Skocz do zawartości
Forum

Cycusiowe mamusie :)


Rekomendowane odpowiedzi

Nie no pewnie Agulaf ja tam nie mam wyzutow sumienia ze zaczela jesc stale pokarmy jak miala 5,5 miesiaca a poza tym dziecko karmione piersia latwiej przekonac do stalych pokarmow bo zna juz bardzo duzo smakow.

Wiecie co ja mam siostreznice tez cycusiowa i 4 miesiace starsza od mojej, jeszcze jest karmiona cycem to tak na marginesie Ale jak moja przybierala od 300 do 500 to tamta przybierala do 500 do 700 a czasami kg na miesiac wiec nie ma reguly a siatki dla mnie wielka lipa

Unfortunately, my daydreams about being skinny are always interrupted by the sound of my own chewing.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-57644.png

Odnośnik do komentarza
Gość patrycja`81

to moj paczus wagowo jest "ciut" ponad siateczka,co traktuje jako komplement dla mych piersi:sofunny:
najblizsze wazenie mamy juz w srode,noi od razu poinformuuje polozna o mym planie karmienia,nawet jeszcze nie wiem jak Wikingi sie zapatruja na to,ale pdejrzewam,ze bez zadnych rewelacji

juz nie dlugo bede sie musiala szkolic,jak to jest z tym wprowadzaniem jedzonek,niby jescze dwa m-ce ale czas tak leci,a szczegolnie to widac jak sie ma takiego bobasa w domku:)
a na temat zywienia niemowlat to ja jeszcze zielona:oops:

Odnośnik do komentarza

patrycja`81
czesc Dziewczyny:)
poczytuje ostatnio ten temat,a teraz az mnie korci,zeby dolanczyc do zagranicznych rewelacji:
tutaj na zoltazke noworodkowa:duzo swiatla dziennego i mamusiowe mleczko-to tak przy tych "standardowych zoltaczkach"
ale ogolnie mi sie podoba szwedzkie podejscie do ciazy,porodu i niemowlat-wszystko jest normalne,naturalne(oczywiscie jak sie dzieje cos naprawde nie tak to juz wkraczaja z medycyna)

a teraz takie pytanko:czy jest tu jakas Cycusiowa Mamusia,ktora zamierza(lub juz ma to za soba,ew w trakcie) karmic Bobasa sama piersia do 6 m-ca (bez zadnego przepajania,dokarmiania-tylko sam cyc)??? pytam bo poszukuje"bratniej cycusiowej duszy":wink:

Hej Patrycja!
Ja mam taki zamiar! Jak na razie realizuje to w 100% :)

Odnośnik do komentarza

Medela ma takie specjalny kubeczek dla noworodków, mnie przydał się gdy odciągałam pokarm a mój synek był w inkubatorze. Ta firma ma też specjalną butelkę zwaną butelką Habermana dla dzieci, które mają problemy z karmieniem (poleca ją między innymi Tracy Hogg).
Co do karmień....Ja przez pierwsze 4 miesiące niczym nie dopajałam. Natomiast pierwsze pokarmy stałe zaczęliśmy podawać po 4 miesiącu, było to świadome, bo zdecydowałam się na nowy schemat żywienia (oczywiście pod kontrolą zaufanej pediatry, a właściwie dwóch), w którym pierwsze podanie glutenu następuje po 5 miesiącu. Początkowo były to tylko bardzo gęste soki przecierowe w ilości 1-2 łyżeczek, takie raczej smakowanie niż jedzenie. Ilość karmień piersią była w tym czasie taka sama. Nie stosowałam żadnych herbat ani glukozy, zawsze w upały, czy w razie potrzeby podawałam pierś.

http://www.suwaczek.pl/cache/f5f28db712.png

http://images6.fotosik.pl/343/ffc4bd148e4caa66.jpg

Odnośnik do komentarza

Agagt - a masz moze fotke tego kubeczka medeli? zastanawiam sie czy jest to tak samo proste rozwiazanie, bo zanim nabylam ten kubeczek to duzo dobrego o nim slyszalam i myslalam sobie co to za kosmiczny wynalazek, kubek dla 3miesiecznego bobasa?! i jak go zobaczylam to sie zdziwilam ze taki zwykly :) Ale spelnia swe zadanie :))
Co to za nowy schemat zywienia? moglabys cos o nim wiecej napisac?

http://www.alterna-tickers.com/tickers/786895.png

Odnośnik do komentarza

a ja sie witam jeszcze raz, bo pierwszy raz witalam sie dawno temu, bo pare stron wczesniej;)
moj Franio ma troszke ponad 3miesiace i caly czas jest tylko na cycu.. a dzis bylismy u poloznej ktora dala mi ksiazke do poczytania o nowym jedzonku, lektura jeszcze przede mna, ale..
Franek mi ostatnio troszke chorowal, wirusa jakiegos zlapal, goraczka byla wysoka, meczyl sie bidulek i slabo jadl..no i efekt taki ze za tydzien caly przybral tylko 50g ..
polozna powiedziala nam dzis ze jakies tam badania dowodza, ze lepiej zaczac wprowadzac pokarm juz od 4miesiaca.. no i nie wiem sama co robic:(
ja jestem wegetarianka od wielu lat.. i tak sie zaczynam zastanawiac czy moje mleko mu wystarcza..a tak bym chciala jak Wy tylko cycem przynajmniej do 6miesiaca.

Odnośnik do komentarza
Gość patrycja`81

czytalam gdzies ze karmienie po czwartym m-cu nie daje takich samych efektow jak do czwartego,wiec moize to o to chodzi ,ale nie wiem...
moja polozna "nie sprzedala" mi takich informacji,przyjela do wiadomosci moj plan karmienia,tylko na zakonczenie wizyty rzekla,ze jak Emilka bedzie miala wiekszy apetyt i mleko moje jednak nie bedzie starczalo to mam natychmiastowo dzwonic...a poki co tez dostalam ksiazeczke do poczytannia

a moj maluszek i moje mleczne piersi zostaly ocenione podczas fdzisiejszej wizyty u poloznej na celujacy:)

Odnośnik do komentarza

Klaudia wydaje mi sie ze jak masz dobrze dobrana diete i niczego w niej nie brakuje twojemu maluszkowi tez nie powinno a jak bedzie starszy to zobaczysz sama czy sie interesuje tym co wy jjecie wtedy zdecydujesz czy dac mu wczesniej jakies przeciery

Unfortunately, my daydreams about being skinny are always interrupted by the sound of my own chewing.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-57644.png

Odnośnik do komentarza

no tak Inka_80 wydaje mi sie ze moja dieta jest odpowiednia, nie jem miesa ponad 10 lat i nigdy nie chorowalam, nie mialam anemii..ale ja juz stara krowa jestem;) a co innego moje dziecko. no nic, poczytam jeszcze o zywieniu niemowlakow:)

ninnare na razie nic wiecej nie wiem, polozna "przebaknela" tylko o nowej diecie, mamy miec pogadanke przy okazji nastepnej wizyty, za miesiac, bo wtedy Franio bedzie mogl zaczac wcinac "papki". swoja droga ciekawa jestem czy bedzie mnie do tego namawiac. zobaczymy...

Odnośnik do komentarza

Bardzo wczesnie masz ostatnie szczepienie ja mialam pierwsze jak Maja miala 3,5 miesiaca A mam pytanko zaszczepili ci ja przeciwko gruzlicy i zoltacce
Ja w szpitalu przypomnialam sobie o gruzlicy i ma to szczepienie ale przeciw zoltaczce juz nie rozmawialam z GP i mi powiedzial ze on nie widzi potrzeby szczepienia ale ja bym chyba wolala zeby bla zaszczepiona

Unfortunately, my daydreams about being skinny are always interrupted by the sound of my own chewing.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-57644.png

Odnośnik do komentarza

inka_80
Bardzo wczesnie masz ostatnie szczepienie ja mialam pierwsze jak Maja miala 3,5 miesiaca A mam pytanko zaszczepili ci ja przeciwko gruzlicy i zoltacce
Ja w szpitalu przypomnialam sobie o gruzlicy i ma to szczepienie ale przeciw zoltaczce juz nie rozmawialam z GP i mi powiedzial ze on nie widzi potrzeby szczepienia ale ja bym chyba wolala zeby bla zaszczepiona

Inka, tu mnie zaskoczylas...
po pierwsze staram sie nie porownywac szczepionek z polski do tych tutaj - tu jest inny kraj i inne niebezpieczenstwa. tak to sobie wykminilam.
Tak wiec polegam na angielksim systemie szczepien, gdzie pierwsze jest jak dzidzia ma 6tyg, potem 12 a potem 16tyg. i pozniej jak ma 12 miesiecy i 13, a pozniej w wieku szkolnym.
Tak mam w red book i tak mi polozna mowila.
Dlatego cos mi tu nie gra. czemu Twoja Maja ma dopiero pierwsze?!

No i ta zoltaczka i gruzlica - to sa nieobowiazkowe? latne? na zyczenie?
Napisz cos wiecej.
A wiesz jak sie bedzie nazywac Twoja szczepionka? ja moge napisac co mam wpisane i moze porownamy?

http://www.alterna-tickers.com/tickers/786895.png

Odnośnik do komentarza

ninnare
inka_80
Bardzo wczesnie masz ostatnie szczepienie ja mialam pierwsze jak Maja miala 3,5 miesiaca A mam pytanko zaszczepili ci ja przeciwko gruzlicy i zoltacce
Ja w szpitalu przypomnialam sobie o gruzlicy i ma to szczepienie ale przeciw zoltaczce juz nie rozmawialam z GP i mi powiedzial ze on nie widzi potrzeby szczepienia ale ja bym chyba wolala zeby bla zaszczepiona

Inka, tu mnie zaskoczylas...
po pierwsze staram sie nie porownywac szczepionek z polski do tych tutaj - tu jest inny kraj i inne niebezpieczenstwa. tak to sobie wykminilam.
Tak wiec polegam na angielksim systemie szczepien, gdzie pierwsze jest jak dzidzia ma 6tyg, potem 12 a potem 16tyg. i pozniej jak ma 12 miesiecy i 13, a pozniej w wieku szkolnym.
Tak mam w red book i tak mi polozna mowila.
Dlatego cos mi tu nie gra. czemu Twoja Maja ma dopiero pierwsze?!

No i ta zoltaczka i gruzlica - to sa nieobowiazkowe? latne? na zyczenie?
Napisz cos wiecej.
A wiesz jak sie bedzie nazywac Twoja szczepionka? ja moge napisac co mam wpisane i moze porownamy?

W Polsce tez jest taki system szczepien: 6 tyg, 12 tyg. itd. Myslalam, ze tak jest wszedzie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...