Nasz dom, nasza przestrzeń i nasze zwierzęta

Karma dla kota?

~mamaitosia

~mamaitosia

Kochane mamy ;)
Mam do Was pytanie troszkę z innego tematu. Kilka dni temu znaleźliśmy małego kotka. Czarno-biało, naprawdę ładny, Stwierdziliśmy, że nie mamy sumienia go oddać do schroniska, a tym bardziej zostawić na pastwę losu. Nie mieliśmy wcześniej kociaka i nie wiem, jak go karmić, a w zasadzie czym. Byłam u weterynarza, Niko jest zdrowy, ale pozostaje kwestia jego żywienia. Kopiliśmy mi suchą karmę Prevital. Czy coś jeszcze trzeba dokupić? Ma ok 3 miesięcy, jeszcze pije mleczko dla kotków. Od kiedy można dawać mięso i mokrą karmę?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

NATKA08

NATKA08

mamaitosia 3 miesięczny kociak może jeść już w zasadzie wszystko a sama sucha karma to chyba zbyt mało on teraz intensywnie rośnie i jego zapotrzebowanie na jedzenie jest duże no i nie zapominaj ze koty to drapieżcy więc jego dieta musi obfitować w mięso

30066 natka08 Kobieta, 42 lata, blisko Warszawy
Dziubala

Dziubala

mamaitosia, super, że wzięliście kotka, brawo za postawę :)
Kotek mający 3 m-ce powinien już jeść mięso. Nasz dostawał (i nadal tak ma), że rano dostaje mięso, a popołudniu sypię mu do osobnej miseczki suchą karmę. Następnego dnia jak mięso jakieś zostało, to wyrzucałam i dawałam świeżą porcję. Potem już wiedziałam ile dawać, by się nie marnowało. A suchej karmy zawsze daję tyle, by była w miseczce cały czas.
Z mięsa można też podać kawałek indyka czy wołowiny, ale musi to być mięso wcześniej przemrożone!
Do picia świeża woda, ja wymieniam ją 2-3 razy dziennie.
Na wyposażenie przyda się przede wszystkim kuweta ze żwirkiem. Jakaś zabawka, choćby kulka zrobiona z wełny na długim sznurku. I ważny jest drapak, bo koty mają pazurki, więc żeby nie zadrapały Ci mebli, to drapak jest ważny.
To takie najważniejsze rzeczy. Reszta z czasem wyjdzie.

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 107 lat, Kraków
dominia89

dominia89

Mój kotek je tylko Felixa - 3 saszetki mokre dziennie, a co do suchego jedzonka, jakoś nie specjalnie chce jeść, je tylko takie większe kawałki Whiskasa na zęby- chyba mają jakieś mięsko w sobie :)

50054 dominia89 Kobieta, 30 lat, Wrocław
~włóczka

~włóczka

Naprawdę fajnie, że zaadoptowaliście kota :) racja, musisz coś dorzucić do tej suchej karm. Skoro je z tej marki to spróbuj z saszetkami. Mięso trzeba wdrażać. Mleka unikać, bo mają kocurki problemy żołądkowe.

~Justiiinee

~Justiiinee

Też się cieszę, że przygarnęliście kota. Karmienie suchą karmą nie wystarczy. Dokup kociakowi saszetki. Prevital jest całkiem w porządku, też kupuję tę karmę. Z tym, że łączę mokre, z suchym. Czasem też robię zamiennik i kociak dostaję rybkę bądź surowe mięsko.

yoasia

yoasia

Bardzo dobre karmy dla kotów zarówno suche jak i saszetki mają Purina i Royal Canin. Moja kociczka ma 6 miesięcy stały dostęp do suchej karmy plus saszetka/mięso 2 razy dziennie (saszetkę dzielę na pół).

52288 yoasia Kobieta, 32 lata, Warszawa
adam987

adam987

Gotowa karma nie zawiera probiotyków, które działają osłonowo i odpornościowo. Uzupełniam dietę kota suplementem BioProtect - vetExpert. Może być stosowany stale w diecie zwierzaka.

29064 adam987 Kobieta, 43 lata, warszawa
rudy102

rudy102

Jedzenie dla kota dobrze by było aby było mieszane, czyli podawanie karmy mokrej i suchej. Odradzam karmienia kota fast-foodami z tzw. marketów, lepiej przejść się do zoologicznego i zapytać o poradę i dobrą karmę.

62666 rudy102 Mężczyzna, 25 lat, adad