Nasz dom, nasza przestrzeń i nasze zwierzęta

Beagle + dziecko

Ola90

Ola90

Mam 4,5 letniego beagle, z opisów wynika, że są one przyjazne dzieciom. Jednak moja psina jest strasznie żywiołowa i łakoma. Do tego dochodzi jego charakterek który nie pozwala na dokuczanie bez warknięcia :)

Ma ktoś podobną sytuację i może powiedzieć jak psy tej rasy zachowują się w stosunku do dzieci? :)

31479 ola90 Kobieta, 35 lat, Kraków

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Pilotka

Pilotka

Ja również mam Beagle (psa) i jego stosunek do dziecka jest bardzo dobry. Dziecko może go nawet ciągnąc za ogon a on na to nie reaguje złością tylko bardziej straszy, co dla mojej córeczki nie jest zbyt przekonujące. Nie wiem jak twoj pies ale mój ma swoje demony, dlatego mimo wszystko sugeruje byc ostrożną :)

37357 pilotka Kobieta, 43 lata, Rzeszów
cutiron

cutiron

Psy mają jakiś dodatkowy zmysł i wyczuwają, że dziecko jest dla rodziców najważniejsze. Sami mamy spaniela, który generalnie rzecz biorąc jest trochę szalony i potrafi warknąć jak coś mu się nie podoba. Ale kiedy odwiedzają nas znajomi z maluszkami, piesek chętnie się z nimi bawi, a można nawet powiedzieć, że pilnuje żeby nie stało się im nic złego.

37543 cutiron Mężczyzna, 34 lata, Olsztyn
Avril87

Avril87

Dopóki pies nie poczuje w dziecku konkurencji będzie ok. Zanim przyjdzie dziecko na swiat psa trzeba przyzwyczajać, uczyć, przygotowywac ze pojawi się dziecko.
Ja miałam beagla, sunię, która nie znosiła dzieci do tego stopnia, ze jak przyszł bratanica i siadla obok niej na łóżku, to sunia schodziła z łóżka i wychodziła z pokoju.

--

http://s2.suwaczek.com/201404304578.png

36533 avril87 Kobieta, 32 lata, Śląsk