Skocz do zawartości
Forum

Cycusiowe mamusie :)


Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny. W sobote bylysmy w szpitalu na kontroli lekarz teraz nam kazal co 3 dni przez 2tygodnie zmieniac opatrunki na lewej raczce i22 mamy sie pojawic na kontroli i powiedzial zw wydaje mu sie zie dwfinitywnie zakonczymy leczenke .blizn powinno nie byc . W tym roku tylko na kazde slonce musimy zaslaniac raczke bo zrobia sie przebarwienia ale zaslaniac mysle ze nie bedzid problemu kupi sie jakas cienka bawelniana chustd i sie bedzie wiazac ;) ciesze sie ze tak sie to skonczylo . :) napisze potem wiecej . Milego dnia

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/21243http://www.suwaczki.com/tickers/x7g1egz2xvcderxt.png[url=]

Odnośnik do komentarza

No wiec czekam u dentysty ;) tak es-ze, troche sie priorytety i perspektywa pozmienialy ;)
Czytam o Waszych sukcesach pieluszkowych, naprawde super ze tak Wam dobrze poszlo/idzie bo przeciez Kajka jeszcze taka malutka! A jak szybko zalapala o co chodzi, no ale Twojej pracy duuuzo w tym tak jak piszesz, dopuki nie ma sie dzieci trudno to sobie nawet wyobrazic ile czasu i energii trzeba poswiecic. Niektore dzieci sa moze mniej wymagajace ale my tutaj, na tym watku, mamy raczej te bardziej ;) dlatego pewnie tu jestesmy! :) bo wszystkie tu trafilysmy z jakims problemem a nie "tylko" dlatego ze nam sie w domu nudzilo, choc to tez bylby dobry powod ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3i09k8nae1ac3.png

Odnośnik do komentarza

Monika u Aleksa skaza bialkowa plus alergia na jajka objawila sie egzemą. Dosc szybko zaczelismy robic testy i wyszlo o co chodzi wiec nie bylo tragicznie ale ja przez to bylam na scislej diecie (nie tylko brak nabialu i jajek bo podejrzanych bylo duzo rzeczy) ktora kosztowala mnie troche zdrowia i nerwow. Ale bylo minelo, juz nie jestem taka chuda jak wtedy ;) Nie chce tu uchodzic za wszystkowiedzaca ale musialam niezle naciskać na lekarza zeby w koncu przestal opowiadac ze egzema to "sie bierze z powietrza" i dal skierowanie do alergologa.

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3i09k8nae1ac3.png

Odnośnik do komentarza

Wywijaska ciesze sie ze Jasiu lepiej spi, takie przespane noce na poczatku zdazaja sie tylko od czasu do czasu ale to juz dobry znak ze cos sie zmiena. Mam nadzieje ze zeszla nie byla zbyt ciezka? Wiem jak to jest jak jest sie z tym samej.. ja tez, mimo ze maż w domu, jestem sama gdy przychodzi do nieprzespanych nocy czy choroby bo moj mąż nie dalby rady wstawac w nocy a potem pracowac caly dzien do nocy tym bardziej ze dojezdza codzienne samochodem nieraz 1.5 godz w jedna strone. Balabym sie ze zasnie za kierownica.. wiec wiem jak sie czujesz ryczac w nocy ze zmeczenia i bezsilnosci. Ale wierze ze bedzie lepiej, w koncu nasze dzieci z tego wyrosna. Potem z kolei nie bedziemy spac czekajac az wraca z imprezy ;)

Ola wyobrazam sobie ze jestes zmeczona po nocnym wstawaniu bo przeciez rano do pracy.. Stasiu kiedys budzil sie na jedzenie a teraz wystarczy ze go uspokoisz i dalej spi? Aleksowi ostatnio znow sie zdaza obudzic w nocy i wiercic przez godzine ;( juz nie mowiac o tym ze raz w nocy jest placz bo chce butle z mlekiem.. a juz bylo tak ze tylko poglaskalam i spal dalej. No nic zobaczymy. Trzymaj sie w delegacji.. ja tez tak mam, lapie sie na tym ze martwie sie jak maly zostaje z malym sam, wydaje mi sie ze ja najlepiej zgaduje o co biega gdy placze itd. Ale na pewno bedzie dobrze, juz zostawali razem a Ty wyjezdzalas :)

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3i09k8nae1ac3.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, czy Wasze dzieci też w pewnym momencie podczas karmienia zaczynały się wiercic, rozglądać, podnosić nogi, patrzyć w oczy, "gadać" podczas ssania? Mała jak zaspokoi ten pierwszy głód, to nagle zaczyna tak się zachowywać. Ale przez to nie je też efektywnie. Śmieszy mnie to zachowanie, dziecko już jest takie bardziej komunikatywne.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdge85n8t7ol.png

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny. U nas dzisiaj szalony dzien,wczoraj wieczorem Jasiu obudzil mi sie kaszlac i plakal dosc dlugo bo nie mogl sie uspokoic. Pozniej znow o 3 obudzil go kaszel i nie mogl zasnac przez 2 godziny. Bylismy dzisiaj u lekarki,stwierdzila ze osluchowo jest czysty i to kaszel jak zaciagnie z nosa katar wiec mnie uspokoila. Ale przepisala Zyrtec bo Jasiu juz drugi raz ma ten katar i ona nie wie czy od zebow czy alergiczny wiec sprobujemy czyms na alergie. Troche mnie zdziwila bo jest raczej ostrozna z lekami i tutaj wolalabym poczekac bo dopiero od kilku nocy jest lepiej wiec pewnie dopiero te zeby skonczyly wychodzi i nie wiem tak do konca czy powinno sie w takiej sytuacji podawac Zyrtec jesli nie jest pewna czy to alergia? Stosowalyscie kiedys Zyrtec u dzieci?
Es_ze masz racje ze nie ma co mieszac dziecku z pieluszka i skoro Kajka jest juz tak swiadoma to dobrze ze na noc ma tetre. Jasiu w dzien zupelnie nie zwraca uwagi na mokra pieluche i nie mowi ze siusia a z kupka mial kilka dni troche problemow i teraz przezywa kazdego "bąka" a jak przychodzi do kupy to zrobi i nawet sie nie odezwie wiec.mysle ze dluga droga przed nami,ale i to trzeba przejsc :-).
Mamuskaa,dobrze ze Wiki tak ladnie sie raczki goja. Wylala sobie goraca kawe czy jak to sie stalo? Bo chyba nie pisalas. Bedziesz miala co pilnowac latem zeby nie miala sladow.
Szara, fajnie ze napisalas. Znam ten temat kiedy wyjscie do lekarza staje sie rozrywka :-). Jasiu lepiej spi ale i tak sie czasami obudzi 3-4 razy tylko przynajmniej szybko zasypia.

Odnośnik do komentarza

Szara,szkoda, że macie z tatusia taki mały pożytek, też się umęczysz codziennie, czasami jest ciężko.
Monika, to chyba normalne zachowanie u maluchów, że zaczynają się gimnastykować przy cycu :). Jasiu też tak miał i też miałam ubaw jak mi gadał z cycem w buzi :). Dobrze, że Lilka tak reaguje, może w końcu się więcej światem zainteresuje i nie będzie Ci ciągle wisieć :). A jak Wasze noce?

Odnośnik do komentarza

Szara, butle właśnie daliśmy raz czy dwa, ale okazało się ze tylko troszkę popil i potem nie chciał i zasypial. Tylko to może też inaczej, bo ja karmiłam w nocy tak do 9 mca, potem syn zaczął przesypiac noc, i karmienie się skończyło. W dzień potem mm nie za bardzo chciał pić wiec butla poszła w odstawke. Co innego jeśli dzieci lubią mleko, no i długo piją z butelki. Czy w dzień tez pije z butelki? Widzę ze ile dzieci tyle różnych zachowań :-)
Wywijaska ja nigdy nie podawałam Zyrtecu ale przy chorobach jeśli była to syn miał często clemastinum który też jest przeciwalergiczny, wówczas nie przyjmuje się innych leków o podobnym działaniu. Potem jak wyszło ze jest alergikiem to dostał już inne leki. Ale wiem ze ten Zyrtec jest bardzo popularny. Myślę że możesz spróbować, wprawdzie efekt może być dopiero po paru dniach, tygodniu. Ale może zadziała. Jeśli nie to odstawisz.
Ja juz nie chce Wam pisać o problemach z kp. Co się ciesze ze lepiej to czar pryska, ostatnie dni były poukładane, Mała faktycznie mniej wisi, udaje się ją raz za czas uspac inaczej niż przy cycu. Ale dziś już gorzej znowu, do tego znowu mikro przyrost wagi. W nocy budzi się w sumie często ale widzę ze to bardziej takie chwilowe wybudzenia aby trochę pociumkac, wydaje mi się ze je w nocy mniej. Sama już nie wiem, ponieważ urodziła się dużą to ma spory zapas, ale jednak ciągle czuje ze jest niedojedzona. Może ciekawi się bardziej światem ale z głodnym brzuchem.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdge85n8t7ol.png

Odnośnik do komentarza

Szara,kolezanka walczyla chyba z miesiac z synkiem bo budzil sie raz na mleko i spal dalej ale lekarka kazala jej go oduczac bo juz mial poltorej roku i wazyl jakies 13 kg,z reszta po nim widac ze lubi jesc. Wiec lekarka stwierdzila ze powinna go juz oduczyc bo on nie potrzebuje tego mleka,budzil sie dlugo ale konsekwentnie dawala mu wode i w koncu przestal sie budzic. Oczywiscie najczesniej nie chcial tej wody i byl bunt. Troche im zeszlo bo to jest maly zarlok ale udalo sie. A Ty kiedy bedziesz u lekarza zeby ewentualnie sie skonsultowac? Czy Twoj lekarz nie doradzi w tym temacie?

Odnośnik do komentarza

Szara,ostatnio jak Stasiu jak się budzi, to wystarczy go wziąć na ręce (nawet na siedząco ) albo położyć obok siebie i przytulić - wtedy zasypia. Teraz jak M.jest z nim w domu, to go bierze na ręce lub na kolanach mu siedzi/leży i tak zasypia. Jak wróciłam z poprzedniej delegacji i skończyliśmy kp, to był "chwilę" problem, bo jak się budził w nocy,to chciał żeby go nosić po całym domu,czasem na pionowo,czasem leżał jak niemowlaki i chciał, by go bujać...A swoje już waży i to męczy starą matkę ;) plus bywało już tak, że nie miałam siły psychicznie codziennie wstawać z klocuszkiem z łóżka i łazic tyle, bo potem sama miałam problem z zaśnięciem, a rano do pracy...
Teraz nie budzi się na cycka,ale mam przygotowany bidonik z wodą przy łóżku i pije czasami.

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny dzieki za odpowiedzi i podpowiedzi! Ciezka sprawa z tymi nockami.. gdy chcialam skonczyc kp to dalam w nocy mm (nie nutra tylko zwykle bo juz wtedy mogl pic) i tak zasmakowalo ze do teraz uwielbia. Wtedy szybko przestal sie domagac mleka w nocy.. a teraz od paru tygodni znowu! Najgorsze jest to ze np zeszlej nocy obudzil sie z placzem, probowalam uspokoic ale sie nie dalo, dostal mleko, wypil, dalej plakal, zaswiecilam lampke - przestal a potem znow placz, potem wiercenie sie przez 2 godz i pobudka o 11 "rano".. mam wrazenie ze ma jakies koszmary i to go calkiem rozbudza..

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3i09k8nae1ac3.png

Odnośnik do komentarza

Monika Aleks tez jak mial okolo 4 mies to zaczal wiercic sie przy cycku, wiercenie sie przy jedzeniu zostalo mu zreszta do dzis ;| moze sie to zmieni gdy pojdzie do przeszkola i zobaczy jak jedza inne dzieci.. same! ;)
Wcale nie zanudzasz piszac o kp, w koncu to nasz glowny temat :) a jak jest dzisiaj? Jak czesto Lilka je w dzien? Wydaje mi sie ze skoro lekarz nie panikuje to chyba jest ok z waga..

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3i09k8nae1ac3.png

Odnośnik do komentarza

widzę że się znowu pojawiło pytanie o karmienie nocne.

Ja oduczałam w ten sposób, ze eliminowałam kolejne karmienia. Pierwsze zauważyłam zależność, że jak nie dawałam pierś po 20 tylko najwcześniej o 1 w nocy, to rzadziej się budziła po 1 na jedzenie. Więc do 1 w nocy choćby nie wiem co to smoczek albo bujanie na ręce. Żadnej wody a tym bardziej soczku. Potem eliminowałam z dołu karmienia, czyli jak wstawała o 5 to wstała, musiała poczekać na pierś, bo przebierałyśmy się itp. td. To wymagało konsekwencji i samozaparcia. A potem wykluczyłam jedyne karmienie o 1 w nocy bujaniem lub dawaniem smoka.

Niby proste a byłam nieżywa ale szczęśliwa. Czułam się po tym wszystkim tak jak obecnie po odpieluszkowaniu, "trochę" orki ale jest efekt :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, czuje ze to koniec. Od dwóch dni Lilka juz nie zachowuje się spokojnie, w dzień jest niecierpliwa przy piersi, jak przestaje lecieć to pierwsze mleko które tak szybko spływa to się denerwuje, puszcza, potem jak tak ja przekladam od prawej do lewej to w końcu albo jest zmęczona albo przestaje jeść i się rozgląda, gada. U mnie w głowie znowu źle myśli, mój mąż na okrągło tylko ze ona głodna, że mało mleka. Adama.... W nocy tez je mniej, kiedyś to ciągnęła a teraz 2 minutki i sen. Oczywiście odciągnąć nic nie mogę. Masakra.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdge85n8t7ol.png

Odnośnik do komentarza

Monika nie wiem co doradzic.. a jakbys jeszcze porozmawiala z pediatra? Ta Twoja co mowi w kwestii kp, mowi zeby dokarmiac? A jest mozliwosc konsultacji z doradca laktacyjnym? Z tego co wiem to to pierwsze mleko jest najbardziej wodniste i dobre dp ugaszenia pragnienia a dopiero po chwili leci to bardziej tresciwe. Jesli Lilka nie ma cierpliwosci sie pomeczyc i szybko rezygnuje to moze faktycznie bardziej gasie pragnienie niz sie najada. Tylko czemu tak szybko sie denerwuje..

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3i09k8nae1ac3.png

Odnośnik do komentarza

Tak sie zastanawiam nad tym odruchem ssania u malych ssakow ;) Najwyrazniej potrzebuja miec cis w buzi nawet gdy nie sa glodne bo to je uspokaja. Jak nie piers to smoczek albo kciuk. A jesli za kazdym razem dostaja piers to pociagaja pare lykow pierwszego wodnistego mleka i moze tym sposobem nie sa tak glodne zeby sie "przylozyc" ;) i dotrwac do tego bardziej sycacego. Bo piciem tez gasi sie glod, to tak jakbysmy my wciaz cos popijali, mleko, soki.. glod mozna oszukac piciem. Ja w zadnym razie nie krytykuje Ciebie ani mam ktore daja piers gdy dziecko placze, zwlaszcza dziecko bezsmoczkowe i zwlaszcza wtedy, gdy zadne noszenie czy bujanie nie uspokaja placzu. Tylko tak sie zastanawiam co robic w takiej sytuacji, nie mozna zostawic zeby plakalo bi nie tedy droga. Z drugiej str jak sie oglada filmy gdzie maluchy caly czas caly czas wisza na cycku (mowie o spolecznosciach tradycyjnych) a chude nie sa to najwyrazniej to wiszenie tam dziala ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3i09k8nae1ac3.png

Odnośnik do komentarza

Szara,a moze Aleks je mniej w dzien i dlatego w nocy chce dojesc?
Monika,chyba wspominalas ze lekarka mowila ze moze warto sprobowac Lilke dokarmic? A w ogole mala pije z butelki? Moze gdybys wprowadzila na razie jedna butle mleczka w dzien i zobaczysz jak to bedzie czy zje wiecej i czy bedzie wtedy spokojniejsza. Tylko jest takie niebezpieczenstwo ze jesli Lilka sie tak szybko denerwuje przy piersi to z butelki jej bedzie latwiej lecialo i wtedy moze juz w ogole nie chciec cyca. No ale na sile nic nie zrobisz. Nie,zebym Cie namawiala zeby zrezygnowac z kp ale moze jesli dasz jej ta jedna butle to bedziesz miala lepszy obraz tego czy jej zachowanie tzn krotkie picie jest wina kp czy po prostu ona tak malo je a czesciej.
U nas wczoraj kiepski dzien,Jasiu poplakiwal a najelpiej jakby byl caly czas na rekach a ja dzisiaj jestem cala obolala. Katar mu jeszcze nie minal do tego ma taki brzydki kaszel jak zaciagnie z nosa,masakra. I juz kilka nocy spi ze mna bo wtedy sie tak czesto nie budzi.
Moge sie w koncu pochwalic ze tak jak Es_ze,zostalam moderatorem charytatywnym na forum :-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...