Nasz dom, nasza przestrzeń i nasze zwierzęta

Jakie łóżko do sypialni polecacie?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~andzia364

~andzia364

Przestańcie mówić o meblach z Ikei. Każdy je teraz ma! co z tego, że są tanie jak ich jakość nie jest porównywalna z meblami innych firm. Moim zdaniem lepiej zainwestować raz, a porządnie tak by kupione meble posłużyły nam dłużej. Proponuję zajrzeć na stronkę furnit.pl

cutiron

cutiron

Wybór łóżka w dużej mierze zależy od tego jaką masz sypialnię. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że łózka zrobione z drewna świetnie komponują się w sypialniach art deco oraz klasycznych. Co więcej są one bardzo solidne, a ich elegancki wygląd ładnie ozdabia wnętrze pokoju. Według mnie jest to najlepszy materiał na budowę, jeżeli zależy nam na długoletniej wytrzymałości oraz wygodzie.

37543 cutiron Mężczyzna, 34 lata, Olsztyn
Arashi

Arashi

moim zdaniem dużo zależy też od postury im szczuplejsza osoba tym materac powinna mieć bardziej miękki a im grubsza tym bardziej twardy ;)

mój profil

39610 arashi Kobieta, 42 lata, Katowice
~Tomcio

~Tomcio

Mieliśmy z żoną w swoim życiu różne łóżka, drewniane, metalowe, a nawet z tworzywa, ale najlepsze jakie może być, jest właśnie tapicerowane. Trzeba tylko zwrócić uwagę na kilka elementów:
1. Boki oraz krawędzie muszą być miękkie.
2. Skrzynia powinna być zbudowana z jednej całości lub ewentualnie podzielona na max. dwie części. Większość łóżek z masowej produkcji zbudowana jest z kilku części, co uważam, że jest jakimś nieporozumieniem z powodu dość szybkiego luzowania się łączeń.
3. Wybór rodzaju obicia jest kwestią gustu. My mamy łóżko z tkaniny typu zamsz. Na rynku jest mnóstwo materiałów wykończeniowych, więc wybór zależy od upodobań i zasobności portfela.
4. No i oczywiście materac. Jak już wspomniano na tym forum, materac powinien być dobrze dobrany. Nie należy sugerować się modą czy też co mówią znajomi, to przecież nie oni będą na nim spać. Sami powinniśmy poszukać, poleżeć i wybrać taki jaki nam odpowiada. Oczywiście jakość też jest ważna, ale w tym przypadku liczy się trwałość. Chodzi o to, żeby efekt jaki odczuwamy po wypróbowaniu w sklepie był taki sam za 2, 5 czy 10 lat.