Nowe artykuły w portalu

Bolesne ząbkowanie

Redakcja

Redakcja

Bolesne ząbkowanie daje się we znaki nie tylko maluszkowi, ale również jego rodzicom. Niemowlę ciągle płacze, a ból dziąseł przeszkadza w spokojnym śnie. Dziecko odmawia jedzenia, wkłada wszystko do buzi, jest marudne, płaczliwe i apatyczne. Nierzadko gorączkuje i ma luźne stolce. Jednymi z typowych objawów bolesnego ząbkowania u niemowląt są: niepokój, płacz, nadmierne ślinienie się i zaczerwienienie dziąseł. Pierwszy ząb pojawia się u dziecka zazwyczaj między szóstym a siódmym miesiącem życia. U niektórych maluchów może się wyrżnąć już w czwartym miesiącu, a u innych dopiero po skończeniu roczku. Bywa również i tak, że dziecko przychodzi na świat z pierwszymi ząbkami. Na wczesne bądź późne ząbkowanie wpływają czynniki genetyczne. Czytaj dalej w artykule Bolesne ząbkowanie

20243 redakcja Kobieta, 32 lata, Lublin

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~weturelka

~weturelka

Nasz synek też ma bardzo bolesne ząbkowanie, próbowaliśmy różnych sposób, gryzaczki, maści ale najbardziej chyba pomógł żel na ząbkowanie bobolen, wieczorem smarujemy dziąsła żelem bobolen do tego masaż i synek przesypia spokojnie kilka godzin.

~adahinz

~adahinz

A w jakim wieku dziecko, jesli mozna spytać? Od ilu miesięcy można stosować bobolen? Pytam, bo mój pierwszy syn ząbkował mając 6-8 miesięcy, a młodszy ma dopiero 4 i kompletnie nie wiem co u takiego malucha zastosować.

~tamaraszyk

~tamaraszyk

Kochana, bobolen jest od 4 miesiąca życia. Wiem, bo sama stosuje u córki :)