Skocz do zawartości
Forum

Cycusiowe mamusie :)


Rekomendowane odpowiedzi

Margeritka
u nas z zupkami i warzywami jakiegoś rewelacyjnego postępu nie ma, dwa razy w tygodniu lub raz zje 50 lub 70 ml (raz się zdarzyło 100 ml zupki), a reszta to łyżeczka, góra dwie, trzy, warzywa lądują na podłodze, bo ostatnio Ola uwielbia, jak coś spada...a czasem są takie dni, że ani kaszki ani owoców ani nic...tylko cycek

Moja ma prawie 16m-cy i jest tak samo.

Odnośnik do komentarza

Ula Hania ma to samo,ja nie mam problemu wyjść mogę iść nawet na pół dnia ona w tedy je chlebek,zupki,i inne rzeczy ale jak tylko mnie zobaczy na horyzoncie to nie ważne że właśnie skończyła swoją porcję ona mnie rozbiera i kładzie mi się na rękach że mam ją karmić.
A wieci ile mi ona zjada na śniadanie jedną całą kromkę dużego chleba,odkrajam tylko skórkę tą dolną i reszte zjada.

Odnośnik do komentarza

Margeritka
u nas z zupkami i warzywami jakiegoś rewelacyjnego postępu nie ma, dwa razy w tygodniu lub raz zje 50 lub 70 ml (raz się zdarzyło 100 ml zupki), a reszta to łyżeczka, góra dwie, trzy, warzywa lądują na podłodze, bo ostatnio Ola uwielbia, jak coś spada...a czasem są takie dni, że ani kaszki ani owoców ani nic...tylko cycek

Margeritka to jest zupełnie normalne :) Moja też zjada tylko troszkę. Dziecku niczego nie brakuje, nie martw się. W cycu ma wszystko czego mu potrzeba. Pewnie, że są dni i teraz coraz częściej, że zjada coraz więcej "stałych". Ale dużo jest takich dni, że większość tego co jej przygotuję ląduje w koszu. Trochę zje, trochę wyrzuci, trochę wetrze w blat. Ja jestem mistrzynią nieliczenia tego ile dziecko je. Wychodzę z założenia, że dziecko z zasady się nie zagłodzi. Moje zresztą na zagłodzone nie wygląda :D

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. Mam pytanie :) Czy to normalne, że dzidzi na cycku nie przesypia nocy i budzi się nawet po 2-6 razy w nocy? Moja Misia jest z 7 kkwietnia i do tej pory jej spanie jest koszmarem :) JUż ciul ze mną bo ja już się przyzwyczaiłam ale martwię się o Nią.. wkońcu sen jest bardzo ważny dla rozwoju takiego małego szkraba :)
A tak po za tym to przymierzam się do odstawienia od piersi.. i zastanawiam się czy poprostu nie pozbyć się pokarmu z piersi... i jak Misia zobaczy, że w piersi nie ma pokarmu odechce się jej cycusia...
Pomóżcieeeeeeee mi! :) Dziękuje!

Odnośnik do komentarza

Marzena- ja podobnie jak Ty nie liczę ile zjadła... Nawet jak jej zrobię kolację, to zazwyczaj wychodzi jaglanki za dużo i całą michę trzymam i daję po trochu, mała dostaje też trochę do miski swojej, ja co którąś łyżeczkę podjadam... Obiad jak je, to pies resztki zjada, więc nawet nie wiem ile ich jest, bo rzuca się na nie jak tylko powiemy do Oliwki: "Idziemy myś rączki" ::): Zje ile będzie chciała. Było, zę martwiłąm się że jest niejadkiem, ale weszłam na forum na gazecie mam niejadków i stwierdziłam, ze moja i tak nieźle je ::):

Margeritka, moja tak do roku mało co stałego ruszała, tylko cyc... Jeszcze do niedawna myślałam, zę nie rozstanie się z cycem na długo, a teraz jest tak, że w dzień się nie domaga, poza małymui wyjątkami, cycka wieczorem i rano, a w nocy już tylko raz :D A niedawno sytuacja wyglądała całkiem inaczej ::): Dzisiaj jak byłyśmy u mojej siostry, to żeby ją zająć, zeby dokończyć rozmowę, to dałam cyca, mała pomlaskała dwa razy i zacęła mnie w niego klepać, w ten sposób daje znać, zę cyc pusty i poszła się dalej bawić ::): A jakiś czas temu przyssała by mi się na dłużej i chciała by drugiego. Nie spodziewałam się, że sytuacja z cycem zmieni się tak praktycznie z dnia na dzień :D

Odnośnik do komentarza

aleksandrawzorek- jeśli dzidzia się tak budzi, to widocznie ma taką potrzebę, jesli odstawisz jej cyca, to nie masz gwarancji, że nie będzie się nadal budzić. A mając cyca łatwiej się uspokoi i zaśnie z powrotem ::): A dlaczego chcesz juz odstawiać? męczy Cię karmienie? Jeśli nie, to nie rezygnuj z tego, Twoje mleczko jest dla niej najlepsze. Może w nocy daj jej wodę w butelce i odstawi cyca w nocy, wiem, zę na niektóre dzieci taki zabieg działa, ja nie próbowałam. A w dzień karm, np o określonych porach ::): Mam urodziny tego samego dnia, co Twoja córcia ::):

Odnośnik do komentarza

Jestem zdania, że dziecko za żadne skarby nie da się zagłodzić. No chyba, że jest chore.

aleksandrawzorek, a ile ona je w ciągu dnia? Może za mało kalorii sobie dostarcza w ciągu dnia albo za mało pije w ciągu dnia? No i jest jeszcze możliwość, że masz za ciepło w pokoju w nocy (lub jest za ciepło ubrana) i dziecko suszy z tego powodu. Ewentualnie zjada za mało na spanie i jest głodna. Może powinna na noc zjadać więcej?

Odnośnik do komentarza

aleksandrawzorek moja z 9 kwietnia i też budzi się w nocy na jedzenie - czasem dwa razy, czasem trzy, a czasem co godzinę. To normalne, widocznie ma taka potrzebę. Gdyby brakowało jej snu to spałaby, a nie ciągnęła cycka :D Może małej chodzi o to, żeby się przytulić - mojej czasem o to chodzi. Zawsze próbuję ją najpierw przytulać, a jeśli to nie pomaga to cyc - chyba, że od razu widać, że cyca szuka to daję od razu.
Podanie butli niczego nie gwarantuje, może się budzić równie często, a jeszcze będziesz musiała wstawać, żeby butlę szykować. A tak wyciągasz cyca i gotowe :D

Odnośnik do komentarza

Moja Miśka nie lubi mleka modyfikowanego :) I nie sądze, żeby kiedykolwiek je już jadła :) Jak jej daje butelkę w nocy z herbatką do mnie bije i się drze heheheeh ;) A zjada tak rano 8-9 - kaszka bobovita 150ml, ok. 12 drugie śniadanie bułka np z parówką, jajecznica lub bułka z serkiem topionym, o 15 obiad przeważnie warzywa, ziemniaki i mięso od czasu do czasu i o 18 albo kaszka bobovita albo kaszka błyskawiczna na mleku krowim 200ml z jogurtem 100g.... :) W ciągu dnia wypija ok. 300-400 ml herbatki i czasem cycek :) A w pokoju gdzie śpimy skręcone kaloryfery co by się lepiej spało :) szyjka i nóżki ciepłe co najważniejsze :) a ubrana w body z długim rękawem i spodenki do piżamki :)

Odnośnik do komentarza

aleksandrawzorek- to dużo Ci je Twoja córcia, moja w wieku Twojej nie jadła połowy z tego, proponowałam jej, ale zazwyczaj na propozycji się kończyło:Oczko: I widzę że nie jest cyckoholiczką, przynajmniej nie dzienną, hihi. Jeśli Ciebie to nocne cyckowanie nie męczy, to bym odpuściła i dawała dalej cyca, moja w wieku Twojej córci też tak często się budziła i to trwało jeszcze do niedawna, dopiero niecały mc temu zaczęła mi lepiej sypiać... Tylko, że u nas gorąco w nocy i niestey nie bardzo mam co z tym zrobić... A jesli u Was wszystko jets ok, mała dużo pije w ciągu dnia, temp ok, to widocznie Twoja córcia ma potrzebę bliskości, niektóre tak mają :):

Odnośnik do komentarza

Wg mnie mało je. Albo nadgoń w dzień cyckiem, albo dorzuć jeszcze jeden posiłek. Ja bym to widziała tak (oczywiście to moja sugestia, nie musisz się stosować :)) 8-9 śniadanie kaszka+owoce, 11-11.30 zupka jarzynowa lub np. jajecznica, kromeczka, pomidor, 13-14 II danie: mięsko+jarzynka, 16 deser (owoce+ wafel ryżowy/ jogurt z owocami/ kisiel/budyń), 19 kaszka+ owoce, poza tym cyc na żądanie (pewnie wystarczy tylko do usypiania :D). Do picia woda, kompot, herbatki zaparzane. Nie wiem jakie jej dajesz herbatki, ale jeśli te w granulkach to one są mocno słodzone i "oszukują" głód - dziecku w dzień nie będzie chciało się jeść, a później w nocy nadrabia. Możesz z tego schematu wyrzucić 1 posiłek (np. deser) i wtedy cyc "do dna". Powodzenia

Odnośnik do komentarza

Margeritka
no moje też na zagłodzone nie wygląda, co czuję, jak ją noszę:) dobrze, że moje dziecko nie odbiega od normy...moja babcia ciągle pyta o to jedzenie, bo moja kuzynka rodziła tego samego dnia, co ja, a mały Olek zjada wszystko:)

Mów babci, że na śniadanie Ola je pół bochenka chleba, na obiad talerz zupy i schabowego oraz pół wiaderka ziemniaków, a na kolację jajecznicę z 5 jaj :Oczko: Albo mów, że nie je nic, bo dba o figurę, a z małego Olka wyrośnie zawodnik sumo :Oczko: *(niepotrzebne skreślić) Margeritka nie daj się wciągnąć w to porównywanie, dzieci są różne. Proponuj Oli jedzenie kilka razy dziennie, w końcu zacznie jeść. Jeśli rośnie prawidłowo to nie masz się czym przejmować

Odnośnik do komentarza

Marzena- to ja mam może inne podejście do jedzenie przy moim niejadku. U nas jest tak z jedzeniem:
8:00 cyc,
10:00 śniadanie (jajecznica, owsianka, to najczęściej, czasem coś innego, do tego sok lub owoc) niestety ostatnio całkowicie odmawia i śniadań,
potem cyc przed drzemką (ale ostatnio go nie ma codziennie),
13:00 lub 14:00 - zależy ja się obudzi, takie jakby drugie śniadanie - np serek z biszkoptem, kisiel z tartego jabłka lub zupa,
przegryza w międzyczasie jakiś owoc, paluszki... Ale rzadko, bo nie zabardzo lubi przegryzać...
17:00 obiad (wiem, że późo jak na maluszka, ale jemy wspólnie jak tata wraca z pracy),
19:30 kolacja (zazwyczaj jaglana z owocem) i popija cycem przd zaśnięciem
w nocy budzi się ostatnio raz :D

Odnośnik do komentarza

Marzena czy ja wiem czy mało :) może ja źle napisałam . Wiadome, że rano jest cycek bo mama ma nadzieję, że jeszcze pójdziemy spać. Jak zje kaszki rano 150ml około to do tego pomarańcz lub jabłko lub 2 mandarynki... ostatnio nawet kiwi zjadła ;) Później je całą bułkę np z parówką, na obiad np albo zupa (czasem je 2 miski) albo przecier, i kaszkę na dobranoc ok 250ml zjada o 18-18.30 bo o 19 to już Misia ma Pseudo zgona heheheh :)
Szkoda, że nie mogę wstawić zdjęcia zkompa to bym Wam pokazała jak ostatnio je podaje drugie śniadanie :) Siedzi w swoim jedzeniowym foteliku i na swoim stoliczku w kupkach układam np troszkę pomidora, ogórka, parówkę, ser żółty i parówkę czy też wędline :) Jak coś jej nie smakuje to odrazu gleeeba :) Ale ostatnio na całe szczęście tylko pomidor wylądował na glebie :)

Odnośnik do komentarza

E, to spoko, bo z tego co najpierw napisałaś to mi się zdało tak mało przed południem. Pewnie budzi sie w nocy, bo ten typ tak ma :D

Jadziku u mnie konkretnie to też nie ma 5-ciu posiłków, bo cyckiem nadrabiamy. Na razie wychodzi takie 3 i pół :D czasem 4. To był taki przykład dla Aleksandry, bo jej córa już ładnie zajada :) Pozazdrościć :D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...