Skocz do zawartości
Forum

Majówki 2010


Rekomendowane odpowiedzi

M&M zazdroszczę tego masażu ;). Na pewno będzie fajnie.

Ola zauważyłam i bardzo mi się ta 50-tka podoba ;). Jutro już zaczniemy 34-ty tydzień ;)

Ewcia a jak tam te Twoje bóle. Dokucza Ci jeszcze?

Mój mąż tymczasem się rozłożył i nie wiem czy się czymś zatruł czy złapał jakiegoś wirusa. Jedliśmy to samo i mnie póki co nic nie jest, ale w sumie nie wiadomo. Nafaszerowałam go specyfikami i jęczy na kanapie. Współczuję mu bo wiem jak to człowieka męczy, ale mam nadzieję, że to jednak nie wirus.

Odnośnik do komentarza

I ja się witam w ten słoneczny piękny dzionek - przynajmniej w Gdańsku :)
Imprezka się udała, właśnie piję kawkę (inkę oczywiście) z mężulkiem i jem pyszne ciasto 3bit któe sama w końcu zrobiłam :) Muszę dziś jechac jeszcze na uczelnie po ostatni wpis i jutro też idę do szkoły ale tylko na 3 godzinki na ćwiczenia. Po ostatnim zjeździe odpuszczam sobie już takie długie siedzenie, bo potem to odchorowuję.
My mamy 2 rocznicę ślubu 9 sierpnia :)Ale ten czas zleciał :)
Poród lotosowy to na pewno nie dla mnie (pierwszy raz o czymś takim czytałam). Nie wyobrażam sobie żeby moja mała miała tą pępowine przez tyle czasu, z resztą bałabym się czy jakieś bakterie nie zaczną się tam wytwarzać.

http://www.ticker.7910.org/an1cHmy0g411110MTA5bGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TWFqYSBtYQ.gif

http://www.suwaczek.pl/cache/98b2cf9604.png

Odnośnik do komentarza

I ja witam się sobotnio...
Sprzątanko już za mną ( a raczej za moim mężulkiem.. bo ileż ja mogę teraz porobić w domu, tym bardziej, że muszę się co chwilę położyć). Wyciągam dziś M. na zakupy (kolejne) dla Malutkiej. Chcemy kupić fotelik i wstąpić do castoramy po moje zachcianki.. obmyśliłam plan urządzenia kącika dla Dzieciątka i teraz "stary" musi go realizować ;)

olamala1 i Sopfie - gratulujemy 50-tki!! :36_15_4:

a co do TENS i zzo to myślę, że strata kasy :P... DAMY RADĘ przecież bez żadnych udziwnień. Wystarczy samozaparcie i niezapominanie o celach tego bólu ;) Myśl o punkcie kulminacyjnym doda nam tyle sił podczas porodu, że na pewno DAMY RADĘ!! i tego sobie i Wam życzę :)

Odnośnik do komentarza

bry dzionek :)
my już po psełdo spacerze.. młody latał po posesji a ja posiedziłam przed domem.. ubranka rozbite na koloryt i już się kolorowe kończą prać :) zostały białe i kocyki do odświeżenia.. no i zabawki i misie małe do przemyscia i przeprania..
zamówiłam młodemu zasłonki do pokoju więc będzie miał już okno ładne DZIECIÄ�CE ZasĹ�onki KSIÄ�GA DĹťUNGLI Super Cena (944232642) - Aukcje internetowe Allegro co myślicie? wyboru za dużego nie mam bo piętro jest dziwnej wysokości i np zasłonki których jest pełno na allegro o długości 155cm będą u mnie mega za małe :( a są cudne!

co do tych porodów to ja jestem za zwyczajnym naturalnym :) bez żadnych kombinacji dodatkowych :)

kaja leż odpoczywaj i się nie skracaj!
gratuluję wam 5o dni do końca :) już bliżej niż dalej dziewczyny!
no a ja wczoraj 30stkę zaczęłam :)

Odnośnik do komentarza

Sopfie -Ból w lewej nodze dokucza, ale staram się o tym nie mysleć. Tak jak radziłyście, podkładam coś pod nogę kiedy leżę i to trochę pomaga.
Mężowi zaparz miętę i niech trzyma dietę na wszelki wypadek. To niekoniecznie musi być wirus, czasem tak jest, że kilka osób je to samo ale tylko jedna się struje. Trzymajcie się.

anmiodzik - widzę, że nadrabiasz sklepowe zaległości z czasu, kiedy musiałaś leżeć :D I bardzo dobrze! Ja też chętnie połaziłabym po sklepach ale teraz mi nie wolno :(

Smacznego obiadu Dziewczyny!

http://www.suwaczek.pl/cache/6d29163036.png

http://www.suwaczek.pl/cache/622709a6b3.png

Odnośnik do komentarza

bigbitówka
I.
My mamy 2 rocznicę ślubu 9 sierpnia :)Ale ten czas zleciał :)
.

bigbitowka ja tez 2 latka 9 sierpnia swietuje
hej wczoraj bylam u mojego ginka i wszystko z dzidzia oki ustawila sie juz glowka do dolu, wazy 1400g ale niestety musze jeszcze raz zrobic test obciazenia glukoza mimo iz oststnio mialam dobry wynik ale powiedzial ze czasem pod koniec ciazy moze wystapic cukrzyca wiec rada nie rada bede musiala wypic te glukoze 75g
ale poza tym ok po 30 tyg kazal skontrolowac wzrok wiec jeszcze okulista mnie czeka
wiecie dzis poczula pierwszy bolesny skurcz ktory trwal kilka sekund jak rano wstawalam na siusiu (teraz coraz czesciej w nocy wstaje po tym jak KUbek fiknal glowa do dolu)
ale zimno dzis u mnie wiatr jakis arktyczny a ja juz kupila butki na wiosne
dzis sobie kupilam reczniczek dla dzidziusia z kapturkiem, 2 przescieradelka fotte i podpaski dla mnie na po porodzie a i zamowilismy na targu komodke dla dzidzi na ciuszki powoli zaczynamy sie obkupowac a wy juz pokompletowalyscie mebelki lozeczka?

http://www.suwaczki.com/tickers/2r8rwn15lx2gvyhz.png

http://s2.pierwszezabki.pl/039/0394729d0.png?9711

Odnośnik do komentarza

Cześc Brzuszki Kochane!

Ja na nogach od 7 rano. dziś mnie energia rozpiera..... Posprzątalam mieszkanie wyprasowalam wszystko co było do prasowania (bo ja jestem maniaczka prasowania i juz nie mogę się doczekac kiedy zacznę te malutkie ciuszki prasowac - ale to po świętach), zrobilam zakupy, umyłam swój samochod, odkurzylam go w środku odkurzaczem, pozamiatałam chodniki wokól domu rodziców, posprzątalm mamy dom, pokroilam sałatkę, w miedzyczasie się drzemnęłam a teraz zabieram się za robienie devolai. Moja mamulka ma dzis imieniny i jurto impreza!!!!:36_2_15:


My w październiku mamy 3 rocznicę slubu!!!! Znamy się z mężem juz 15 lat a razem jesteśmy 12:I love you1:Strasznie mocno Go Kocham !!!!!!!!!!! i tęsknie za nim bo się dzis nie widzielismy ;-(


Aniu - czy Ty to czujesz że Kubus jest główka do dołu??? Jestesmy na tym samym etapie więc tak się dopytuję, bo mój Misiek chyba się jeszcze nie przekręcił....Wiesz ile Kubus wazy?

Łóżeczka jeszcze nie kupiłam - czekam na wyplatę ;-). Innych mebli poza fotelem żeby było wygodnie karmić nie kupuję, komode - przewijak dostanę od kuzynki


ŚCISKAM WAS MOCNO BRZUSZKI I ZYCZĘ MIŁEJ NIEDZIELI!!!

Pozdrawiamy ;-) Asia i Michałek

Odnośnik do komentarza

Asia - to ja bym nie dała rady tyle zrobić przed ciąża a ty tak śmigasz w trzecim trymestrze :)

My łóżeczko i komodę już mamy, komoda już robi za schowek do tego co zakupione a łóżeczko czeka na rozpakowanie gdzieś tak pod koniec kwietnia. W ten czas planuje powyciągać wszystko co w kartonach np wózek żeby trochę wywietrzało ze sklepowego zapachu.

Jagoda
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgk4i4q477.png

Odnośnik do komentarza

Witam wieczorową porą ;)
Ja dzis cały dzień w roli pielęgniarki bo mąż jednak wirusa załapał, ale już mu trochę gorączkę zbiłam i nawet zjadł trochę zupy więc chyba będzie żył. Tylko wiecie jak to jest mieć chorego chłopa w domu... klękajcie narody! Umiera, po prostu umiera i nic go nie uratuje. Leków nie weźmie bo paskudne. Ja jestem okropna bo się nam nim znęcam... Aż się boję co będzie w przyszłości jak będę miałą dwa takie egzemplarze w domu. Jak nie wyzdrowieje to go własnoręcznie dobiję! (żartuję;)

AniuS mnie też jeszcze czeka wizyta u okulisty bo jestem strasznie krótkowzroczna;)
Mebelki już mam, ale nieposkładane. Dopiero w tym tygodniu będziemy wszystko ustawiać bo na razie jeszcze pokój nie pomalowany.

Asiu jestem pod wrażeniem! Na prawdę dostałaś powera;). Miałam taki ambitny plan na dzisiaj, ale musiałam całyu dzień na paluszkach chodzić, więc sobie odpuściłam.

Olu a mocno Ci puchną te ręce? Tylko ręce czy i nogi? Uważaj na siebie bo to nie za dobrze. Spróbuj trochę więcej pić. Teraz to już i mnie coraz częściej puchną. Obrączki już od 3 miesięcy nie noszę.

Idę dalej pielęgnować męczennika. Spokojnego wieczoru dziewczynki ;)

Odnośnik do komentarza

Witam wieczorkiem:)

My dzis z małzem pojechalismy poogladac wózki i łóżeczka "na zywo"bo do tej pory to tylko w internecie.I tak jak chciałam zobaczyc takko worrior to nie było:(ale wybor ogromny i nawet jeden wpadł nam w oko ale nie pamietam nazwy.Zastanawialismy sie tez nad Bolderem ale juz wiem,ze go nie chcem-spacerowka tak waska,ze chyba dla glizdy jakies,wspolna budka dla gondoli i spacerowki i nawet pan sprzedawca nam odradzał.

Za to kupilismy sobie kołyske coneco:)

Teraz brakuje nam wozka i przewijaka i bedziemy gotowi:)
Alez mi się ten czas dłuzy....

http://www.ticker.7910.org/as1cHmE0g410000Nzc3MjVsenwwMDAzMzVkfEFudG8mIzM0NzsgbWE.gif

Odnośnik do komentarza

Witam wieczorkiem!

Ola-nie przejmuj się, ja też dziś glonuję na kanapie z kompem i Tv.No, poza wyprawą na masaż,rundką po osiedlu i zakupami :) A co do masażu to spodziewałam się czegoś lepszego :o_noo: Ogólnie było przyjemnie i relaxacyjnie ale minusem niestety było to, że przez prawie godzinę leżałam na plecach co było niezbyt wygodne :( No cóż, nauczka na następny raz :)

Pozdrawiam
Marta
http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6tgf6iujvpviw.png
http://www.suwaczki.com/tickers/ztwz4dbbef2oanjm.png

Odnośnik do komentarza

Asia-jestem pod wrażeniem i zazdroszczę siły i ochoty na porządki :)

Sopfie- pozdrowionka i życzenia szybkiego powrotu do zdrówka dla mężusia.Wiem jak to jest mieć chorego "chłopa" w domu, który nie chce brać lekarstw.Mówię mu wtedy, że musi to zrobić nie tylko dla siebie ale i dla mnie i dla Synka, bo nie chcę potem chorować przez niego. A wiadomo, że w ciąży nie wszystkie lekarstwa można brać.I tak mu ględzę jak dziecku :) Na szczęście pomaga :)

Pozdrawiam
Marta
http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6tgf6iujvpviw.png
http://www.suwaczki.com/tickers/ztwz4dbbef2oanjm.png

Odnośnik do komentarza

To fakt jak facet choruje to juz koniec świata.

Mój jak ostatnio sie czyms struł to normalnie masakra lezał-wymiotował i jęczał zebym mu jakos pomogła bo chyba umiera ale zadnych tabletek tudziez kropelek brał nie bedzie bo to trucizna:)Więc po kolejnych jego wymiotach wmusiłam w niego witaminy i po kryjomu dostał tez persen forte:)-on wstał wypoczety a ja miałam kilka godzin spokoju:))

http://www.ticker.7910.org/as1cHmE0g410000Nzc3MjVsenwwMDAzMzVkfEFudG8mIzM0NzsgbWE.gif

Odnośnik do komentarza

Sopfie-nogi tak raczej nie bardzo za o ręce katastrofa jak bym reumatyzm miała takie zdrentwiałe.Współczuje chorego męża katastrofa.
Dziś zaszalałam z pieluszkami wielorazowymi zamówiłam nówki z pieluszkarni i udało mi się na allegro coś wychaczyć za mała kase a jeszcze z jedną pania na chuty coś tam negocjuje ib i innekieszonki więc nastrój mi sie poprawił.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-44583.png

Odnośnik do komentarza

Witam ponownie wieczorowa porą!!!!

Devolaje usmazone. Teraz ide się kapać.

Ogładalyście serial usta usta - było dzis o porodzie, jak się dzidzia urodzila to poryczałam się jak bóbr.........................

Sopfie - bądz dzielna opiekunką;-) Zyczę zdrówka dla Twojego mężusia, mojego tez gardełko ciagle boli, a ja jakoś odpukac zdrowa jestem jak ryba....;-) oczywiście procz ciążowych dolegliwości i zmęczenia...............

Ola - mnie tez puchna dłonie i bola!!!! Ale jak duuuuuuuuuuuuuużo piję to opuchlizna schodzi. Obrączkę jeszcze na palcu mam, bo chyba jej juz teraz nie zdejmę

Jagoda - jak tam mamulka juz dojechala???

M&M - zazdroszcze tego masazyku.................

Pozdrawiamy ;-) Asia i Michałek

Odnośnik do komentarza

No i najwazniejsze!!!!!! Nachwalilam się że poszlam do szkoly rodzenia a nie przekazalam Wam konkretnych informacji.

jak juz pisalam najpierw przez godzinę były ćwiczenia a potem godzina teorii. Pani Lucyna (połozna ze szpitala gdzie chcę rodzić) opowiadała nam o "zbliżającym się porodzie"
I tak kolejno:

- na ok. 2 tygodnie przed porodem znacznie obniża się brzuch, czujemy wtedy ulge od góry, trochę gorzej z dołem , ale plus - mozna się wiecej najeść ;-)

- z reguły poród rozpoczyna się od skurczy, jesli sa nieregularne to jest czas na wzięcie kąpieli lub prysznica, nie za goracego - ok. pół godziny, jeśli nie sa to jeszcze TE skurcze po kapieli powinny się troszkę wyciszyć i mozna ze spokojem dalej smigac np. myc okna (żąrtuję - choć słyszlam że wiele babek tak robie żeby przyspieszyc cała akcję)

- ta pierwsza faza może trwac nawet 16 godzin, nie nalezy się stresowac tylko pilnowac czy skurcze nie staja się regularne, a regularne i nadające się do jechania do szpitala to co 10 minut

I BARDZO WAŻNE - KIEDY JEDZIEMY DO SZPITALA (PANI POWIEDZIALA ŻE JESLI W INNYM NIZ PODANE PRZYPADKI NAS COŚ NIEPOKOI TO NALEZY DO SZPITALA JECHAC CHOĆBY PO TO ŻEBY SIĘ USPOKOIC I WRÓCIĆ NAWET Z POWROTEM DO DOMU - STRES JEST NIE WSKAZANY I DLA MAMY I DLA DZIDZI):

- GDY SKURCZE SA CO 10 MINUT , SA REGULARNE I ZDECYDOWANE (PODOBNO NIE DA SIĘ ICH POMYLIĆ Z NICZYM INNYM)

- GDY ODEJDĄ CAŁE WODY (GDY SIĘ SĄCZĄ A SKURCZE NIE SA REGULARNE TO NIE MA CO SZLEĆ I MOŻNA POCZEKAĆ W DOMKU)
UWAGA! GDY ODEJDA WODY, NALEZY UNIKAC PIONIZOWANIA, STAC CZY SIEDZIEC W PIONOWEJ POZYCJI TYLKO PO TO ŻEBY NP WSIĄŚĆ DO AUTA CZY ZEJSC PO SCHODACH. ISTNIEJE BOWIEM RYZYKO ŻE PĘPOWINA USTAWI SIĘ PRZED GŁÓWKA I NACISKAJACA GŁÓWKA ZDUSI PEPOWINĘ I DZIDZIA NIE BEDZIE MIALA DOSTEPU KRWI I POWIETRZA!!!!!!!

- NATYCHMIAST GDY WODY SĄ ZIELONE LUB ZIELONKAWE - TO STAN NIEBEZPIECZNY DLA DZIDZI, KTÓRA "PŁYWA W SWOJEJ KUPIE" A TO PRZECIEŻ ZARAZKI!!!!


tyle waznych rzeczy się dowiedzialam, bo dotychczas o tym nie wyczytalam, albo czytalam mało uwaznie.

A dowiedzialam się że w "moim" szpitalu nie mam znieczulenia zewnatrzoponowego i nie nacinaja krocza jesli nie ma takiej potrzeby


Alez się rozpisalam..... Dobranoc ;-)

Pozdrawiamy ;-) Asia i Michałek

Odnośnik do komentarza

Asia - widziałam ten odcinek i też się spłakałam a jak mi mąż przy tym powiedział że już się nie może doczekać dzidzi to już w ogóle

Mama ląduje dopiero chwilę przed północą także jeszcze wyczekuję :)
Teraz w zimowym sezonie te połączenia tak nieciekawie wyglądają ale już niedługo będą 4 w tygodniu i o normalnych godzinach :) w sam raz dla gości jak się mała urodzi :)

Ja obrączkę i pierścionki to już kilka tygodni temu ściągnęłam, bo po południu mnie uwierały

Sofie - zdrówka dla męża

Jagoda
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgk4i4q477.png

Odnośnik do komentarza

Witam w niedzielny poranek ;).
Ja się już chyba przygotowuję do narodzin dzidzi bo wstaję coraz wcześniej ;)
Dzięki za wsparcie dziewczyny. Mąż jeszcze trochę jęczy, ale nie biorę tego poważnie bo widzę, że już jest ok i gorączki też nie ma.
M&M ja mam co do swojego identyczną strategię - szantaż emocjonalny działa cuda ;)
Asiu dzięki za dokłądne informacje. Zawsze ważne, zwłaszcza, że cały ten poród to jedna wielka tajemnica. A serial też oglądałam, ale to moja druga połówka się tym razem rozkleiła ;)
Kaja mnie się też bardzo podobają te kołyski. Są słodkie;). Tylko Ty się tam czasem nie łap za mycie okien. Leż odpoczywaj, sanepid nie wpadnie na kontrolę, raz mogą być gorzej umyte. W końcu to nie Twoja fanaberia tylko zalecenie lekarza.

Odnośnik do komentarza

Cześć,ale w wczoraj naskorobałyście :-D

Dawno się z moimi siostrami nie widziałam, wiec było b. przyjemnie. Tato też zadowolony bo córy sie zjechały z przychówkiem i pełny dom ludzi.
W drodze powrotnej wstąpiliśmy do ikea i kupiliśmy komode z przewijakiem i pare innych rzeczy dla malucha. Moja siostra, systematycznie odkłada mi cos dla malucha i Wczoraj dostałm kołderke i pościel i inne gadzety. Co prawda ona ma dwie córki i sukienki znów ja odkładam dla siosty kluska(w przyszłości). Od mamy dostałam reczniki dla kluska i nie wiem skąd ona to wygrzebała, ale znalazła jeszcze w domu "moją" biała szatkę do chrztu, którą dostałam od chrzestnej. Jak ja zobaczyłam to się popłakałam :)

Ide na śniadanko, bo głodni jesteśmy

Pozdrawiam emIlka
Rozbójnik Ksawcio 2010.05.11 i Gagatek Agatka 2012.01.10

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...