Nasz dom, nasza przestrzeń i nasze zwierzęta

Balustrady szklane na schodach

bazyli.michalak

bazyli.michalak

Czy założenie balustrad szklanych schodach jest dobrym pomysłem przy dziecku? Mam synka 2 latka, na razie są bramki na schodach, zeby nie wchodził na nie, ale niestety są też duże przestrzenie pomiędzy strzelinami i myślę, żeby zainstalowac ładne balustrady. Mam dobrą ofertę od zakładu szklarskiego [reklama usunięta] ?

41670 bazyli-michalak Mężczyzna, 39 lat, Poznań

Odpowiedzi znajdują się poniżej

hanti

hanti

ja mam na schodach połączenie drewna (które tworzy ramę) i szkła. Z jednej strony piękne, a z drugiej codziennie mogłabym usuwać ślady dziecięcych rąk.

--

Ania mama Kuby, Karoliny, Tośki, Kamili i Marka
nowe dzieje wielorodziny i dawne dzieje

42010 hanti Kobieta, 38 lat, wieś
Ulla

Ulla

w sumie nie wiem ale jak dziecko się nauczy nie atakować tego to może to zda egzamin

--

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

27582 ulla Kobieta, 39 lat, Jaworzno
~maja.88

~maja.88

W przypadku gdy w domu mamy małe dziecko wybór balustrady szklanej jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Balustrady z poziomymi prętami stanowią drabinkę dla malucha co może grozić jego upadkiem. Balustrady szklane są jak najbardziej bezpieczne. Tafle szkła mogą być laminowane/klejone, hartowane, bądź klejone i dodatkowo hartowane. Proces hartowania zwiększa wytrzymałość tafli 5-7 krotnie, natomiast folia zabezpiecza szkło przed rozsypaniem w przypadku jego ewentualnego zbicia. Dodatkowo tafle mogą być barwione w masie, bądź matowe dzięki czemu można uzyskać ciekawy efekt końcowy. Więcej na temat szklanych balustrad można przeczytać na stronie [reklama usunieta]

~Amelia1980

~Amelia1980

Ja mam trójkę dziciaczków (3, 5, 7) i balustradę szklaną od jakiś 6 lat. Wszystko dobrze funkcjonuje i nie stanowi żadnego niebezpieczeństwa. A dodatkowym plusem jest łatwość utrzymania takiej balustrady w czystości [reklama usunięta].

~salllll

~salllll

My mamy balustradę całoszklaną mocowaną punktowo, na drewnianych schodach dywanowych. Szkło jest matowe więc setek odcisków paluszków nie widać tak jak na przeźroczystym szkle. Balustrada całoszklana bardzo dobrze się u nas sprawdza. Kilka razy szkło spotkało się z twardymi przedmiotami i nic się z nim nie stało więc jeśli chodzi o bezpieczeństwo to wydaje się nie do ruszenia. Szkło zamawialiśmy przez znajomych [reklama usunięta]. Przejrzeliśmy mnóstwo, i te jako jedne z niewielu są pełne (nie odlew), ciężkie i porządne!

januszn

januszn wpis edytowany

My mamy balustrady ze stali nierdzewnej z szybą i również nie ma obaw o rozbicie szyby.
Szyba jest specjalna wzmocniona, wydaję mi sie nawet, że taka barierka z szybą jest przy dzieciach bardziej bezpieczna niż z takimi poziomymi rurami, po których dziecko może wychodzić, a szyby nie rozbije.
Jedyny minus to, że na szybie zostają ślady po dotknięciach i trzeba często myć.
[reklama usunięta]

53190 januszn Mężczyzna, 38 lat, Kraków
~rimme

~rimme

Fajnie to wygląda ale zastanawiam się czy jest to praktyczne....

~aglana

~aglana

Jest to bezpieczne z uwagi na to,że na balustradę nie stosuje sie zwykłego szkła ale szkło hartowane, które jest o wiele mocniejsze. Z drugiej strony szykuj sie na to,że będziesz miała na niej sporo odcisków małych paluszków.Jesli chcesz mieć nowoczesne schody to polecam drewniane z balustradą metalową. Wyglada to równie dobrze a jednocześnie jest to o wiele praktyczniejsze w utrzymaniu w czystości.
[reklama usunięta]

~nessairah

~nessairah

Do balustrad nie używa się szkła hartowanego. Tylko klejone (i ewentualnie hartowane). Kiedy kupowaliśmy balustradę do siebie do domu stolarz doradził nam szybę hartowaną 10 mm. Niestety jedna tafla szkła rozbiła się przy wnoszeniu mebli i bardzo dobrze że wtedy. Hartowane szkło rozbiło się na kawałeczki i spadło na dół a w balustradzie zrobiła się dziura. Trafiliśmy dopiero wtedy do specjalisty (firma [reklama usunięta]-polecam) i oni doradzili nam szybę klejoną. Tylko niewiele droższa od jednej tafli hartowanej a po zbiciu jest w jednym kawałku, tyle że „popękana”. Gdyby ktoś robił balustradę to zostawiam to tu ku przestrodze bo może być niebezpiecznie. A co do szklanej balustrady przy dziecku- łapki, łapki i jeszcze raz łapki więc trzeba przygotować się na czyszczenie co chwilę. Na szczęście dzieci rosną :)

Antonina019

Antonina019

A nie boisz się, że dziecko to przez przypadek rozbije i zrobi sobie krzywdę?

53559 antonina019 Kobieta, 34 lata, Ruda Śląska