Noworodki i niemowlaki

KOLKA - koszmar każdego maluszka

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~MKKMMK

~MKKMMK

Bobotic stosowaliśmy ale nie było niestety efektów ;/ espumisan w kropelkach i katater pomogły od razu

dariolka195

dariolka195

Moja córka kolek nie miała,ale w rodzinie dwóch chłopców miało i espumisan w ogóle nie pomagał.

Słyszałam że podobno chłopców częściej łapie kolka niż dziewczynki.

33791 dariolka195 Kobieta, 30 lat, Rytro
Annie

Annie

Z kolką można próbować walczyć masażem rozgrzanego brzuszka, w wątku o masażu maluszków trochę o tym jest. Żeby jak najlepiej powalczyć z objawami trzeba działać regularnie i najlepiej wg jakiegoś sposobu, a nie tylko na wyczucie.
To nagrzewanie jest ważne ze względu na mięśnie brzucha, które muszą być rozluźnione. Masaż na pewno jest pomocny gdy podajemy jakieś inne lekarstwa, a ciepełko rozluźnia i uspokaja. (:

36470 annie Kobieta, 32 lata, Łódź
Kalina89

Kalina89

Nie ma nic lepszego na kolkę jak zestawienie kropelek espumisanu z kateterem (rurki do odgazowywania). Espumisan wymiata gazy a kateter pomaga im się wydostać bo często jest tak, że mięśnie odbytu są zbyt ściśnięte a kateter rozluźni.

--

28416 kalina89 Kobieta, 30 lat, Pomorze
~saszasza

~saszasza

Podajcie dziecku, które ma kolkę probiotyki np. flostrum baby w kropelkach, probiotyki pomagają skracać czas trwania kolki a przy tym niepokój i rozdrażnienie. No i co ważne podawanie probiotyku nie wiązało się z żadnymi negatywnymi skutkami :)

Ana5

Ana5

Kropelki Bio Gaia, robienie rowerka nóżkami (na wyczucie, nie na sile) i owiewanie ciepłym powietrzem z suszarki, kładłam tez na brzuszek zagrzany termofor z pestek wiśni.

54791 ana5 Kobieta, 35 lat, krk