Nowe artykuły w portalu

Zalety karmienia piersią

Redakcja

Redakcja

Karmić czy nie karmić? Wiele przyszłych mam zastanawia się jeszcze w ciąży, czy chce i czy będzie karmić swoje dziecko piersią. Oprócz samego promowania tej formy karmienia przez wszelkiego rodzaju programy edukacyjno-promocyjne, istotne jest posiadanie wiedzy, dlaczego tak istotne jest karmienie naturalne. Więcej w artykule Zalety karmienia piersią

20243 redakcja Kobieta, 31 lat, Lublin

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~~nowaMama

~~nowaMama

oczywiscie ze karmienie piersia ma mnostwo zalet dla dzidziuia, bo tego, co naturalne nic nie zastapi, problem jest tylko dla karmiacej mamy, kiedy karmienie jest dla niej bolesne albo powoduje inne dolegliwosci, jak np. u mnie byla to suchosc pochwy, na szczescie od czego sa przyjaciółki- polecicly mi zastosowac globulek nawilzajacych Hydrovag, po kilku dniach stosowania mimo ciaglego karmienia piersia suchosci pochwy juz nie bylo:)

~annaXy

~annaXy

jeśli chodzi o zalety to ciężko je zliczyć :) dlatego bardzo się starałam, bo rozkręcić laktację, mimo że mój synek średnio był zainteresowany ssaniem. Często zasypiał, a później budził się z płaczem, bo był głodny, miałam poranione brodawki i kryzys laktacyjny. Ale powoli, powoli przystawianiem Synka i ściąganiem nawet kilku kropli mleka laktatorem pobudziłam jego produkcję. Piłam też lactosan mama na wzmocnienie laktacji, który tak na marginesie bardzo mi smakuje i się udało :)