnit, to super ze przy takich problemach moglas karmic az do 4 mca, i z tego co piszesz to potem jak juz zaczal pic z piersie to przynajmniej bez problemow. 4 mc w Twoim przypadku mogl sie zbieg z tzw. kryzysem laktacyjnym, ktory pojawia sie czesto kolo 3 mca, ale wtedy "ksiazkowo" nalezy przystawiac dziecko czesciej aby sie produkcja zwiekszyla. Na pewno nie sugeruj sie tym ile dalas rady sciagnac laktatorem, ja karmilam do 15 mca a najwiecej ile moglam odciagnac laktatorem to gora 30 ml z jednej piersi po pol godziny. Podobno to nie jest zaden wyznacznik tego ile masz pokarmu, dziecko ssac samodzielnie potrafi wyssac o wiele wiecej niz laktator. Moze ta ruchliwosc jego byla spowodowana tym ze zaczal byc bardziej ciekawy swiata, ja mialam problemy z kp praktycznie do momentu az zaczelam wprowadzac stale pokarmy a tak to moja corka od poczatku byla "problemowa" w tej kwestii a juz wiercenie sie i krecenie bylo non stop. Mysle ze mozesz tez poprobowac zmiany pozycji, albo np. jak sie kreci to wziac na rece i odczekac i znowu przystawic. Polecam tez strone blogerki hafija.pl, ma bardzo wiele porad i artykulow. Ja z wielu skorzystalam. Co do femaltikeru to tez go stostowalam, podobno z wszystkich tego typu produktow jest najelpszy. Nie pialam go bez przerwy ale na pewno dosc czesto w takich jakis cyklach. Powodzenia z kolejnym kp.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdge85n8t7ol.png

Odnośnik do komentarza

Ja karmilam też do 4mies życia a potem laktator miesiąc i później miesiąc stopowania. 4 mies przebiegły bez problemu z jednej piersi było nawet 240ml wiec nie musiałam pić herbatek. Kryzysu też nie miałam bo mleka była aż nad to. U nas bolesne ząbkowanie sprawiło iż się zrazil i już więcej piersi nie chwycił. Nawet butelka w tamtym okresie było ciężko go nakramic a jeść musiał. I tak się skończyło kp bo butelka była dla niego wygodniejsza.

Odnośnik do komentarza
Gość EwelinaJohnOlivia

~martusia
dam wam rade cycusiowe mamusie. przyzwyczajajcie do butli jak najwczesniej bo pozniej dziecko nie bedzie chcialo nic poza cycem a tak nie da sie zyc..

Bedzie chcialo tylko nie od razu, mojej corce zajelo kilka podjesc i tygodni a syn od zaru zalapal i zlopal cala butle, kazde dzieciatko jest inne a piersia jak mozna to zawsze warto, to tylko kilka misiecy w naszym zyciu a dla dziecka najlepszy start.

Odnośnik do komentarza
W dniu 22/7/2009 o 9:45 AM, dorotea72 napisał:

 

newania współczuję ci z zębami - może skonsultuj z pediatrą sprawę znieczulenia, mnie czeka leczenie kanałowe, ale nie mam przeciwwskazań do karmienia, może to kwestia środka a w przychodni może używają byle czego

Jeszcze nie doczytałam wszystkiego, chciałam tylko podziękować Ninnare za pamięć:)

można dobrać znieczulenie tak aby nie było zagrożenia

Odnośnik do komentarza
Gość mamuśka

Drogie cyciusiowe mamusie !!

Karmcie jak najdłuzej ,ja karmiłam syna 1,6 roku,to był piekny czas kiedy mogłam sie do niego przytulić a on do mnie.Niestety syn juz ma 16 lat i nawet buzi mi nie daje.

Chcecie mieć duzo pokarmu ?pijcie dużo herbaty tz.bawarki i duzo soku jabłkowego

Trzymajcie sie cieplutko

Odnośnik do komentarza
Gość Karolina

Witam. Ja moją małą karmię już prawie 2 lata.Chciałabym aby już przestała tymbardziej ,że czekam drugie dziecko ale jakoś nie chce się odessać.Poza moim mlekiem je i pije praktycznie wszystko.Ostatnio zasmakowało jej kozie mleczko.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...