Skocz do zawartości
Forum

Okno dachowe czy okno w ścianie?


Rekomendowane odpowiedzi

Okna dachowe świetnie doświetlają pomieszczenie i sprawiają, że wygląda inaczej. W każdym z pokoi mamy okna dachowe i jesteśmy zadowoleni w szczególności w upalne dni, kiedy można je w nocy otworzyć i pod nim spać. Trzeba natomiast pamiętać, że w upalne dni konieczna jest roleta zewnętrzna bądź wewnętrzna, ponieważ przez takie okno też może się nagrzewać pomieszczenie. Jeśli w domu są dzieci należy uważać, aby w okolicy okna nie stawiać mebli, które umożliwiłyby dzieciom wyjście na dach domu- co wydarzyło się u moich znajomych. Ich trzej synowie "podziwilali widoki okolicy" jak to określili. Rodzice mało zawału nie dostali...

Odnośnik do komentarza

Mam do czynienia z oknami dachowymi i powiem, że myje się je nawet lepiej niż te zwyczajne montowane w ścianie ;) To zależy, jaki jest rodzaj okna dachowego, jaką funkcję otwierania zastosowano (kolankowe, obrotowe, uchylno-obrotowe itd.). Ja mam okna uchylno-obrotowe. Funkcja obrotowa do 180° używana jest właśnie do mycia zewnętrznej szyby czy np. zakładania markizy. Oczywiście w lecie nie wyobrażam sobie nie mieć rolety w takich oknach. Okna dają dużo światła, ale też mocno nagrzewają pomieszczenie. No i ładnie się prezentują, jeśli chodzi o aspekty typowo dekoracyjne czy estetyczne wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Gość Marcin z Wystroj-Okien.pl

Okno dachowe pozwala na zupełnie inną nową zabawę światłem w danym pomieszczeniu. Warto wiec ustalić czy to jest celem takiego zabiegu. Inny istotny czynnik to strona z której miałoby się ono pojawić - chodzi o dookreślenie stopnia i częstotliwości nagrzewania pomieszczenia przez wpadające promienie słoneczne.

Odnośnik do komentarza

Ulla, a ja zdecydowanie wybrałabym okno w ścianie. Okno dachowe co najwyżej jako to drugie okno, ale na pewno nie jako jedyne w pomieszczeniu.
U znajomych w pokoju dzieci są okna dachowe. Jak tam weszłam to szukałam normalnego okna, bo bardzo mi brakowało tego że nie mogę przez nie wyjrzeć i zobaczyć widoków. Jakież było moje zdumienie, jak potem w trakcie rozmowy, dzieci powiedziały, to samo co ja tylko pomyślałam - że nic przez te okna dachowe nie mogą zobaczyć.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...