Skocz do zawartości
Forum

Kwas foliowy


Rekomendowane odpowiedzi

Nowe spojrzenie na kwas foliowySałata, szpinak, pietruszka. Co je łączy? Nie tylko zielony kolor. Wszystkie zawierają kwas foliowy, niezbędny w diecie każdego z nas. Dowiedz się co grozi w przypadku niedoboru kwasu foliowego i jak prawidłowo wprowadzić go do naszej diety.Kwas foliowy (folacyna) to inaczej po prostu witamina B9. Nazwa nie wywodzi się wbrew pozorom od słowa ,,folia", ale z łacińskiego ,,folium", co oznacza liść, który jest głównym źródłem tej substancji.*czytaj dalej

Odnośnik do komentarza
Gość Patryszja

Niestety to prawda, że w procesie obróbki termicznej warzywa tracą wiele ze swoich własciwości w tym witamin jakie posiadaja dlatego lekarze ginekolodzy zalecają dodatkowo branie kwasu foliowego w postaci tabletek. Wtedy mamy pewnośc, że trafi do naszego organizmu odpowiednia dawka kwasu foliowego czyli tyle co zawiera 1 tabletka Foliku - 0,4mg

Odnośnik do komentarza

Moja Pani Ginekolog jak tylko powiedziałam, że myślę o dzecku od razu podsunęła mi Folik. Ja sama wiedziałam, że należy brać kwas foliowy w tym czasie, ale to miło, że lekarz reaguje szybko, wiem, że mam dobrą ginekolog przynajmniej :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...