Skocz do zawartości
Forum

Słodycze - dziecięca zguba


Rekomendowane odpowiedzi

Słodkie jest mleko matki, słodka jest również glukoza, którą dosładzasz wodę, albo pożywienie, które serwujesz maluchowi. Przez to, choć nie zdajemy sobie z tego sprawy, zjada on dziennie blisko kilkanaście łyżeczek cukru, co jest stanowczo szkodliwe dla jego zdrowia. Nadmierna ilość cukru w dziecięcej diecie sprzyja nie tylko cukrzycy, ale i otyłości, czy próchnicy. I choć ciężko przetłumaczyć kochającym rodzicom i babciom, że sami swoim postępowaniem szkodzą dziecku, lepiej będzie jednak, jeśli wychowają je z dala od smakowitych słodkości.

Odnośnik do komentarza

Mojemu dziecku staram się teraz przemycać słodycz pod inną, ale przynajmniej zdrową postacią. Mnie ostatnio wpadły w ręce owoce w delikatnym żelu, bardziej przypominają one konfiturę niż dżem, a nazywają się "Naturalnie Owocowe". Robi je firma Stovit. Zachwyciły mnie w nim mega duże owoce i ta naturalna słodycz. Naturalna, bo bez syropu glukozowo-fruktozowego. A owoców jest aż 70 proc., co zresztą widać gołym okiem. Smaków jest aż pięć, więc dzieciom tak szybko się nie znudzi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...